Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ebben a kategóriában...

Miért van ebben a kategóriában egyfolytában ez?

Figyelt kérdés
A 18 éves lányt lebeszélik az abortuszról, mert mindent meg lehet oldani, csak akarni kell, de egy fiatal párnak, akiknek negyedmillió a havi bevételük szinte senki szerint se lenne szabad gyereket vállalnia (épp most olvastam két hasonló kérdést). Ez szerintetek normális???
2014. márc. 30. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik esetben már egy húsvér babaáról beszélünk a másik esetben egy döntésről, hogy "időszerű" lenne-e a baba ebben az élet szituációban. Az abortusznak egész életre szóló lelki következménye van, a döntéssel hogy legyen e baba vagy sem annak nincs lelki következménye. Én a 18 évest is az abortuszban támogatnám. Aki meg felteszi, hogy szerintünk alkalmas e már az idő a gyermek áldásra (ha gonosz lennék) annak meg azt mondanám, hogy nem mert még ezt a döntést sem tudja meghozni egyedül, hogy akar e babát vagy sem.
2014. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért más a helyzet, ha már teherbe esett valaki és más, ha tervezi. Egyébként arra sem beszélnének rá senkit, hogy essen 18 évesen teherbe szándékosan, ahogy valószínűleg a negyed milliós bevételű párt sem beszélnék rá az abortuszra.
2014. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez így igaz. Csak a hozzáállást nem értem.. Nagyon sok kérdés van, hogy "késik, lehet terhes vagyok, mit tegyek"...ott egy 4-5 hetes sejttársulásról van szó, ha gonosz akarok lenni.

A másik esetben meg é szerintem csak véleményt kért nyilván nem mi döntjük el.


Értem, h mit mondtok, de akkor is van itt egy pötty ellentét, nem?

2014. márc. 30. 20:52
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Sejttársulás?? Azért aki az abortuszról kérdez itt általában 8-10 hetes az meg már rég nem csak egy sejttársulás.
2014. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

késik, lehet terhes vagyok, mit tegyek"...ott egy 4-5 hetes sejttársulásról van szó


ezt írtam és erre értettem...


szubjektív véleményem, hogy még mindig jobb egy abortusz, mint örökös nyomorba szülni egy gyereket. de ez nem ide tartozik, csak megjegyeztem

2014. márc. 30. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, szerintem ne indíts el itt újabb vitát arról, hogy mi a "jobb", egy abortusz, vagy egy előreláthatóan nehéz élet. Ezt döntse el mindenki maga és ne akarjuk egymásra erőltetni a nézetünket. Aki kérdez, annak válaszoljunk belátásunk szerint, de ne erőszakoskodjon senki, mert nem neki kell együtt élnie a döntés következményével, hanem a kérdezőnek.
2014. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
anyám... pont ezt írtam, hogy NEM EZ a kérdésem lényege, hanem, hogy az embereknek hogy lehet ennyire ellentétes két saját véleményük??
2014. márc. 30. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert a két szituáció teljesen más. Egyébként szerintem, aki azt írja, hogy negyedmilliós havi bérrel, biztos párkapcsolatba nem szabad szülni, az a 18 évest is lazán abortuszra küldi.
2014. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Jajj nem tudom, ez engem nekem is fura, h 18 évesen tartsa meg, majd vhogy felnő, stb. Párkapcsolatban, X éve együtt, de nem 1 millás bevétellel meg neeeeeeeeeeee, nyomorba szülni???

Pf...

Meg vmelyik nap volt egy kérdés. Hogy hogyan bánnak az abortuszosokkal. Na, ott is milyen beszólások voltak. A körülményeket nem ismerik , de gyilkosnak kiáltják ki a nőt.

Én nem tudom azt megérteni, h terhes lesz vki , sz-r körülmények között, gyakorlatilag nyomorba szüli a babát és van pár kinőtt / túl nagy koszos ruhája, pelenkára nem telik (olvastam ilyet), nem kap rendes kaját. Na, annak milyen élete van?? Szeretet nem elég a gyerek neveléshez, akárhogy is nyomják ezt egyesek.

2014. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, bár nem ide tartozik, hozzáfűznék valamit a válaszodhoz. Egyértelmű, hogy felelőtlenség nyomorba szülni a gyereket, de én úgy gondolom, hogy aki a szó szor értelemben vett nyomorba szülné a babáját, az nem fog ide kérdést kiírni. Egyrészt mert lehetősége sincs nagyon, másrészt mert abban a rétegben, ahol a nyomor előfordul, egymás után szülik gond nélkül a gyerekeket.

Aki ide kiír kérdést és nehéz sorsú, viszont nem biztos, hogy nem lehet még jobb helyzetben. Nem biztos, hogy olyan borzalmas élete lenne annak a gyereknek. Biztos szerényebben élnének, de azt is lehet úgy csinálni, hogy szép legyen a kicsi gyerekkora. De mondom, ez függ attól is, hogy mégis mit jelent az a "nyomor".

2014. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!