Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Becsúszott a második és a...

Becsúszott a második és a párom nem akarja megtartani? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok az abortusz gondolatától is. Anyagilag jól állunk,ez nem képez akadályt. Én sem érzem késznek magam egy következőre,de az elsővel is ugyanígy éreztem és minden flottul ment. Ha megtartom,tönkre fog menni a kapcsolatunk,ha nem tartom meg,akkor csak én fogok tönkre menni. Mit tennétek ilyen helyzetben? Egyedül is fel tudnám nevelni,igaz nem luxus körülmények között,hanem szerényen,de fel...
2014. ápr. 17. 07:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

Biztosan megtartanám! Párod miért ellenzi annyira? Ez fura nekem....lehet, hogy alapból a kapcsolattal vannak gondok...?

Bocsi, csak találgatok, miért küldené egy apa- saját magzatát abortuszra....

2014. ápr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Oké utolsó,jogos! De most már olyannyira mindegy...
2014. ápr. 17. 08:42
 13/27 A kérdező kommentje:
Bocsi,utolsó előttinek szólt. Nincsenek gondok a kapcsolattal,szerintem be van tojva,hogy mi lesz itt,ha két gyerek lesz.
2014. ápr. 17. 08:43
 14/27 anonim ***** válasza:
15%
tartsd meg, de akkor tutira elhagy
2014. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Én is megtartanám!


Soha nem fogom elfelejteni, amikor a húgommal volt anyu terhes (3. baba), apukám nem akarta. És a fülem hallatára mondta, hogy minek nekünk még egy gyerek, ő nem akarja. Aztán megszületett, és apu ajnározta, és megkérdeztem tőle, hogy emlékszzik-e mit mondott. Emlékezett, és mondta, hogy azóta sem tudta kiverni a fejéből , hogy ilyet mondott. Máig bántja a dolog, amúgy pedig ugyanúgy szereti mint a többieket, sőt még utána lett még egy tesóm.


Szerintem is nagyobb kín elvetetni egy babát, mint bevállalni, hogy esetlegesen az apuka elhagy. Szerintem pedig, aki az eslő gyerekével normálisan foglalkozik, az jó eséllyel a másodikat is meg fogja szeretni.


ÉN nagyon nem vagyok felkészülve a 2 gyerekem mellé egy harmadikra, de ha jönne, nem vetetném el. Ez nem ok, az abortuszra, szerintem.

2014. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Jó volt olvasni,hogy végül hogy megszerette apukád a 3.babát/gyereket. Egyébként egy csavar a sztoriban,hogy pár hete még épp arról beszéltünk,hogyha betölti a 2-t a fiúnk,akkor jöhet a tesó... Épp ezért (is) nem értem,hogy miért van annyira ellene most. Jelenleg 20 hónapos a nagyfiú és nem sok gond van vele,leszámítva a hisztiket,de ezeket is teljesen jól lehet kezelni,nagyon jó gyerek,hatalmas szerrncsénk van vele.
2014. ápr. 17. 09:12
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám. Úgy lennék vele, hogy ha megy hát menjen. Egyedül is fel tudok nevelni két gyereket. Biztos, hogy nem mennék abortuszra második gyerekkel csak mert ő azt mondja. Más lenne, ha gond az étel asztalra kerülése, de nálatok ez nem így van.
2014. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

A válaszaidból úgy érzem már eldöntötted mit teszel.. :)

De gondolj bele, ha végig mész azon a procedúrán, ami egy magzat abortálásáig vezet (nemtudom tudod e mivel jár) Én is az előbb olvastam egy kérdésben.. iszonyat lelki teher csak a műtétig eljutni és hetekbe telik..majd ha megvolt a beavatkozás utána lelkileg oly annyira meg fog viselni, főleg ha a lányod odamegy és elkezdi puszilgatni a pocakod, hogy hátha "terem" bent egy kistesó..és Te tudod hogy ott volt..biztos hogy minden egyes alkalommal sírógörcsben törsz ki és a párodat fogod okolni mindenért, amire biztosan rámegy a kapcsolatotok..

Ha viszont megtartod, van arra esély ha a párod látja hogy Te és a lányotok is mekkora szeretettel van a kis jövevény irányában, átérzi és rájön hogy egy nemtervezett kis ajándékot kaptatok és belátja, hogy Ő valójában egy áldás és nem egy nemkívánt "kapcsolatmegrontó" élőlény..

Szerintem így még mindig több esélye van hogy együtt maradtok, mint úgy ha elveteted és kiirtod a lelked egy darabját.

2014. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtartod és a pici nagyobb lesz, lehetőleg sose említsétek meg előtte, hogy abortálni szeretted volna. Engem az apám nem akart és többször is a fejemhez vágta mikor olyanja volt, hogy rosszul tette anyu, hogy megtartott. (apám nem akart, anyum pedig annál inkább) A mai napig ott van bennem a tüske, hogy mit vétettem...
2014. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
79%

Mond meg a kedves párodnak,hogy a saját gyereke életéről van szó,mostanában nagyon könnyedén veszik ezt a kérdést és takaróznak azzal,hogy sejtcsomó meg ilyenek de 5.héttől dobog a szíve tehát él,és ezek után megöleti a saját gyermekét aki az abortuszt választja,természetesen a missed ab. az más kategória.

Szerintem üljetek le beszélni,és tartsátok meg,és biztos tönkre megy a kapcsolat és az életetek is ha kényelmetlenségből az abortuszt választjátok.

2014. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!