Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hisztis, anyás gyereknél hogy...

Hisztis, anyás gyereknél hogy alakult az óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés
hány hét múlva volt jobb a helyzet?
2014. ápr. 14. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyan a fiamra nem lehetett azt mondani óvoda kezdésénél, hogy tipikusan hisztis gyerek lett volna, mert nem volt az, persze hiszti azért nálunk is előfordult. De inkább anyás volt. Nagyon is. Tehát nálunk nem volt olyan, hogy sokszor távol lett volna tőlem, akkor nem voltam vele, mikor orvoshoz mentem, hivatalos ügyet intéztem, stb., tehát ahová nem tudtam magammal vinni, egyébként meg ha más családtaggal is volt a fiúnk, akkor is én mindig valahol a közelben voltam. Éppen ezért is gondoltam, hogy nagyon nehéz lesz. Mondták is, hogy akár még októberben is ott lehet maradni, nálunk nincs az a tipikus 2 hét áll rendelkezésre a beszoktatásra dolog. Az óvónők ilyen szempontból tényleg rendesek. És mondtam is, hogy ismerve a fiamat, szerintem októberben úgy fognak már "kidobni" az oviból, a fiam meg sírva üvölt majd utánam.:) Ehhez képest még 2 hét sem kellett és be is szokott a fiúnk.:) Nem volt gond belőle. Jól érezte magát, tetszett is neki.

Persze azért szokott olyan lenni még most is, hogy mondja reggel, esetleg ha betegség után megy újra oviba, vagyis tartósabb időt töltött itthon, hogy anya maradj itt, ne menj el, de utána egyből megnyugszik és elvan.

Szóval nálunk nagyobb volt az ijedtség, sokkal rosszabbra számítottunk, mint ami végül kisült belőle.:)

2014. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!