Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóllnátok, ha a 23 éves...

Mit szóllnátok, ha a 23 éves lányotok bejelentené, h terhes? Ebben a helyzetben. (lent)

Figyelt kérdés

A lány és a fiú 23 évesek. A fiú júliustól kezd dolgozni. A baba október vége felé fog születni. A lánynak nincs munkája, még főiskolai hallgató. Van még hátra 2 éve, mert később kezdte a fősulit és fél év passzívon is volt egyéb okok miatt. A tanulmányait a szülei végig támogatták, mindent megtettek, h tovább tanulhasson és végül úgy döntött, h gyereket szülne előbb. Persze a tanulmányait nem akarja megszüntetni, csak 1 évre szüneteltetni, de mindenképp be szeretné fejezni. Mi a véleményetek erről? Van házuk,amit a nyáron újítanának fel, a fiú anyukája még most is ugrál örömében, h jön az unoka. A lány nem várja el a családjától, h pénzelje továbbra is. Tisztában vagyok vele, hogy már felnőttek és azt csinálnak, amit akarnak, de mégis a reakciótokra lennék kíváncsi. Van aki kiakadna, hisztizne,okoskodna, elfordulna...? Ti mit szóllnátok a lány családja helyzetében? Hogy reagálnátok, mikor a lány ezt bejelenti?

Köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 4. 17:34
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
88%
Maximálisan mellette állnék, és segíteném miben csak tudom.
2014. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj én örülnék. Egyet kérnék csak a lányomtól: ne halassza el az egy évet. Nekem is van olyan barátnőm, aki baba mellett végezte el a biológus szakot.

Minden egyéb ok.

2014. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
87%

Lányod felnőtt, nagykorú, a döntéséhez gyakorlatilag semmi közöd sincs.

Más lenne a helyzet, ha veled akarná eltartatni.

2014. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
84%
Mit szólnék? Hiszen én lennék a nagymamája! Megkérdezném, mi mindenben tudok nekik segíteni! És szeretettel gratulálnék.
2014. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
87%
#2-vele egyetértek. Ne kezd el halogatni a sulit, mert mindig lesz valami, és soha nem fogod befejezni.
2014. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a gyerekem és szeretem, támogatnám a döntését.

Persze aggódnék belül és sulykolnám, hogy nem hagyhatja ott a főiskolát, de biztosítanám arról, hogy továbbra is mindenben számíthat rám.

2014. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Ugyebár rólam van szó a 11. hétben vagyok és még mindig rettegek elmondani. Magam előtt látom a hatalmas veszekedést. Tiszta szívünkből akartuk ezt a babát, de mikor 2 csíkos lett a teszt, akk beparáztam. A párom anyukája tudott a próbálkozásról,de az én családom egy más kategória. Egyébként akik azt tanácsolták, h ne halasszam a sulit, tudnának ötletet adni, hogy mit csináljak az akkor még pár napos, majd hetes....babámmal? A párom is dolgozni fog, a szüleim 240 km-re tőlünk, a párom anyukája aki velünk lakik, mozgássérült, rá nem bízhatom, nem bírná. Egyébként egészségügyit tanulok(sajnos ebből a szakirányból nincs levelező, meg esti) és úgy gondoltam, h a szabad évemben elkezdenék egy csecsemő és gyermekápolói tanfolyamot(amit mindenképp szeretnék elvégezni) esti suliban heti 2 alkalommal délutánonként.
2014. ápr. 4. 17:52
 8/54 anonim ***** válasza:
51%

Ledöbbennék.

Miért kell sietni? SUlit ha szünetelteted, sosem mész vissza. Akkor most majd a pasija, meg a pasi családja fogja eltartni? Szomorú lennék, hogy nincs semmi terve, csak a gyerek, nem folytatja a tanulmányait amit a szülők fizették.

2014. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Tervem az van, az egyetlen célom a családon kívül az , h meglegyen a sulim és nem tartatnám el magam senkivel, az tuti. Még szemetet szedni is elmennék, ha nem lenne más választásom, most is dolgozok, amennyit csak tudok és a passzív félév alatt is végig dolgoztam. De attól félek, h a szüleim is ezt gondolják majd, csak rosszabbul fognak reagálni, esetleg teljesen elfordulnának tőlem. Már lelkileg kezdek belebetegedni, h lehet, h mégis rossz döntést hoztam. Rettegek, h elveszítem a szüleimet.
2014. ápr. 4. 18:07
 10/54 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon is van rá esély, hogy nem akarnak majd látni...

én se lennék büszke a gyerekemre, rád sem lesznek szerintem

2014. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!