Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió?

Szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

2 hónapja szültem, de egyszerűen nem vagyok boldog. Természetesen ellátom a gyerekemet, sokat foglalkozok vele, de nem érzem azt az örömet, amit más anyukák szoktak (legalábbis látszólag). Nem bírom a sok éjszakázást, a sok sírást, nem vagyok elégedett magammal (rajtam maradt vagy 10 kiló felesleg), nem érzem magamat szépnek. A férjem ráadásul külföldön van a munkája miatt (üzletember) és rá sem számíthatok jelenleg. Anyukámmal nincs jó kapcsolatom. A testvéremnek rengeteg munkája van. Néha barátnők öntik belém a lelket, de nem lehetnek mellettem 24 órában. Egyedül érzem magam és tudom, hogy nem szép gondolat, de néha úgy érzem, hogy nem kellett volna szülnöm.

Szerintetek elmúlik majd ez az érzés?


2010. okt. 24. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz. Ez szülés utáni depresszió. Tessék elmenni sétálni, kisbabás barátnőket szerezni, és sokat beszélgetni. Ha nincs más társaságod, ez biztos segít. Anyósod nem tud segíteni?
2010. okt. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jött túl korán a baba? Hány éves vagy?

Vannak nők, akik még nem érettek meg a szülésre, és ez természetesen zavart okoz a lelki életükben.

Azért vigyázz, hogy a baba ne érezzen semmit ebből.


Látod, én meg azért lettem depressziós, mert nem jön össze a baba...:(( Csak akkor leszek boldog, ha végre gyemekem lesz. Most így érzem.

Megértelek egyébként, de próbálj azokra a nőkre gondolni, akik hiába próbálkoznak, nem lesz babájuk. Az a tíz kiló meg lemegy hamar, attól még biztosan szép vagy :)

Én cserélnék veled:)

2010. okt. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első pár hónap nagyon nehéz ráadásul egyedül vagy lehet hogy csak ki vagy merülve. Kérj meg valakit a családból hogy vigyázon a babára amig te elmész kikapcsolodni, keres baba mama tornát emberek között lennél és a sport csökkenti a streszt. Szedj vitamint, egyél minél több zöldséges ételt a szervezeted feléte a tartalékait pótolni kell. Citromfű, kamilatea természetes nyugtató kávé helyet inkább ezzekel kezd a napot.
2010. okt. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad, járjatok el baba-mama klubokba, ma már annyi ilyen van, (pesti vagy?), gyerek foglalkozásokra, sok műv.házban már egész pici babáknak van program, pl-ul zenekuckó, ha másra nem arra jó, legalább Te anyukák közt vagy, tudsz egy kicsit beszélgetni, van hová készülődni...stb. 2 hónap után mit vársz, persze, hogy van rajtad felesleg, gondolommég szoptatsz is. Rajtam 20 kg volt fél év alatt lepergett, csinosabb voltam, mint valaha! Ne izgulj, ahogy nő a baba napról napra jobb és könnyebb lesz!
2010. okt. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam két hónapnál tovább tartott a depi, és már a 3. kórházi napon kijött. Nyáron volt két éves a kisfiam és csak nemrég "gyógyultam ki" belőle. Már színesben is tudom látni a világot.
2010. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!