Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tűnt a nők többségéből...

Hova tűnt a nők többségéből az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasom, hogy nem tudnak mit kezdeni a babákkal, hogy nem tudja, hogyan fogja, mit adjon neki enni, mikor, hogyan altassa, mi jó/rossz neki. Megértem, hogy mindenki félti az apró kisbabáját, ez természetes, de mikor olyat hallok, hogy valaki nem tudja, mikor szoptassa a babáját, vagy hogy hogy öltöztesse fel az egy éves gyereket, elgondolkozom, hogy nem kellene-e tudnia ezt már? Nem vita a szándékom, csak a véleményetek érdekelne..miért akar ma a nők többsége könyv/óra szerint nevelni? Hova lett az ösztönösség? Vagy rosszul látom? Az is könnyen előfordulhat.
2014. márc. 10. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az ösztönösséggel van baj,hanem a megfelelési kényszerrel ,az önbizalomhiánnyal és a birka szemlélettel,ez a azt csináljam amit a többi mert biztos az a jó.
2014. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért de szerintem akinek az anyja mondjuk 100 km re van anyós mondjuk dolgozik és nincs segitség akkor az anyukának sokmindenre magátol kell rájönnie
2014. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Köztudottan kihaltak a többgenerációs családok, állítólag régen együtt élt több generáció, az unokák, gyerekek a nagyszülőktől sokat tanultak, láttak. Több testvér volt egy családban a nagyok látták a kicsikkel hogy bánnak stb...
2014. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mondjuk még soha nem írtam ki egy ilyen kérdést sem, de például az én környezetemben közel és távol sincs gyerek, nincsenek minták, mindent magamnak kell kitalálni. Szerintem az is másabb, ahol nagyobb a család, vannak gyerekek, természetes ez az egész
2014. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zabmester ***** válasza:

Ennek semmi köze az ösztönökhöz, de a legtöbb mai nő már máshogy szocializálódott, nincs már az, ami régebben általános volt, hogy több generáció együtt él, és szinte állandóan van kisbaba egy családban. A mai anyák már nem úgy nőttek fel, hogy valamelyik rokonnak mindig volt éppen babája, hogy már gyerekkorában folyamatosan láthatta, hogy ezt vagy azt hogyan kell csinálni, illetve az sincs, hogy ott van kéznél mindig a nagymama, aki tanácsokat ad. Arról nem is beszélve, hogy most, ha ad is tanácsot a nagymama, a legtöbben lehurrogják, vagy nem foglalkoznak vele, mert már jóval rövidebb időközönként változnak az aktuális irányelvek.

Ja, és valószínűleg az sem lendíti előre egy kezdő anyuka dolgát, hogy az információáradatnak köszönhetően egy adott problémára kilencvenféle különböző megoldással találkozik, és fogalma sincs, hogy melyiknek higgyen.

2014. márc. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!