Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjetek mennyire ért egyet...

A férjetek mennyire ért egyet veletek a baba dolgok vásárlásában?

Figyelt kérdés
Gondolok itt akár az ilyen olyan csini ruhákra, illetve egy komplett bababútor. mert kinéztem egy 50ezerért egy kiságy, pelenkázó, két ajtós szekrény, és kis 3 fakkos polc akár külön, de eredetileg a pelenkázóhoz van és egy fali polc. használt, de nem sérült. és a párom fölöslegesnek tartja mert valójában nekem kell mert a babának még nem fontos. és hogy kapnánk egy kombi ágyat amit valamennyire javítani kell, de azt egy idő után vissza kell adni, én meg sajátot akarok....ti hogy vagytok az ilyen dolgokkal. eltérés esetén ki nyer? köszönöm
2014. febr. 26. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Ha megteheted anyagilag, akkor vedd meg. Nálunk én rendezem a babám dolgait főleg. A párom elmondja a véleményét, de ha én azt mondom hogy ez a bútor vagy babakocsi vagy akármi jobb mint a másik, akkor azt mondja, hogy oké én tudom melyik jobb és praktikusabb, akkor legyen az. Ő nem akad fenn ilyeneken, rám bízza a választást.
2014. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Még csak most kezdtünk el vásárolni, szerencsére egyetértés van. Az alapdolgok kellenek, és egy ilyen bababútor szettbe amit írtál, mindketten belemennénk.

Szerencsére a ruhákra is azt mondja ő is, hogy picinek is legyen vagány és csajos a bébi, így ezekből is vettünk már párat, de ott az árat jobban megnézem, mert nem akarok több ezerért olyat venni, amit kétszer tud talán használni.

2014. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
nálunk is csak az anyagiak szabnak határt. ha azt mondom, szükség van rá és megengedhetjük magunknak, akkor megvesszük. mondjuk tényleg csak arra mondom, h venni kell, amire tényleg nem árt beruházni és ezt a férjem is tudja, meg azt is, h én jobban tudom, h abból milyen a "jó", mivel alapvetően én vagyok képben (matrac, pelenkázó, babakocsi, ruha, stb, hiszen én nevelem a szó szoros értelmében
2014. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az én párom is, többnyire elmondja a véleményét, és azt is hogy azért kaptam "engedélyt" mert látja rajtam hogy kell nekem. de én inkább csak praktikus akarok lenni és elférni, meg ezt a szekrényt akár 4-5 éves koráig lehet használni és visszaadni sem kell mert saját.

úgy mi még nem vásárolgatunk, csak ha nagyon elkap a dolog akkor veszek egy-egy ruhát, tehát nem tudom ha jobban bele mélyedünk mekkora "harcot" fogunk vívni :) remélem nem nagyot :)

2014. febr. 26. 12:55
 5/23 A kérdező kommentje:
persze, azért velem sem száll el a ló. láttam már 100ért is bababútort, de azt drágálltam, mivel nem találtam olcsót így belementem hogy kapjunk kölcsön, de tegnap ráakadtam erre a hirdetésre, nem hiszem hogy lesz még ilyen.
2014. febr. 26. 12:58
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sok mindenben volt nézeteltérés, úgy értem, hogy tök más volt a véleményünk. Akár a babakocsi amit most használunk imádom és örülök, hogy a másikat lecseréltük erre, mert tényleg jobb, a Páromnak meg nem tetszik..... Mivel én használom minden nap így tudom, hogy tök jó :)

De más dolgokban is mondta, hogy tök felesleges, pl külön babamosogatószert is kapni én megvettem :) azzal mostam a cumisüveget, nem a mi Pur mosogatószerünkel. Aztán persze abbahagytam és rájöttem tényleg fölösleges azt a drágát megvenni.

Ruhákat nagyrészt én veszem, napközben elmegyünk a gyerekkel így nyilván Apa kimarad belőle, szóval így nem tud beleszólni :) de szoktunk együtt is, ruhákba azért elég jól egyetértünk.

Kiságyat mi újat vettünk, pedig lett volna egy használt jelképes összegért, de úgy vagyok vele, hogy matracot úgyis vettem volna újat, az ágy meg már eléggé meg volt rágcsálva a 2 gyerek által, így nálunk nem volt kérdés az új kiságy.

Komplett bababútor tényleg fölösleges, elég a kiságy, egy komódra meg rá tudtok tenni egy deszkát amire rakod a pelekázó szivacsot, nálunk így van. Szekrény meg megint tök fölösleges egy babásat venni, szép natúr fa színű rendes nagy szekrényünk van, így legalább lehet is bele pakolni, akár kinőtt ruhákat.

Szóval a helyedbe inkább új kiságyat vennék, azért annyira nincs jó állapotban amit adnának.

Bútort viszont komódot vagy lehet van is nektek és arra rá egy pelenkázó feltétet, mi ígycsináltuk. Szekrényt meg normálisat amibe lehet pakolni.

2014. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is nagyjából úgy van ahogy az első válaszlónál :) Bár azt hozzáteszem hogy Párom annak ellenére hogy első baba lesz és a családban sehol nincs baba nagyon profi tud lenni :) :) Hamar észreveszi ha valami nem praktikus vagy minősége gagyi :) Nálunk nincs vita :) Élvezi ő is a vásárlásokat :) Sőt :) Nálunk általában én mondom ki a végszót,de tudom azt mondani hogy okés legyen az amit ő akar!!:) Nincs vita csak ész érvelés és közös döntés :) A.
2014. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Mivel már évek óta együtt éltünk a gyerek előtt is, és én kezeltem a kasszát, így ismer, tudja hogy nem szórom el a pénzt minden limlomra, megbízik bennem, és szabad kezet ad. De azért szeret ő is részt venni, kiválasztani, utánajárni. De a végső döntés az enyém.
2014. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
a kombi ágy annyiból fölösleges, hogy mi is olyat vettünk amire az üzletbe azt mondták 6 éves korig jó, hát én úgy nézem 2 évesen már átrakom a rendes 90*200-asba és abba veszek egy normális gyerek matracot és persze leesésgátlót.
2014. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
A mi véleményunk az a férjemmel,hogy teljesen felesleges pici babának butort vásárolni mert késobb amikor iskolás lessz sokkal jobban szuksége lessz dolgokra mint most.Nekunk ez saját tapasztalat.A nagyfiunk zongorázik és persze suliba jár és most sokkal fontosabb hogy van egy szuper kényelmes íroasztala meg ágya ami végég jo lessz amíg csak velunk van!
2014. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!