Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek két gyerekes...

Szerintetek két gyerekes család mennyiből tud jól megélni?

Figyelt kérdés

Most 5 éves a lányunk. Szeretnénk kistesót, de nem tudom belevágjunk-e.

Albérletben lakunk jelenleg, autó van, de semmi egyéb nagyobb kiadás.


2014. márc. 28. 16:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok. Igen, kevesebből is el lehet élni, de ugye ha már gyereke van az embernek szeretné neki a legjobbat adni. A zöldség, gyümölcs, minőségi felvágottak, jobb tejtermékek, ruhák, vitaminok gyógyszerek kirándulások azért nagyon nem olcsók. Nálunk pl heti egy játszóház két gyerekkel két felnőttel 1800 forint. És még nem iskolások, nem kell tankönyv, különórák, nincs saját hobbya..
2014. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

A "jól megélni" nagyon relatív.


A minap beszélgettem egy barátnőmmel és szóba jött a kérdés, hogy mennyiből élünk.(kté gyerek+két felnőtt)


Mondam neki, hogy ha mindent kifizetünk (nagyon magas a hitel), akkor marad 130-140 ezer forint négyünkre. Ebből van a kaja/ruházkodás/pelenka/nyaralás (mert igen, oda is megyünk és egészségesen étkezünk), sőt még az autó fentartása is. Elkerekedett a szeme, és azt mondta, hogy ne hangoztassam, mert nagyon sokaknak ez szúrná a szemét, írigyek lennének!! :-)

Ezen én úgy elcsodálkoztam, mert pont "panaszként" esett szóba, ugyanis hiányolom, hogy félretenni már nem tudunk. Úgyhogy nem is meséltem el, hogy még egyszer ennyi fog maradni jövőre,ha visszamegyek dolgozni. Hát, ha még a hitel is lejár... :-))

Mindenesetre a kérdésedre a válasz: minden kötelező kiadás után olyan 200e ft-nak kellene maradni. Abból szerintem lehet étkezni/szórakozni/félretenni is. Ügyesnek kell lenni, ahogy az egyik válaszoló részletesen leírta!

2014. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%

Én is min. 400-at tartok ideálisnak, ráadásul a kérdés is arra irányult, hogy JÓL megélni, tehát nem csak vegetálni és szinte mindenről lemondani...

Mi lakáshitelt fizetünk, havi 105e Ft-ot, de már csak 10 hónapig, utána lejár végre! :)

A rezsink kb. ugyanannyi, mint a tiétek, ha mindent hozzászámolok (tel. számlák, kocsi fenntartás, ovis-sulis étkezés stb), akkor kb. 100e Ft.

Kajára is kb. 100-at költünk, de a minőségre figyelünk, nem a mennyiségre, meg sajnos van táplálékallergiás is a családban :(

Így megmarad min. 100e Ft havonta, ez pont elég arra, hogy tudjunk ruházkodni, szórakozni, kikapcsolódni, nyaralni, költhetünk a hobbinkra stb. Így nem okoz gondot egy családi strandolás vagy egy ebéd valahol.

Ennél kevesebbre én nem vállalnék 2 gyereket.

2014. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
85%

Hűha jól lepontoztatok! Lehet, nem marad 300-400ezrünk, de meg merem kockáztatni az én gyerekeim ezerszer minőségibb ételt esznek, mint a nagy pénzűeké, akik abban biztosak a boltban minőségit kapnak. Én örülök, hogy így csinálom, a házi termékeknél nincs minőségibb. És nagyon bízom benne, hogy sokáig lesz egészségem is, hogy a gyerekeimnek maximálisan át tudjam adni ezt a plusz( habár már sokkal többet tudnak mi-hogy-miből), mint társaik. Remélem, ők boldogan fognak élni és nem görcsösen ragaszkodni , hogy átlépjük az X fizetés határt, mert azalatt nincs élet (gondolják sokan). Persze mindenki úgy él ahogy akar. Nem érdekel igazán. Nem is írtam volna, ha nem pontoztok le. A mi bevételünk is lehetne összesen fél millió felett, de nem akartuk, hisz így dolgozok 4 órát, mert az ugye kell és utána az itthoni hasznos dolgokat már közösen csináljuk, amiben a gyerekeim is részt vesznek élvezettel. Ez nekem mindennél fontosabb, még az egészséges ételnél is, ami csak ebből következően kerül az asztalra. Ami még kimaradt a gyerekek számláján szépen gyűlik a pénz is, mert tanulniuk nyilvánvalóan kell és az egyetem drága (ha érdekelni fogja őket) a 140 maradékból 15-20ezret rátudok tenni a számlájukra. Lehet tovább pontozni.

Érdekes módon, én annak örülök és azt becsülöm, ha valaki boldogul és értékelem, látom itt embereknek ez szemet szúr. Igen. Magyarok vagyunk.

2014. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Saját házban hitel nélkül szerintem 250ből 300nál már félre is tudnak tenni,ha viszont vagy hitel van vagy albérlet akkor inkább 350ezer,és ha félre is szeretnének tenni akkor 400ezer.Ha állataik vannak és maguk termesztik meg a zöldséget gyümölcsöt akkor szerintem még 200ből is kijönnek,persze megint akkor ha nincs hitel.
2014. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért pontoztak le, biztos jó lehet ha magatoknak termeltek csak ez sem mindenkinek megoldható. Nekem már a nagyszülei is városban laktak, a szüleim sem fogtak soha életükben egy kapát nem, hogy én. Persze biztos meg lehet tanulni ezt is meg kitapasztalni csak földet venni sem olcsó hozzá. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy a saját sok családban megoldhatatlan.
2014. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
82%
Ez így van, de nem értem emiatt miért kell lepontozni. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le először. másodjára meg nyilván kicsit mérgesebben, mert nem értem miért kellett lepontozni, mert valaki így csinálja. A lepontozásra válaszoltam dühösen. Nyilván panelban ez nem megoldható.
2014. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy én senkit nem pontoztam le.
2014. márc. 30. 19:37
 29/29 anonim ***** válasza:

Engem is lepontoztak az első oldalról- pedig ha tudnák a pontozók,hogy 4 gyerkőc mellett a fizetni valók után marad havi 50.... :-D

Nem,nem örülök neki,de büszke vagyok arra,hogy a gyerekeim egészségesek,boldogok,mind e mellett nem elkényeztetett kölykök! :-)

2014. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!