Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért megy tönkre...

Szerintetek miért megy tönkre sok kapcsolat/házasság a gyermek születése után?

Figyelt kérdés

A hírekben is ezt hallani.Pl:Király L.Norbi és felesége válik,ott a baba.Aztán Berki Krisztián,meg Pamela.

És tegnap olvastam,hogy Szögecki Ági (VV Ágica) is otthagyta olasz kedvesét, hazaköltözött a babával.

Azért is keresem a választ erre,mert nem tudom mi is mit rontottunk el.Sajnos nálunk is ez a helyzet.A baba előtt soha nem veszekedtünk,annyira nagy volt a boldogság közöttünk.Aztán megszületett a lányunk,és azóta nagyon sokat veszekszünk. :( Nem váltunk el,harcolunk a kapcsolatunkért,hogy a lányunknak boldog és harmonikus családja legyen.De nehéz,nagyon nehéz...

Volt valaki még így?Mi lett a vége?Sikerült rendbe hozni a kapcsolatot?

Köszönök minden választ!


2014. febr. 26. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos elég sok elvált ismerősöm van, rokonok, barátok, stb. Egyik sem a gyerekszületés utáni időszakban vált el.
2014. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

én mindig arra vezettem ezt a dolgot vissza, hogy a férfinek valahol így a párja már totálisan előtte hever (bocsi a kifejezésért)lábtörlőként.


a férfiaknak mindig is szükséges a hódítás, vagy hogy azt érezzék, izzadniuk kell a másikért.

a gyerekkel így csak azt érzik, kelepcében vannak


pl a Berkin is azt látom, ezért a folyamatos "kényszerű" flörtölhetnékje mindenkivel


szerintem (illetve nálunk az exen tisztán látszott, hogy amikor "rá vagyok szorulva" akár anyagilag, akárhogy, olyankor mindig "megutált" picit. ha természetes ez a gyerekkel, ha nem, akkor is.

2014. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Berkiék játsszák a műbalhét, mert kell a nézettség és a lóvé. Azon sem lepődnék meg, ha valójában együtt laknának, és tv-znének este, ha vége a forgatásnak. A nép hülyítéséről ennyit.


A kapcsolat arra mehet rá ilyenkor, hogy már nincs annyi idő egymásra, mint korábban, mindenki fáradt, feszült, előjön az emberből az önzés, hogy pihenni akar, mást akar, máshogy akarja, és kész a feszültség, vitaalap, aztán attól függ az együttmaradás, hogy ki-mennyire tőrödik bele, hogy az első évek erről szólnak.

2014. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Mi is így vagyunk,sajnos. Egy gyerek tényleg mindent fenekstül felforgat,persze ettől függetlenül még működhetne egy házasság/kapcsolat. Szerintem nagyrészt a férfiak miatt megy tönkre,mert máshogy néznek a feleségükre/párjukra,mint a gyerek előtt. A nő egyedül érzi magát,teszi a dolgát,a férfi kikapcsolódásra vágyik a munka után,a nő a férfire vágyik egy fárasztó nap után. Biztos nem mindenkinél van így,nálunk igen. Én vele akarok lenni,de ő hazatérve a gépet választja,vagy a haverokat... Nem erre vágyom és nem tudom,hogy hol romlott el a dolog. Engem most pl,hogy nem csak ketten vagyunk (2 éves a gyerek),zavarnak olyan apró dolgok is,amik előtte nem. Zavar,hogyha megkérem valamire,akkor rendszerint elfelejti,vagy csak tojik rá. Régen max vállat vontam volna és megy tovább az élet. Most nagyon meg tudok sértődni ilyesmik miatt,talán mert az egész napom egy szolgálat,egy összefüggő feladat,amit teljesíteni kell. Mindennél jobban szeretem a fiamat,ő a fény az életemben, nem teher,hogy játszani kell vele,sétálni,egész nap beszélni hozzá.. Az viszont zavar,hogyha mondjuk megkérem egy héten egyszer a páromat,hogy legyen szíves cserélje ki a pelenkáját,vagy fürdésse meg,akkor a válasz "mindjárt" és 15 perc alatt sem történik változás. Ő elvárja,hogy legyen tiszta,vasalt ruhája,meleg étel elé legyen téve,de annyit nem mond,hogy köszönöm a vacsorát,finom volt,stb... Úgy érzem,mintha egy bejárónő lennék,aki másra nem jó,csak hogy tisztán tartsa a házat. Régen rengeteg barátom volt,mentem ide-oda,akkor az volt a baja,hogy amikor vele lehetek,akkor ne legyek mással. Most ő csinálja ugyanazt,amit én régen,csak úgy tűnik elfelejti-vagy nem így érzi- ,hogy első a család... Bocsánat,de annyi kimondatlan indulat van bennem ezzel kapcsolatban :( a legjobb,hogy beszélni sem lehet vele,mert megsértődik. Nem tudom meddig mehet ez így,de mindenkit meg tudok érteni,aki válásra adja a fejét ilyen hamar. Az a durva,hogy 7 éve vagyunk együtt és egyáltalán nem ilyennek ismertem meg,valamikor a terhesség alatt változott meg minden,azóta csak csúszunk egyre lejjebb...
2014. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

a hírességeknél nem a gyerek miatt megy tönkre a házasság, hanem mert ők művészek, más az értékrendjük, nem jellemző rájuk a monogámia és általában nem arról híresek hogy tudnak alkalmazkodni. Sokszor ez a butasággal és a nagyképűséggel párosul, nehéz lehet feleségként vagy férjként elviselni ha a másik híres.


Nálatok más lehet a baj, talán kevesebbet beszélgettek, nem tudtok kimozdulni, vagy túlságosan leköt téged a gyerek, gyakori hogy az anya tigrisként védi és teljesen rátelepszik a férj pedig el van hanyagolva(nem azt mondom hogy a te hibád, de talán ez is benne lehet).

2014. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Semmi köze a hódításhoz. Mi is így állunk. 7 éve vagyunk házasok, most 8 hós a picink. Eddig is voltak problémák, de eltörpültek. Éltünk a szabad életünket. Most a terhességgel jöttek a testi problémák nálam, egyre ingerültebb lettem. Férjem nemigen tudott mit kezdeni a picikével. Én a napi szoptatás-fejés-álmatlanságra koncentráltam. A férjem megértő, szeret..de így is sok a vita. Kivagyok, és úgy érzem nem segít. Pedig nem igaz! Csak úgy látom. Most pedig teljesen matrica lett a pici, csak velem van el....ha akarna sem tudna körülötte segíteni. Hulla fáradt vagyok. Nincs kedvem nőnek lenni...pedig kellene, de nem érdekel. Nem tudom,hogy túlvészeljük e. Az előttünk álló évekre gondolok....kitartok és bízom benne,hogy nyárra könnyebb lesz. A férjem türelmes, nálam hamarabb szakad a cérna. Kitartást nektek is!
2014. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Óóó ne haragudjatok,de jó ezt látni,hogy nem csak nálunk van ilyen probléma. :(

Nekem is sokat dolgozik a férjem,én meg egész nap itthon a gyerekkel.Rosszul alszik,éjjel 10x is ébred,mindig cicizne.Nehezen birom már.Ő eljár a haverokkal néha szórakozni,én meg itthon vagyok.Sokat stresszelek,nem tudom kiadni a gőzt.Minden hülyeségen felcsattanok,és veszekszek,feszült vagyok.Remélem idővel jobb lesz.Próbálkozunk hogy minden a régi legyen,de nagyon nehéz.

2014. febr. 26. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos a celebek élete legtöbbször csak kirakat.Annyiban egyetértek tényleg sok kapcsolat megy tönkre, az okai,hogy amúgy sem volt erős a kapcsolat ugyanis ha egy kapcsolat nem a megfelelő lábakon áll a gyerekszületése tönkre teszi,ha eleve jó kapcsolat a gyerek születése csak megerősíti ,vagy mert a nő megszűnik nő lenni csak a gyerek lesz neki fontos semmi más és az apát 100%osan a háttérbe szorítja.Ami ritkább,hogy a férfi a gyerek születése után rájön nem szereti a nőt,és neki megterhelő a gyerek miatt felkelni,egyszerűen nem akar családot,de ez ritkább,hogy csak ok nélkül elege legyen.
2014. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktív-e még ez a blog...42 éves férfi vagyok, és elmondhatom, hogy nekünk is nagyon nehéz ez az időszak. Pedig én pld. a szoptatáson kívül mindenben segítek a páromnak, mégis nagyon sok a veszekedés, és nagyon kevés a meghitt pillanat, a szex. Sajnos az ember a fáradtságát, az idegességét, az aggodalmát a kicsit miatt óhatatlanul is a másikon tölti ki. Anyuka sokszor fáradt, ideges, érthetően a baba a legfontosabb, és semmi kedve a szexhez. Lehet, a hormonok is közrejátszanak, de egy férfinak nagyon nehéz ezt feldolgozni, és ha belegondolunk, hogy ez nem pár hónapig tart, ennyi idő alatt tönkremehet a legjobb házasság is...
2014. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!