Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maradnátok egy ilyen kapcsolat...

Maradnátok egy ilyen kapcsolatban csak a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiúnk van,akit mindketten imádunk és rengeteget tudunk áradozni róla egymásnak,de úgy érzem,hogy itt vége is... A páromat nem lehet megkéreni szinte semmire,mert egyből sóhajtozik és látom rajta,hogy tényleg nehezére esik pl.megfürdetni a fiúnkat. Értem én,hogy ő a pénzkereső,de nekem akkor van csak lehetőségem vasalni/főzni/takarítani,amikor itthon van,nem tudok mit csinálni. Minden este 1 órát kéne csak foglalkoznia a gyerekével,de neki az az első,amikor hazaér,hogy eszik és leül a számítógép elé. A fiának ad egy puszit,nekem csak köszön és ennyi... Se egy puszi,se egy ölelés. Amikor megemlítem neki (nem egyszeri eset) akkor az a válasza,hogy nekem kéne üdvözölnöm őt,mert ő dolgozott egész nap. Rengetegszer ingerült velem,nem válaszol a kérdéseimre (mit csináltatok ma és egyéb általános kérdések),csak a gépet nyomkodja. Fáradt velünk sétálni,de hetente háromszor (reggel7-este6-ig dolgozik,1 órát vezet hazáig) elmegy edzésre még munka után. SOHA (értsd szó szerint) nem dícsér meg,nem érezteti velem,hogy szeret,egy apró szájrapuszit ad,többet nem. Fogamzásgátlót szedek,de hogy minek,azt nem tudom. Egy kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor voltunk együtt a fiúnk születése óta,de amikor említettem neki,hogy nem fogok hormonbombát szedni azért,hogy 2 havonta az én kezdeményezésemre együtt legyünk,akkor mondta,hogy de,szedjem. Komolyan nem értem,nem lehet beszélni vele,már azon veszem észre magam,hogy nem tudok boldog,kiegyensúlyozott anyja lenni a fiamnak,mert ül rajtam a stressz és a szomorúság. Nem akarok ilyen lenni. 5 éve vagyunk együtt,teljesen más embernek ismertem meg,mint amilyen mostanában. Mindig vannak boldogabb/jobb napjaink,de az átlag úgy telik,hogy ő ül a gép előtt este,én rendezem a gyereket,mire pedig ágyba kerülök,addigra ő vagy alszik,vagy edzésen van és mire hazaér,addigra én alszok. Tudom,hogy fogjátok írni,hogy erről beszélni kell,de nem tudok vele szót érteni. Amikor mondtam neki,hogy nem érzem,hogy szeret,akkor annyit mondott,hogy az baj és még sorolhatnám. Nem tudom,hogy mi tévő legyek,úgy érzem az érzéseim csapdájába estem és nem találok kiutat. Jelenleg függök tőle,hiába kapok gyest+családit,ez kevés lenne,hogy egyedül neveljem tovább a fiúnkat. Borzasztóan érzem magam,mert itt van mellettem egy ember,akit szeretek és szeretném,hogy szeressen,de úgy érzem,hogy egy olyan szekér után rohanok,ami mar nem vesz fel...
2014. jan. 24. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem csodálkozok hogy nincs kedve bokolni neked. Esetleg lehetnèl te is kicsit kedvesebb, egész nap dolgozik, hazaèr te meg csak siránkozol hogy semmit nem tudtál csinálni , így vigyázzon a gyerekre amig legalább a lakást rendberakod. (Mondjuk nem értem, nekem 3 gyerek van, a lányom 19 hónapos és ugyanúgy rendbe birom rakni a lakást)

Miért marad minden házimunka estére?

2014. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Csak nálunk én is dolgzom, többet is mint ő és többet is utazom, de így is rám marad minden este. Napi 4 órát tudok aludni. Imád minket ezt tudom, de érezni nem érzem.
2014. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
ne add fel ez még változhat!!amúgy az én férjem is a gép előtt van fél napot,minden nap átkot mondok annak a fejére aki feltalálta ez az egész sz@rt. Állítom kapcsolatok mehetnek rá,ha az egyik fél nem tudja helyén kezelnia netet...
2014. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem értesz vele szót akkor kerüld meg a dolgot!!!Kedveskedj neki te!!!!!!!Passzold le a picit ha tudod, készíts neki vacsorát legyetek kettesben lepd meg valami szokatlan fehérneművel esetleg játékkal.Írj kedves üzeneteket amit elrejthetsz akár a fürdőben hogy reggel vegye észre:)a Munkás táskájába is tehetsz amit napközben megtalál!!:)Adj neki egy tetőtől talpig mászást!!Tegyél te is ezért a kapcsolatért ne csak várd a csodát!!Légy kedves mosolygós járj egy kicsit a kedvében!!A.
2014. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mikor hazajön, te adsz neki puszit és megöleled? :)

Te kezdeményezed az együttléteket mondjuk heti 2x-3x? te bókolsz neki, mondod, hogy szereted, kedveskedsz neki?


csak mert szerintem ha szereted, akkor megtehetnéd az első lépéseket!

nyilván nagyon fáradt ő is és te is! mikor délután alszik a kicsi akkor csinálj meg minden házimunkát, majd mikor látod, hogy nemsokára hazaér a párod, gyorsan pakold el a játékokat, amivel már nem játszik a kicsi.

és vedd rá a párodat, hogy geyütt fürdessétek meg a kicsit miközben beszélgettek :) üljetek le közösen vacsorázni! de ne házimunkázz akkor, tudom nehéz, én dolgozom már a gyerkőc mellett, tényleg hulla vagyok, de muszáj erre is időt szánni, hogy ne a teendőkkel menjen el az este!

tényleg nem csoda, ha eltávolodtok, mikor este ő a gyereket feladatnak megkapja te meg akkor állsz neki takarítani, ebben semmi kikapcsolás, pihenés, nyugalom nincs ahogy leírod :(

2014. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem egy gyerek mellett mit csinálsz egész nap, amitől fáradt vagy és nincs időd vasalni meg ilyenek? Tiszta nyavajgás az egész írásod. A férjed dolgozik, neked csak otthon kellene helyt állnod, de arra sem vagy képes, hogy üdvözöld ha hazaér a munkából? Mit dicsérgessen, ha csak egy savanyú, szomorú nőt lát ha hazaér?
2014. jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez azért a te hibád is,mi az,hogy nem tudsz a gyerek mellett semmit sem csinálni?

Őszintén,az első hónapok óta ellökted amikor közeledett ugye?

Te csak elvárod a dolgokat de semmi nem teszel?

Nagyon úgy tűnik a párod befásult,úgy érzem,hogy beleunt abba,hogy bármilyen módon is közeledjen.Vagytok együtt kettesben egyátalán?

2014. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerekünk van(bár a legnagyobb már kirepült,a 2 kisebb még kicsi,5.5 éves és 16 hónapos),nagy családi házban élünk,én intézem a cégem ügyeit,mégis,mikor hazaér az uram már 5-6 körül már minden kész:főzés,vasalás,takarítás,mosás stb.Egyik nap ezt csinálom,másik nap azt.Hogy a viharba este tudsz csak nekiállni?Mit csinálsz reggel 9-től délután 5-6-ig?Nem is értem...mint már előttem írták,ha Te nem fogadod kitörő örömmel,jókedvűen,kedvesen,ne várd el ugyanezt.
2014. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Latom senkinek sem sikerult a kerdes lenyeget megragadni, ami nem az, hogy a kerdezo miert nem vegzi el a hazimunkat delelott. Az a problema, hogy apuka nem foglalkozik a gyerekkel csak a geppel. A gep elott ulni, kondizni raer gyerekkel jatszani nem, ez eleg szomoru. Emellett irta a kerdezo hogy o kezdemenyez de a ferje nem. Kerdezo probalj kettesben programot szervezni a paroddal es beszeljetek ezt meg. Ha nem valtozik en visszamennek dolgozni a ferjem meg otthagynam.
2014. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9es. szerintem nem ezt írta a kérdező.

este kéne a férjének foglalkoznia a gyerekkel, mert csak akkor van ideje főzni/vasalni/takarítani.

nem bántásból, de ha egész nap semmit nem csinál akkor jogosan hulla fáradt a férje napi 11óra meló +2 óra utazás után. erre írták azt, hogy csinálja meg nappal, akkor este lehet nagyobb örömmel jönne haza a férj, hogy nem kötelező teendők vannak.


na meg a kezdeményezést se azt írta, legalábbis a "2 havonta az én kezdeményezésemre együtt legyünk" nekem nem azt jelenti.

reagálhatna a kérdező, lehet, hogy tök félreértettük, de nekem is úgy tűnik, hogy egész nap csak a gyerekkel van meg gondolom pihen, aztán este hőbörög mert még semmi nincs kész és férje pihenni mert ennyi munka után.

2014. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!