Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Becsúszott a második és a...

Becsúszott a második és a párom nem akarja megtartani? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok az abortusz gondolatától is. Anyagilag jól állunk,ez nem képez akadályt. Én sem érzem késznek magam egy következőre,de az elsővel is ugyanígy éreztem és minden flottul ment. Ha megtartom,tönkre fog menni a kapcsolatunk,ha nem tartom meg,akkor csak én fogok tönkre menni. Mit tennétek ilyen helyzetben? Egyedül is fel tudnám nevelni,igaz nem luxus körülmények között,hanem szerényen,de fel...
2014. ápr. 17. 07:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben megtartanám. Idővel a párod is belátja majd, hogy tévedett. Az első gyereketeket szereti, foglalkozik vele?
2014. ápr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Én is ugyanazt mondanám mint az első.Persze több lemondással jár 2, mint 1 gyerek, s neki is jobban ki kell vennie a részét.Lehet attól fél nem tudná azt a színvonalat tartani,amit eddig, vagy túl sok a korkülönbség a 2 gyerek között,vagy túl kevés.
2014. ápr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Második gyermekem nekem is "becsúszott", de semmi pénzért nem mentem volna abortuszra - igaz, hogy az apjával még szülés előtt szétmentünk, de egy pillanatig sem bántam meg soha, hogy megtartottam. Sőt.
2014. ápr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen,az elsőt nagyon szereti,foglalkozik vele rengeteget,mindig hangoztatja,hogy a legjobb,ami történhetett velünk az a fiúnk volt. 2 és fél év lenne a korkülönbség köztük. Én is nagyon afelé hajlok,hogy megtartsam,bármennyire nehéz is lesz. Nagyon rossz így babát várni,hogy nem akarja a párom. Félek,hog rányomná a kapcsolatunkra a bélyegét,ha "belekényszerítem" a helyzetbe,de egy abortusz után én teljesen összetörnék,ez biztos.
2014. ápr. 17. 07:55
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Tartsd meg! Abortuszt csak nagyon indokolt esetben...És ez nem az!
2014. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy te döntesz nem kényszeríted őt semmibe, csak magadat. Rajta továbbra is áll a döntés, hogy marad veletek, vagy megy. Mi az ok amiért nem szeretné megtartani? 2 nem tervezett fiam van, volt egy abortuszom kettejük között. Ne vetesd el főleg, ha egyedül is fel tudnád nevelni.
2014. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék abortuszra, és ezzel adnék esélyt, hogy együtt maradunk. Ha rám akarná erőltetni elhagynám. Viszont, ha megtartom lehet idővel rendeződik a helyzet. Ha nem, akkor legalább lelkiismeretem tiszta marad, hogy nem öltem meg a babám.
2014. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Az abortusz utáni szenvedésed sokkal hosszabb és mélyebb fájdalommal járhat, ha szeretnéd a babádat, mint az esetleges párkapcsolati válság következményei.

És szerintem van esély, hogy a párod is meggondolja magát.

2014. ápr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%
talán meg kéne tanulni védekezni
2014. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! Nem indokolta,csak annyit mondott,hogy ő most nem akar még gyereket. Neki könnyű... Én sem akartam még,de felelőtlenek voltunk egyetlen egyszer,ráadásul elvileg peteérésem sem akkor lett volna,nem hittem,hogy bármi "baj" is lehet,de terhes vagyok. Én vállalom a következményeket,de ő fel akarja menteni magát. Kérdezte,hogy én kész vagyok-e még egy gyerekre? Mondtam,hogy nem,de abortuszt sem akarok... Erre azt válaszolta,hogy ő sem,de nem tarthatjuk meg... Nem értem őszintén szólva. Úgyis nekem kéne helytállnom,mert ő reggeltől estig dolgozik. Igazából nem kéne se többet dolgoznia,se semmilyen áldozatot hoznia,mert én leszek itthon a gyerekekkel,soha nem kényszerítettem semmire,amit nem akart. Pl pelenkázás,fürdetés,segítség. Amikor magátol megcsinálta,akkor örültem,de sosem kértem rá,most sem lenne másként. Én nem gátolom semmiben,mehet kikapcsolódni is,persze kettővel biztosan jól fog esni majd a segítsége... Már ha nem hagy el.
2014. ápr. 17. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!