Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves fiam vigyázhat-e...

Györgyi111 kérdése:

16 éves fiam vigyázhat-e öccsére amig 5-6 napig, max.10 napig dolgozom én is meg férjem is? Jogilag ez megoldható-e? Babysittert nem találunk évek óta rendeset és a család már ki van ettől. Nagyon várom a válaszokat

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért ne vigyázhatna? El tudja látni? Gondolom nem 0-24ben dolgoztok.
2014. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kamiont vezetünk és 6-10 napig még az országban sem vagyunk. Ne ismerem a jogot,mit enged egy 16 évesnek,főleg hogy hetente változik minden.
2014. jan. 19. 15:27
 3/13 anonim ***** válasza:
A jog szerint természetesen igen, ugyanakkor bármilyen körültekintés hiányából fakadó esetleges baleset miatt őt fogják már felelősségre vonni, azaz az ebből fakadó potenciális joghátrányok is őt érintik. Mondhatjuk, hogy ennek kicsi az esélye, de azt is mondhatjuk, hogy bármikor megtörténhet, és én ezt a felelősséget nem testálnám egy kajla 16 évesre, akkor sem ha a világ legrendesebb kamasza. Édesapám egyébként kamionsofőr, és pontosan tudom, hogy nem lehet maximumot mondani távoltartózkodás tekintetében, ugyanis AKÁRMI megtörténhet útközben.
2014. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Voltak már kettesben. Sajnos én is eléggé félek ezektől a megoldásoktól,mert még is jó lenne egy felnőtt velük. Bár a kajla jelző még véletnül sem illik rá,mert sajnos sokszor józanabbul ítélte meg a helyzeteket,mint a magukat komoly hölgyeknek tituláló oktalan nők. Karácsony előtt a 2 gyermek amulatba ejtő módon takarított ki és mindent rendbe tettek ,amit a sitter maga után hagyott. A családi kasszát,folyószámlát,rezsiket Ő intézi. Tanul a tesójával,ha kell tanítónővel beszél a suliban. Érdeklődik az öccse eredményeiről. Nem dicshimnusz,de büszke vagyok rá nagyon.Csak a jog az amitől inkább tartok ,mert a mai jogi értelmezések eléggé zűrösek.
2014. jan. 19. 15:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igazad van, és büszke is lehetsz rá, de én (hangsúlyozom, hogy én) nem tenném ezt a vállára. Nehéz helyzet, megértem, de talán mégis a babysitter kutatás oldaná meg.
2014. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-6 napot senki nem fog szólni.De,hogy járna suliba? Azért a nagy jövőjének kárára sem lenne ha menne.
2014. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mennyi idős az öcsi?

te ismered a fiadat, te tudod hogy mit lehet rábízni.

mondjuk az elég fárasztó lehet neki hogy reggel viszi oviba-bölcsibe, suli után érte megy, és egész délután otthon kell ülnie vele. emellett ugye takarítás, mosás, vacsoráztatás, fürdetés, fogmosás, esti mese.


lány vagyok, és emlékszem a 16 éves önmagamra. a felelősségvállalással nem is lett volna gondom, de hogy kvázi anyaként funkcionáljak egy hétig a tesóm mellett, abba lehet hogy beleőszültem volna.

2014. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a kicsi 12.éves. Egyedül jár suliba ,onnan haza. Napköziben van 4ig. Délutánt kell együtt tölteniük csak. Akkor meg a nagy is itthon van. Amikor van a nagynak délutáni programja akkor a 12 éves már el van egyedül. Már önálló a fürdés,vacsorát is meleget kapnak ,mert hozza haza a nagy. A 2 cicájukat is teljesen önállóan látják el. Szóval délután és az este amit együtt kell tölteni. A sitter keresés a legjobb lenne,ha lenne. De az elmult egy hétben 5-en csaptak be hogy jönnek és nem is jöttek. sokan voltak is már,de vagy olyan kosz volt a lakásban hogy még a táskám sem mertem letenni,vagy főzni nem tud,vagy mosogatni nem tud. Volt aki közölte,Ő nem vasal. Volt olyan is akit a nagyfiam zavart el ,mert berúgott mint a disznó. Itthon ennyire veszik komolyan a sitteri munkát.
2014. jan. 19. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:

jelenlegi törvény szerint 12 éves korig szülői felügyelet kell egy gyerek mellé.


én amúgy nem merném :) egy 16 évest otthon mernék hagyni pár napra, talán még egy 12 évest is, bár ez necces, de egy kamaszra nem bíznék rá egy 12 évest. persze te ismered a gyerekeidet, ha nem az a menne és mindenben benne van típus akkor hagyd :)

2014. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
simán együtt hagynám őket,természetesen ez függ a gyerekek habitusától,de te leírtad,hogy megbízhatóak. előre főznék nekik, minden szükségeset megvennék,hűtő fel lenne toltve, indulás előtt minden fontos dologra tobbszor is felhívnám a figyelmüket (idegeneknek nem nyiunk ajtót,iskolából azonnal haza jovünk, tűzzel,gyufával, vegyszerekkel nem játszunk...stb.) délután tobbszor is telefonálnék (kamionból lesz időtok felhívni,gondolom váltásban fogok vezetni egy kamiont),hogy minden rendben van-e, ha van megbízható szomszéd,megkérném,hogy napi egyszer nézzen rájuk élnek-e még. ha muszáj és másképp nem lehet megoldani, hát ez van.
2014. jan. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!