Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek? Le...

Szerintetek mit tegyek? Le lettem pattintva, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Mikor megszületett a lányom 9 hónappal ezelőtt akkor költöztünk ide. Nagyon kevés a kismama és az anyuka errefelé, és akik mégis itt laknak nem akarnak ismerkedni. Nekem ez eleinte nagyon furi volt, mert ahol ezelőtt laktunk, szinte mindenkit ismertem és rengeteg barátom volt. Egy anyukával mégis sikerült összebarátkozni, nagyon örültem, mert a két kicsi nagyon jól elvoltak együtt meg mi is jókat dumáltunk.

Vagy 4 hete sajnA kórházba került a kisfiú, én mindig érdeklődtem irántuk meg minden. Mondta az anyja ha hazajönnek talizunk. Én már azóta vagy 5 ször hívtam őket de mindig kitérő választ ad, hogy nem meri kihozni, a gyereket, de megbeszéltük, hogy hétfőn együtt megyünk tanácsadásra. Ez volt múlthéten , én hívtam a megbeszélt időpontban, de mondta, hogy ők már haza is jöttek mert akadt egy rokon aki autóval elvitte őket. 500m a rendelő.Bocsánatot kért hogy nem hívott fel, de ettől függetlenül elég rosszul esett.

A védőnő mondta, hogy nagyon kell vigyázni a kisfiúra, nehogy visszakerüljenek a kórházba. Na mind 1 de attól még átjöhetnének, vagy áthívhatna. Arról nem beszélve, hogy múlthét hétfőn nagyon jó idő volt, sütött a nap.

Szerintetek karácsonykor felhívjam, vagy neki kellene? Azt sem akarom, hogy piócának nézzen, de azt sem hogy megszakadjon a kapcsolatunk. Ti mit gondoltok?


2009. dec. 21. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj nekik még egy kis szünetet. Te már bizonyítottad, hogy fontos számodra ez a kapcsolat és nem szeretnéd, ha megszakadna. Most ő jön, ha tényleg szeretné, hívni fog. Ha továbbra is hívogatod, lehet, hogy zaklatásnak veszi.
2009. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lettél lepattintva, efelől szerintem megnyugodhatsz. Ha azelőtt nagyon jól kijöttetek, akkor ezekután nem lehetsz a barátnődnek hirtelen unszimpatikus. Őt most a kisfia köti le, érezni az írásodból, hogy nagyon félti, aggódik. Most kicsit be van fordulva szerintem, csak a fiát látja maga előtt és nem kíáncsi egyelőre senki másra. Ez teljesen megérthető. Egy kis türelem a részedről és ha minden rendeződött a kisfiúval, a ti kapcsolatotok is ugyanolyan lesz, mint régen. Karikor nyugodtan hívd fel te, neki most "felmentése" van az ilyenek alól, most ő kell, hogy megértést kapjon egy kis ideig, van min agyalnia így is... Hívd fel, de mondjuk csak heti szinten. Nyugi, minden oké lesz. :P
2009. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon aggódik az anyuka a kisfiáért. Mikor a legjobb barátnőm kisfia kórházba került őt sem nagyon lehetett elérni hetekig,telefonra sem válaszolt, de szerintem érthető. Adj még egy kis időt neki, hívd fel karácsonykor és majd meglátod mit szól hozzá. Ne legyél tolakodó, írj egy sms-t, biztosan válaszol rá. Szilveszterkor ugyanez. Néha kérdezdd meg hogy van a kicsi.

Még pár hétig próbálkoznék aztán ha tényleg nagyon ellenkezik hagynám őket. Ha hiányzol nekik Te is előbb utóbb keresni fog.

2009. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban a védőnő is mondta, hogy nagyon kell rá vigyázni megértem. Annyi vírus kering mostanában, én sem hívnék át senkit, lehet nem is tudod, hogy beteg vagy és megfertőzöd stb... Teljesen megértem. Gondolom feszült is az anyuka és nincs kedve bájcsevegni, vendégeket fogadni stb.

HAgyd őket most egy ideig, jelenzkezn fog, ha itt az ideje.

2009. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még hagyj időt nekik. Nem lepattintva lettél, csak félti a kisfiát, és ha rendbejön majd biztosan jkelentkezik. Szerintem Karácsonykor meg Szilveszterkor küldj nekik egy kellemes ünnepeket üzenetet.
2009. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha nekem ilyen lenne a babámmal, még a legjobb barátnőmet is leterelném.
2009. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszy a válaszokat
2009. dec. 21. 16:10
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy darabig kitartok-amit te is megtettél, de gy idő után feleslegesnek tartom. Ha ő így áll hozzá, nem tudsz mit tenni.

Lehet, csak a babáját félti nagyon, azért nem jönnek, vagy nem hívnak téged.

Én annyit megtennék, hogy ünnepek alkalmával felhívánám, és elmondanám, hogy látom, nem vagy aktív irányomban, én többet nem foglak zaklatni. Ha úgy érzed, kész vagy rá, hogy találkozzatok velem, keress meg, várni fogom.

2009. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos jól esne neki ha felhívnád, hogy boldog ünnepeket kívánj! Még kérdezd, hogy hogy vannak és ennyi. Majd beszéltek, ne erőltesd a találkát. Én se szívesen találkoznék senkivel így. Annyit nem ér az egész. Majd később.
2009. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Új fejlemény. Írtam nekik karácsonyra sms-t ahogy tanácsoltátok. Arra válaszolt, új évkor ő nem küldött semmit, meg én sem neki. Na ma hívtam a csajt, hogy boldog új évet kívánjak, nem vette fel a telefont.

baromira idegesít, hogy mi baja lehet. A gyerek a nagyanyjával kint volt az úton kérdeztem, jól vannak semmi bajuk. Üzentem a csajnak, hogy majd jöjjenek át.

Nem akarom hagyni, mert tudni akarom, hogy mit tettem ellene. Utálom az ilyen helyzeteket. Mit tegyek?

2010. jan. 4. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!