Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabb gyermek, másik apától?

Újabb gyermek, másik apától?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok párom 43.Elváltam és 15 hónapja az új párommal élek,akit a most 4 éves fiam is imád.Felvetette nekem hogy szeretne közös babát is,de én kicsit parázok.Mivel az előző házasságom nem sikerült és egyedül maradtam 1 gyerekkel,illetve hogy mi lesz ha a fiam féltékeny lesz stb. Ami még zavar azaz,hogy 2 gyerek 2 apától lenne.Tudom ez butaság de van bennem egy ilyen gondolat is.Volt valaki hasonló helyzetben? Amúgy én is vágyok újabb picire,de van bennem félsz is jócskán. Vélemények?
2014. jan. 23. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A helyzetet mindig a konkrét résztvevőkkel kell értékelni.

Én csak arra tudok reagálni, hogy a testvérféltékenységgel azonos szülők esetén is meg kell küzdeni, tehát ez nem hiszem, hogy akadály lenne.

A többit Te látod.

2014. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 15 hónapos kapcsolatot találnám ehhez még túl fiatalnak.
2014. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Jégtánc ***** válasza:
Nekem a volt férjemtől van 2 fiam,a mostani férjemtől egy lányom.Mondjuk mi már majd 10 éve együtt vagyunk és 8 év után született a gyermek.Sosem zavart hogy a gyermekeim két apától vannak,mert tudom hogy jó emberrel ,életem párjával lett közös gyermekünk.Mármint a kislány.38 évesen szültem,férjem 4 évvel fiatalabb nálam.A butus gondolatokat űzd el.Várjatok még azért szerintem,hogy tényleg összeforrjatok kapcsolatilag.
2014. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,igazán hasznosak számomra :) tényleg kevés a 15 hónap,persze volt egy 8 éves kapcsolatom is és az sem végződött szépen sajnos,szóval nem is tudom már mikor a jó egyáltalán ezen komolyan elgondolkodni
2014. jan. 23. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg a párodnak, hogy ráértek még ezzel a témával foglalkozni, - arra már benned is megfog érni a válasz. Sokat kell róla beszélgetni, és ha megérett benned is az érzés, akkor a kisfiaddal is meg kell beszélni, hogy Gézával nagyon szeretitek egymást, ezért szeretnétek egy kistesót. De egy kis babával sok gond van, szeretnénk, ha szeretnéd őt, és segítenél nekünk! Össze kell őket nevelni :) Sajnos ebben nem tudok sok tanácsot adni, de biztos vagyok benne, ha még is meghozzátok együtt a döntést, akkor kellősegítséget fogtok ebben kapni. :)
2014. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó :)
2014. jan. 23. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem azon múlik hogy hány hónapja vannak együtt, hanem hogy össze illenek-e.

Mi a férjemmel augusztusban összejöttünk, szeptemberben elhatároztuk hogy összeházasodunk, júniusban házasodtunk, majd fél év múlva vállaltuk is az első gyereket.

Ennek kilencedik éve, azóta van három tervezett gyermekünk, a házasság egyre jobb. Persze vannak völgyek, mint mindenkinél, de szuperül megvagyunk. És nem telt el 15 hónap...

Ezért írtam, hogy egyedi eset.

Ismerek olyan párt, akik 10 évig együtt voltak, vállaltak babát, majd szétmentek. Meg faramucibbak is vannak...

2014. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó gratulálok neked és kívánom hogy továbbra is ilyen szép,boldog életetek legyen :) köszönöm hogy leírtad jó tudni,hogy van amikor nem is számít az idő :)
2014. jan. 23. 18:56
 9/11 anonim ***** válasza:
testvér féltékenység azonos apától is ugyan úgy meg van. van egy ismerősöm akinek 4 gyereke van abból 3 különböző apától vannak. most a 4 gyereknek az apja imádja a többi gyereket is. és ők is hamar vállalták az első közös babát. ráadásul náluk fordítva van a nő 35éves a fiú 21 és nagyon jól megértik egymást.
2014. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nahát!!! :) jó olvasni,hogy vannak ilyen kapcsolatok is ahol minden rendben van,4 gyermek esetében is,köszönöm hogy megosztottad :)
2014. jan. 23. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!