Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjetek mennyire ért egyet...

A férjetek mennyire ért egyet veletek a baba dolgok vásárlásában?

Figyelt kérdés
Gondolok itt akár az ilyen olyan csini ruhákra, illetve egy komplett bababútor. mert kinéztem egy 50ezerért egy kiságy, pelenkázó, két ajtós szekrény, és kis 3 fakkos polc akár külön, de eredetileg a pelenkázóhoz van és egy fali polc. használt, de nem sérült. és a párom fölöslegesnek tartja mert valójában nekem kell mert a babának még nem fontos. és hogy kapnánk egy kombi ágyat amit valamennyire javítani kell, de azt egy idő után vissza kell adni, én meg sajátot akarok....ti hogy vagytok az ilyen dolgokkal. eltérés esetén ki nyer? köszönöm
2014. febr. 26. 12:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
:) hát igen megoszlanak a vélemények rendesen :) köszönöm mindenkinek :)
2014. febr. 26. 13:08
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó áron van. Egyébként maximálisan egyetertek veled, ha vissza kell adni és idővel úgy is kell venni, akkor miért is ne lehetne most. Nálunk közös a döntés, ami általában egyezik, vagy ha mégsem könnyen meg tudunk egyezni. Amikor mi bevásároltunk maximálisan rám bízta mire van szükség, és szerencsére ez ma is igy van. Bár mi a bútort es babakocsit, tehát a két leghúzósabb dolgot a szuleimtol kaptuk, igy ebben abszolút nem volt alkalom "vitázni". Szerintem együtt üljetek le baba bútort nézegetni, mutasd meg a többi milyen árban van és igy mennyire jol jarnatok, magyarázd el miért lenne ez praktikusabb. Az a tapasztalatom, hogy a férfiak valahogy úgy gondoljak egy kisbabának alig van holmija es az a kevés bőven befér egy pelenkazoba :-)
2014. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
általában együtt döntünk
2014. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó :) hát anyagilag mondhatni megengedhetjük, max abba a hónapba nincs más extra :) többnyire meggyőztem, mert tényleg egy ovis gyereknek is bőven jó, én max az évek során egy nyitott polccal meg valami játéktárolásra alkalmas ládikával bővíteném, de ez tényleg nem kell most. amúgy még annyira nem volt alkalmunk ezen vitatkozni, de az tény hogy sokban eltér a felfogásunk :) a párom már előre fél a gyerekneveléstől :) de majd kiegészítjük egymást :)
2014. febr. 26. 13:21
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ért egyet? Teljes mértékben. Rám hagyja, különösen az apróságokat (ruhákat például), mert megbízik az ízlésemben. Én vagyok az általában, aki kikéri a véleményét még vásárlás előtt, méghozzá azért, mert - ideális esetben - úgyis együtt fogjuk használni.

A nagyobb dolgokban (bútor, babakocsi) együtt döntöttünk, együtt mentünk/megyünk el megnézni és megvenni. Egyedül a babakocsival volt némi nézeteltérés, mert más szempontokat figyeltünk, de azt mondta, legyen nekem jó.

Abszolút meggyőzhető egyébként mindenben.

És van egy jól bejáratott módszerünk: megbeszéljük előre, hogy milyen elképzeléseink vannak, én leszűkítem a döntési lehetőségeket kettőre-háromra, és neki csak rá kell böknie arra, ami jobban tetszik neki.

2014. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
nem rossz megoldás utolsó :) köszönöm
2014. febr. 26. 13:37
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a férjem egyért velem, sőőőt :) Én olyan bútort vennék, amit nem csak pár évig tudsz használni. Mi ikeás bútorcsaládot választottunk, aminek nagyobb ágya is van. Szekrénynek nem a hozzávaló ruhásszekrényt, hanem egy hatalamas beépített gardróbszekrényt vettünk. Már két gyerek rengeteg cucca van benne. Annyiban igaza van a párodnak, hogy ez most neked fontos, de kinek legyen az, ha nem neked. És igen, elég sokan vagyunk úgy, hogy amikor megszületik cuki babakuckót akarunk. Mi is megcsináltuk a gyerekszobát gyönyörűen, aztán ahogy hazamentünk a kórházból átvittük a babaágyat a hálónkba. Utána csak szoptatásra meg pelenkázásra használtuk a babaszobát, de fél éves korától lakja rendesen. 4 éves és az ágycserén kívül mást még nem kellett benne csinálni. Majd mire iskolába megy, átgondoljuk a rendszert.

Babakocsi, ruhák ügyében mindig jött választani, hogy mire van szükség sose beszélt bele. Nemrég mutattam neki egy kislány ruhát a neten, hogy majd szeretnék nyárra valami ilyet. A következő kérdése az volt, hogy mekkorát? Meg is rendelte azonnal :)

2014. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

utolsó ez a babaruhás story a végén nagyon aranyos :)

hát ez a bútor is olyan hogy az ágyat ha kicseréljük (a bútorcsaládnak van rendes ágya is) akkor használható tovább, hacsak nem jön közbe a kis tesó, mert akkor ő örökli a nagy meg kap egy nagyobbat

2014. febr. 26. 14:03
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

nálunk elég más a rendszer a mai napig :)

a gyerek kiadások azok az enyémek, mindig is azok voltak :)

nem vagyunk teljesen külön kasszán, nem is számolgatjuk ki mennyit adott bele, de a gyerek ruhák, bútorok, játékokat mindig én álltam, szülinapkor és karácsonykor pedig mindketten veszünk a gyereknek valamit :)


mondjuk abban egyetértek a pároddal, hogy szerintem is felesleges a bababútorra sokat költeni mert 1-2 évig használja, utána jön a másik garnitúra bútor amit ha jól választasz meg, majd csak íróasztallal kell kiegészíteni.

pl. én vettem egy kiságyat 10E-ért, rá egy merev aljú pelenkázót 3E-ért és egy komódot 20E-ért, a komód maradt a szobában mikor a kicsi kinőtte a kiságyat, a pelenkázót meg nagyon kevés ideig használtuk, mikor elkezdett kúszni, mászni, fél éves korában akkor én már az ágyon pelusoztam, letakartam egy textil pelussal az ágyat és tökéletes volt.

2014. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 zabmester ***** válasza:
100%

Mi még csak tervezzük a babát, de már most nézelődök kiságy, babakocsi, meg hasonló dolgok ügyében. A nagyfiú után nem nagyon maradt semmi ilyesmi, hat éves már, sokáig nem is gondoltam, hogy lesz még egy gyerekem valaha, szóval ilyesmik nincsenek, mindenből újat kell venni.

A párom nagyjából rám bízza, hogy mi az, amit meg kell venni, és hogy az mennyibe kerül. Igazából örülnék, ha jobban belefolyna ebbe, de hacsak nem műszaki cikkről van szó, nem nagyon néz utána az áraknak. De azért azzal tisztában van, hogy nem áll szándékomban direkt mindenből a legdrágábbat megvenni, sőt, kimondottan azt nézem, hogy hol mit kapok meg a legjobb áron. Ha valaminek az áráról kikérem a véleményét, úgyis mindig azt mondja, hogy én tudom, mennyi pénzünk van, és mire elég. Inkább olyan igényei vannak, hogy a babakocsinak, hordozónak milyen színe legyen, mert pink kocsit nem óhajt tologatni :D Mondjuk azt én se szívesen. :)

2014. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!