Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek két gyerekes...

Szerintetek két gyerekes család mennyiből tud jól megélni?

Figyelt kérdés

Most 5 éves a lányunk. Szeretnénk kistesót, de nem tudom belevágjunk-e.

Albérletben lakunk jelenleg, autó van, de semmi egyéb nagyobb kiadás.


2014. márc. 28. 16:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
A rezsin kívül 100- 150.000 elég. Sokan ebből kevesebből is nevelnek gyereket. Igaz, nem márkás cuccokat vesznek.
2014. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés ez. Ki kell számolni, mi van ha te béred kiesik és csak a gyed/gyes lesz... esetleg a gyes után nem találsz azonnal munkát és nem lesz semmilyen bevételed pár hónapig, csak a férjednek..
2014. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
És miért titok a bevételetek? Ha te se dolgozol, mennyivel kevesebb jön be a kasszába? Így csak általánosságban lehet tanácsokat adni.
2014. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%
4-500 között sztem kell. Ahogy nő a gyerek, egyre több lesz a kiadás is. Plusz órák, márkás ruha, jobb szgép, ilyen kamasz dolgok.
2014. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 zabmester ***** válasza:
83%

Hát most kicsit ledöbbentem, hogy havi fél millióhoz közeli összegeket írtok két gyerekhez. Nekünk havi szinten kicsit több, mint 200 ezer lesz, ha gyed-en leszek, így szeretnénk második gyereket. Most még nem vagyok terhes, csak próbálkozunk, dolgozunk mindketten, teszünk is félre, de nekem nagyon fura lenne, ha 200-ból nem tudnánk kijönni.

Igaz, nálunk rezsivel együtt jön ki a lakhatás 100 körüli összegre, de a maradék másik 100-ból simán kijönnénk négyen is. Főleg, hogy most tervezünk olcsóbb albérletbe menni, mert a mostani azért drágább, mert nagyon az egyetem mellett van, itt ki lehet adni ennyiért is, a város más részein már mindenhol olcsóbbak.

Arra meg szerintem hiába várnánk, hogy havi 4-500 ezreket keressünk, egyikünk sem olyan szakmában dolgozik, ahol ilyen szinten fizetnének.

2014. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Hát most kicsit szégyellem magam amiért ilyen hülye kérdést tettem fel.

Hiszen látom mások vígan elélnek kevesebből mint ami nekünk marad.

2014. márc. 28. 18:07
 17/29 anonim ***** válasza:
33%
Annyira nem vígan, és a zéró likviditás se vezet sehova, de el lehet vergődni, persze.
2014. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
45%
Jaj ez a vígan elélnek kevesebből olyan hazugság, hogy el ne hidd. Külvilágnak sok mindent lehet mondani meg mutatni.
2014. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
53%
300-350ezerből kb
2014. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk minden kifizetése után marad 140 ezer. Két gyerek. minden évben elmegyünk egy hosszabb nyaralásra, 2 havonta moziba, cirkuszba, állatkertbe. Gyerekek különórákra járnak. Magándokink van. A szomszédomnak 280 marad (épp a minap beszéltük) és irigykedve nézi, hogy mi mikor hova megyünk, milyen szépen élünk:) Hogy hogy is van ez? Hát okosan.

Van kertünk, így se zöldséget , se gyümölcsöt nem kell vennünk, csak déligyümölcsöket. Télen ugyanebből a kertből a fagyóból veszem ki.

Vanna mindenféle állataink, szinte ingyen, mert úgy tartjuk, hogy felét eladjuk, másik felét pedig a befolyt összegből magunknak neveljük. Így ingyen tej, tojás, csirke és disznóhús. Ezekből sajt, tejföl, joghurt. Kenyér sütés itthon.

Nem vergődünk, félreteszünk. És akármilyen hihetetlen ebből a pénzből futja pipás cipőre is :)

Semmi más titka nincs az egésznek, okosan kell csinálni és nem szabad kabzsinak lenni.

Felajánlottak nekem munkahelyet, mert egyébként jó vagyok a szakmámban, havi 300ezret kaptam volna kézhez csak én. Nyilvánvalóan amellett nem tudnám mindezt csinálni, jelentősen több pénzt feléltünk volna, hisz boltba kellene járni megvenni a sok E-t. Osztottunk szoroztunk, rájöttünk így több marad, ha itthon vagyok a 4 órás munkám mellett :)

2014. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!