Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Megkésett szülés...

Mi lehet ez? Megkésett szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Nagyon vacakul érzem magam pár hete. Lelkiismeret furdalásom is van miatta, és szorongok, most már ki szeretném írni magamból.


15 hónapos a kisfiam, és ha 2-3 óránál többet kell egyedül lennem vele, akkor úgy érzem, megőrülök. Imádom, szeretem, nem ezzel van a baj, hanem amíg eddig annyira szívesen tanítottam, játszottam vele stb., most hirtelen (szinte le sem merem írni) nyűgnek érzem, ha játszanunk kell. Apa sokat nincs itthon, én meg folyton hívogatom az ismerőseimet, hogy kivel mikor tudnánk összefutni (persze ez ritkán jön össze), rengeteget megyek vele sétálni, hogy futkorásszon, de a maradék időben úgy érzem, ha itthon vagyunk ketten hogy szorongok, befeszülök, nem tudok vele úgy játszani, mint régen. Amikor meg ilyen rossz idő van, mint pl. ma, és egész nap be vagyunk zárva, úgy érzem, sosem lesz vége a napnak.

Nem is tudom rendesen megfogalmazni, hogy mit érzek pontosan, és már most olyan sz.r anyának érzem magam, hogy ezt leírtam, és minden nap annak érzem magam, hogy így érzem.


Ez időszakos dolog lehet, és majd minden visszatér a régi kerékvágásba? Vagy mitől lehet ez? Segítene, ha mondjuk lassan visszamennék dolgozni? Amikor néha el tudok menni egyedül itthonról, és találkozom valakivel, akkor mindig feltöltődöm kicsit, de nemsokára újból visszajön ez az érzés.

Kérlek ne becsméreljetek, vagy ne ecseteljétek, hogy nem szeretem a gyerekem stb., így is eléggé tanácstalan vagyok! Volt már valaki ilyen érzésekkel?



2014. ápr. 16. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Ez is egy normális anyai reakció, és abból is az őszintébb típus. Szükséged van rendszeresen egy kis privát időre önmagadra , hogy feltöltődve tudj foglalkozni a kisgyerekeddel. Hidd el hogy neki sokkal rosszabb hogy le vagy merülve. Beszélj meg valakivel időnként egy pár óra gyerekfelügyeletet hogy visszaszerezhesd a saját energiáid. A gyereked is boldogabb lesz ha boldog anyukája lesz. Tapasztalat hogy egy olyan lemerült állapotra amilyenben most vagy több hisztivel reagálnak a gyerekek , ami még mélyebbre süllyeszti az anyukát.
2014. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amiről te írsz azt még Vekerdy is megfogalmazta. Időnként ki kell kapcsolódni, kell nagyszülő vagy bébiszitter, különben bele tud bolondulni az ember. És ez természetes, és pár osanyan kívül mindenki ateli. Ha van nagyszülői segítség, megérett az idő, hogy 4-5 napra elutazz gyerkőc nélkül a ferjeddel és feltöltődve foglalkozz újra a kicsivel.
2014. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!