Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívjátok a gyerek előtt...

Hogy hívjátok a gyerek előtt a férjeteket?

Figyelt kérdés
Gáz, hogy én apának? Akkor is, ha nincs ott gyerek. Vagy a keresztevén kellene szólítanom?
2014. márc. 12. 15:53
1 2 3 4
 21/31 Jégtánc ***** válasza:
60%
A férjem cicának hív ,én őt szívem/ szerelmem.Nem hívjuk egymást apának/anyának max ha a lányunknak mondjuk hogy pl menj oda apához vagy anyához ő majd segít stb.Ha esetleg kicsit mérgesek vagyunk egymásra akkor a keresztnéven szólítjuk egymást.Ez a ritkább.:)
2014. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
60%
Milyen viccesek vagytok, ahogy veszekedtek :-D
2014. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

Hát attól függ, hogy kihez beszélek. Ha ott vannak a gyerekek és a gyereknek mondok valamit, vagy mindenki részt vesz a beszélgetésben, akkor apának. Pl: kicsim vidd oda apának a könyvet, vagy kicsim meséld el apának mi volt ma az oviban.

De ha mondjuk a gyerek csak ott van a szobában és én a férjemnek mondok valamit, akkor szívemnek/szerelmemnek szólítom és ő is engem. Mi egymást a keresztneveinken soha de soha nem szólítottuk egymást a gyerekek születése előtt sem.

2014. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
67%
Apa a gyerek előtt.Egyébként meg pampogi..mert mindig pampog valami miatt! :D
2014. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
szivinek
2014. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
70%
Édes,vagy Lacim,vagy Laci.Csak akkor mondom,hogy apa ha a fiammal beszélek,hogy pl szólj apának,vagy apa segít,van saját apám nekem ő az Apa.
2014. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Apa, kicsim, szerelmem mielőtt a fiunk megszületett bolondom.

Szerintem soha nem szólítottam a keresztnevén.Az apát csak azóta használom amióta megszületett a fiam, de a többi becenevet megismerkedésünk óta használom.


A férjem anyának vagy kicsimnek szólít, ő az anyát már terhességem előtt is használta.


Ennek ellenére tudja a fiam a nevünket, a nagyszülőkét is és azért mert mondjuk én anyukámat meg apukámat anyunak és apunak szólítom, ő mama és papa megszólítást használja.

2014. márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Ha kozvetlenul a ferjemet a szolitom meg, akkor a keresztneven hivom, tok mindegy ott van-e a gyerekunk vagy sem. Ha viszont a gyerekekhez beszelek, de az apjukrol, akkor apanak hivom (pl apa elment dolgozni, szolj apanak, hogy...)

2 eves a nagyobbam, tudja a sajat teljes nevet, mienket is. Kb 1,5 evesen nala is volt hogy keresztneven szolitott minket (akkor vette eszre, hogy nekunk is van nevunk :D), mi ugy szoktattuk le rola, hogy minket anyanak es apanak csak o szolithat, senki mas, mi csak az o apukaja/anyukaja vagyunk. Mivel ez ugyis az "enyem!" korszak, ez nagyon bejott nala, abszolut elhagyta.

En nem tudnam szemtol szemben leapazni a ferjem :D

2014. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Keresztnevén hívjuk egymást. Ha a gyereknek mondjuk,akkor anya,apa majd segít. Én pl.ha kérek valamit,úgy kérem hogy hozd ide nekem,nem úgy hogy hozd ide anyának. Így áll a számra.

4éves. Tudja,hogy van apa,anya,tudja kinek mi a vezeték,ill.a keresztneve,tudja,hogy aki neki papa,mama,az anyának anya és apa. Nem keveri. Volt pár hónap amikor incselkedett és Nikikézett. Aranyos volt,kb.2napig:-) utána leültettem és mondtam,hogy én anya vagyok és szeretném,hogy Ő így hívjon,de nem akart.Azt mondta,mindenkinek van "anyája",inkább anyuci leszek. Kb.1évig így hívott,most hol anya,hol anyuci vagyok.

2014. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Édesnek, vagy Életnek hívom. Ha nincsenek ott a gyerekek, akkor is. Ők ettől függetlenül Apának hívják.

Úgy hívod, ahogy neked tetszik, ez a ti dolgotok.

2014. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!