Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik gyermek mellett tanultak....

Akik gyermek mellett tanultak. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Mennyi időtök volt tanulni? Párotok mennyire segített?

Még kismama vagyok. Napi 4 órát kell tanulnom. A tanulásra alig van időm, minden nap sok a háztartási munka. A párom semmit sem segít. Szülők 200 km-re.


2014. febr. 27. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én tavaly fejeztem be a sulit és 2 gyerek mellett kellett tanulnom. Nekem se segített a férjem mert sokat dolgozik és segítség se volt csak annyi, hogy a suli anyukám felé volt és így ha mentem akkor vigyázott rájuk addig. Úgy osztottam be a házimunkát meg a gyerekeket hogy lett időm a tanulásra is. Nem volt könnyű de nem tudtam mit csinálni.
2014. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsere nekem sokat segitett a ferjem,amikor keso delutanig oraim voltak a vacsit is megfozte,ha tanulnom kellett elmentek setalni a fiammal,mosogatott,takaritott stb.Nem csak o,hanem a csaladom es a barataim is nagyon sokat segitettek.

Amikor a ferjem a munkaja miatt tavol volt heti valtasban bekoltoztek hozzank a csaladtagok.1 hetre a nagyszuleim,1 hetre apukam, aztan anyukam.A baratnoim is vigyaztak a picire,hogy be tudjak jarni eloadasokra.

A ferjedet mindenkepp be kell vonnod a hazimunkaba es gyerekfelugyeletbe kesobb.Csodalkozok,hogy eddig elfogadtad ezt a felallast.Ha eddig hazicseledkedtel korulotte,akkor nehez lesz ezen valtoztatni.

2014. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én egyedül végeztem el egy 2 éves képzést gyerek mellett minden 2. hétvégén péntek szombat 8-20, emellett a rengeteg beadandó, dolgozat és a többi. A párom nem segített, hisz nem is volt itthon. Anyum vigyázott a gyerkőcre. Így hogy csak hétvégén jártunk be sokkal többet kellett itthon megtanulni, egy cseppet sem volt egyszerű, de beosztottam. Egy kis házimunka, egy kis tanulás, gyerek. És így tovább. Minden szépen lassan ment. A beadandót általában hullafáradtan egy bögre kávé mellett este 9-10-kor írtam, amikor a kicsi már aludt. A szakdolgozat volt húzósabb, na azzal nagyon megszenvedtem, bár akkor a háztartáson is csak annyit csináltam, amit nagyon kellett.
2014. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Még terhes vagy és nincs időd tanulni? Valamit nagyon rosszul csinálsz, már bocs.

Én három picike gyerek + házimunka mellett tanultam napi 1-2 órát (mindig alvásidőben).

És én nem vagyok szuperanyu.

2014. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Így telik egy átlagos nap

8.00-14.00 iskola

14.00-16.00 elmegyek intézni a dolgokat (bolt,posta stb.)

16.00-19.00 háztartás vacsora készítése

19.00-21.00 vacsora, fürdés, mosogatás

Ezután nagyon fáradt leszek

A páromnak rossz szokása, mindent más tányérból eszik. Eszik levest, repetázik, másik tányérból, és nem hajlandó mosogatni, de veszekedni fogok vele.

2014. febr. 27. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:

ja hogy suliba is jársz, ez nem derült ki


De a beosztás nem jó. Ne menj minden nap ügyintézkedni. Vásárolni minek mész minden nap??

Minek főzöl minden nap?

Takarítás pakolás is elég szintentartó.

Alig vagytok otthon, ketten vagytok, nem hiszem, hogy olyan rumlis és koszos a lakás.

2014. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van.

Én 2 gyerek mellett államvizsgáztam tavaly. Ha el lett volna az első diplomám, sokkal nehezebb lett volna, és az államvizsga hetében, igénybe vettem a szüleim segítségét. Most újra tanulok, de mellette már újra dolgozom is, ezt most szerintem kicsit túlvállaltam, de lassan kimászom belőle. Nálunk se segített apa szinte semmit, mert olyan a munkaideje sajnos. Így a háztartás, gyerekek, tanulás mind az enyém volt. Idén már megbeszéltük, hogy munka mellett csak akkor bírom, ha besegít, így sokkal többet vállal. Szerintem meg kell osztani a napi dolgokat, próbálj tömbösíteni. És kérj segítséget.

2014. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:

Szerintem picit túlzsúfolod a napodat. Kettőig vagy suliban, emellett simán lehetne tanulni. Nem tudom, hogy csinálod, hogy minden nap van valami intéznivalód.

Én akkor kezdtem az egyetemet, amikor a fiam 2 éves volt (előtte is tanultam, csak mást, és levelezőn). Általában reggel 8-ra bementem az egyetemre (vagy tízre, ha nem volt első órám), nagyjából fél négyig ott voltam, utána a gyereket összeszedtem az oviból, hazamentünk, fél óra lazítás, utána megcsináltam, amit otthon kellett, de mondjuk nem nem volt rám sosem jellemző, hogy minden az élére lett volna állítva, csak mondjuk elmosogattam, az tíz perc, bedobtam a mosást, az öt perc (se), végigszaladtam a porszívóval, az még tíz-tizenöt perc, ennyi. Utána játszottunk, este hatkor pedig nyugodtan leülhettem tanulni, hétkor vacsi, fürdés, nyolckor lefekvés, és 11-ig simán tanultam, ha éppen kellett, utána lefeküdtem aludni. Ja, és nem volt párom, ketten voltunk a fiammal.

Viszont az tény, hogy a kedves párodat igenis be kellene fogni valami munkára, mert nem csak te laksz abban a lakásban egyedül, nem is csak a te dolgod mindent elintézni. Persze nem tudom, ő mennyit dolgozik, mennyit van távol, de a napi apróbb vásárlásokat simán elintézhetné hazafelé jövet egyedül.

Nem sértésnek szánom, de kicsit fura nekem, hogy azt írod, hogy nem jut időd a tanulásra, pedig igazából még nem nagyon van más dolgod. Úgy értem, a baba még nem született meg, nem dolgozol suli mellett, tehát igazából csak az iskolába kell bejárnod, és kész. Oké, hogy háztartás, de ennek nem szabadna ennyi időt elvennie. Nekem számtalan csoporttársam volt az egyetemen, akik albérletben laktak, tehát nem a szülőkkel, de még egyik sem panaszkodott, hogy a házimunka miatt nem ér rá tanulni, pedig egyikük sem élt disznóólban. De én sem éreztem különösebben nehéznek gyerek mellett, csak egy kicsit máshogy kellett beosztanom az időmet, mint azoknak, akiknek nem volt gyerekük.

2014. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!