Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdésem a következő lenne...

Dawee28 kérdése:

Kérdésem a következő lenne hogy az apasági nyilatkozatnak, mekkora a hatásköre? Pl : párom helyett el tudom én is intézni a családit vagy esetleg a többi pénzt szülés után? (Mivel párom csak 18 lesz, és nem szeretnénk ha az anyja kapná a pénzt . )

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mivel hivatalosan is te leszel az apja, így igen. Az anyaságit csak ő kaphatja meg, mivel ő jár orvoshoz (egyszeri 64e) de a gyest és a családit igényelheted te is szülés után.
2014. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem ! Az anyaságinál viszont nem baj h kiskorú mikor megigényli ?
2014. febr. 19. 16:06
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Ezt nem tudom. A gyámhatóságnál kellene utána járni, mert így a babának sem lehet a gyámja, de ha nem vagytok házasok, akkor szerintem a lány anyja lesz gyám. Ebben már nem vagyok biztos, járj utána. Esetleg az államkincstárt is felhívhatod, ők küldenek minden pénzt, meg tudják neked mondani.
2014. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mármint ki nem lehet a gyámja ? Én ? vagy párom édesanyja ? Csak mert én már 20 vagyok . Gyámhatóságnál voltunk már ott azt mondták lehetek a gyámja , de viszont engem csak az érdekelne hogy intézhetek én addig mindent még nagykorú nem lesz a párom (ami szülés után 4-5 hónap kb)
2014. febr. 19. 16:16
 5/19 anonim ***** válasza:
A párod nem lehet a gyámja. Ha te lehetsz a kicsinek a gyámja sima apaságival, házasság nélkül, akkor a papírokat is intézheted. De a legegyszerűbb tényleg az, ha betelefonálsz délelőtt és megmondják az anyaságit is, hogyan lehet elintézni.
2014. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Rendben ! Köszönöm a válaszokat ! :) Még egy olyan kérdésem van h milyen pénzeket fog kapni szülés után ? :)
2014. febr. 19. 16:22
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyszeri 64 ezer anyasági. Plsuz havi 25 ezer gyes plusz 13 ezer családi.
2014. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem ! Köszönöm a segítségedet ! :)
2014. febr. 19. 16:31
 9/19 anonim ***** válasza:
Plusz a te dolgozol akkor szülés után jár adókedvezmény az havi 10 ezer.
2014. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ha te dolgozol akart lenni.
2014. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!