Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben? (Elvált szülők-nagyszülők)

Figyelt kérdés

A lányomat egyedül nevelem majdnem 2 éve. Most múlt 3 éves. Amíg kisebb volt, addig én vittem el néhányszor a volt anyósomékhoz, mert az apjával nem maradt el napokig. Később már az apja vitte, átlag 3 havonta.

Anyósék 350 km-re laknak, és 80 évesek. Így ők nem jönnek (vonattal át kellene szállni Pesten, de két különböző állomásról van szó).

A volt férjem megy ki misszióba, mert katona. A misszió előtt kiképzésre megy, így ő már idén nem tudja elvinni a kislányt. Így én viszem majd el. Kétszer biztosan, ha nem háromszor. Majd kiderül. Anyós fizeti ilyenkor az útiköltséget, meg persze csomagol minden félt (lekvárt, zöldséget, befőttet, ami van).

A jelenlegi párom szerint viszont nem kellene elvinnem a gyereket, mert hogy nem az én dolgom. Igaz, de az apja nem tudja, a kicsi meg szereti a nagyszüleit. A párom szerint viszont ezt a gyereknek is el kell fogadnia, hogy apa elment, és így a mamáékat sem látja...


2014. ápr. 10. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A párod szimplán csak féltékeny.

Ha kislányod szereti a nagyszüleit, ráadásul anyósod ilyen kedves, hogy még csomagol is minden félét, meg állja az útiköltséget, mindenképpen vinném az uncsit. Nem az anyagi javak miatt, hanem mert egyértelmű, hogy érdekli őket az unokájuk.

2014. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az anyagi dolgokat csak azért tettem hozzá, mert így egyáltalán nem mondhatom azt, hogy drága mulatság, meg nekünk ez veszteség.
2014. ápr. 10. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meggondolnám, hogy ilyen önző, családot nem szerető férfi mellett maradjak-e? A lányodnak szüksége van a nagymamákra is. Nem szakíthatod el tőlük az unokájukat. Főleg, hogy ilyen idősek és rendesek.

Mondd a párodnak, ha nem viszitek a gyereket, és ők feljelentenek, akkor a Bíróság fog kötelezni arra, hogy vigyétek a kislányt.

2014. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a párod nem szereti a lányod. Vigyed csak a nagyszüleihez, mindenkinek szüksége van erre.
2014. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pároddal azt kellene megértetni, hogy ez nem az apa miatt van, hanem a gyerek érdeke.

Persze egyszerűbb lenne neki ha eltűnne az apa egész családjával de a gyereknek nem lenne könnyebb.

2014. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fantasztikus dolog, hogy ilyen jól kezelitek ezt a dolgot. A kislányodnak az érdekeit nézed, nincs harc, veszekedés, sokan példát vehetnének rólatok. Szerintem teljesen jól teszed, hogy viszed a kislányt, hisz a lelkének, a fejlődésének, a szocializálódásának jót tesz, kell, hogy kapcsolata legyen a nagyszülőkkel. Egyrészt ki tudja meddig lesznek még (80 évesen nem sokan szaladgálnak), másrészt tényleg nem kerül nektek semmibe (anyagilag). Kedves a mamától, hogy kaptok ezt-azt, ebből nekem az jön le, hogy szereti az unokáját és mivel ő nem tudná látogatni, ezért hálából fizeti a költséget, plusz amit még ad. Kevés ex-feleség tenné ezt meg (sajnos). Szerintem a párodnak kedvesen, finoman magyarázd el, hogy neked ez fontos, mivel a gyermekednek is fontos és ebből nem engedsz. Nyilván a külön töltött idő miatt morog. De ha szeret, megérti. :)
2014. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp elvinném a gyereket a nagyiékhoz, pláne, hogy szeretik is egymást. Írtad, hogy 80 évesek. Ki tudja meddig unokázhatnak még, reméljük sokáig. A gyereknek is élmény lesz majd rájuk visszagondolni, apukától függetlenül. A párodnak elkell fogadnia ezt a helyzetet. Valószínű féltékenység van benne és szeretné, ha végleg elvágnád a szálakat a múltadhoz, de meg kell értenie, hogy ez a lányodról szól. Ennyi élménnyel tartozol a nagyiéknak meg a gyereknek is.
2014. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg igényli a kislányod a nagyszülök közelségét,akkor vidd el hozzájuk!

Biztos meglehet velük beszélni,hogy szálljanak bele az utiköltségbe!

Jot tesz a kislánynak,ha látja a nagyszüleit! Föleg,ha ilyen ritkán!

2014. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!