Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Becsúszott a második és a...

Becsúszott a második és a párom nem akarja megtartani? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok az abortusz gondolatától is. Anyagilag jól állunk,ez nem képez akadályt. Én sem érzem késznek magam egy következőre,de az elsővel is ugyanígy éreztem és minden flottul ment. Ha megtartom,tönkre fog menni a kapcsolatunk,ha nem tartom meg,akkor csak én fogok tönkre menni. Mit tennétek ilyen helyzetben? Egyedül is fel tudnám nevelni,igaz nem luxus körülmények között,hanem szerényen,de fel...
2014. ápr. 17. 07:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
még annyi tényleg ne mond el soha,hogy szóba jött az abortusz,anyukám elmondta öcsémnek,hogy el akarták vetetni,na azóta öcsém szenved,hogy a szüleinek nem kellett,és a nagynéném beszélte Őket rá a megtartásra.Nem értem anyukám ekkora marhaságot csinálni.
2014. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is! Nekem meg sem fordult a fejemben,hogy elvetessem. Legalábbis úgy nem,ahogy gondolja bárki is. Nyilván mérlegeltem,hogy mi lenne,ha... De képtelen lennék rá! Most biztos le fogtok nézni,de volt már egy abortuszom 17 évesen... Akkor tudtam,hogy nem tarthatom meg,be akartam fejezni a sulit és el akartam kezdeni az életem,így sajnos muszáj volt,nem akartam kiszolgáltatott lenni és a szüleim nyakára szülni. Tudom,hogy mivel jár,épp ezért nem lennék képes rá. Hatalmas törés a léleknek,lehetetlen feldolgozni,még így is sokszor eszembe jut,hogy már van egy gyerekem. Örökké kísérteni fog a tudat,hogy ezt tettem,de akkor nem volt választásom. Az abortusz után tudtam,hogy mindent meg fogok tenni,hogyha egyszer lesz egy gyerekem,akkor szeretetbe és biztonságba érkezzen. Mindig is önálló voltam,rengeteget tanultam,hogy biztos alap legyen majd a gyereknek és persze nekem is. 24 évesen szültem a fiamat,most vagyok 26. Megerősítettetek a döntésben,mindenképpen megtartom apával,vagy nélküle. Soha nem mondanám neki,hogy az apja nem akarta.
2014. ápr. 17. 09:52
 23/27 anonim ***** válasza:
37%

Ha elveteted, akkor egészen biztosan rámegy a kapcsolat, mert meg fogod gyűlölni a párod, amiért rákényszerített egy olyan dologra, amit te nem akarsz.

Ha nem veteted el, akkor még arra is van esély, hogy meggondolja magát és veletek marad.


De áruld már el kérlek (tudom, már mindegy), ha volt már egy abortuszod, miért nem tanultál belőle? Komolyan ennyire nehéz védekezni?

2014. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ugyan igy voltunk csak a harmadik gyereknél.Az elején el akartuk mind ketten vetetni,de én idővel meggondoltam ésrájőttem ha megteszem bele fogok őrülni.Viszonylag sokáig tartott meggyőznőm a párom,hogy maradjon a kicsi.De sikerült és most már ő is őrőmmel várja.

17+4hetes kmama.

2014. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én megtartanám. Tudod, és én is tudom mivel jár egy abortusz... Mondd el apának, hogy hogyan érzel, nem vársz tőle többet, mint amit eddig tett egy gyermek mellett. De, arra készülj, hogy borzalmasan nehéz lesz az eleje...

Nekünk is 2 gyerekünk van, kislány mind a 2. Az első 3 hónap maga volt poklok pokla, szülés utáni depresszió, stb... Iszonyat volt, senkinek nem kívánom. De még ekkor is azt mondtam a férjemnek, hogyha valaha egyszer becsúszik egy baba, nem fogom elvetetni. Egyetértett velem.

Itt olvastam valahol egy sztorit, az volt a lényege, hogy ha "gyilkosságra" készül, miért nem a meglévőt öleti meg? Durva, de van benne igazság. Ha egynek adtatok esélyt az életre, a második is megérdemli, nem?

Ja, és nálunk 2 év 3 hónap van a lányok között. :)

2014. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sok erőt adtatok ebben a nehéz helyzetben! A fiam 1 év alatt sikerült,hajszálpontos mensi és peteérés mellett sem akart előbb jönni. A mensim most is pontos,de valamiért a peteérés később volt,pontosan a nemvárt előtt 3 nappal voltunk együtt és így sikerült be. Nem nehéz védekezni,eddig tablettát szedtem,de pecsételtem tőle és más egyéb mellékhatások is kijöttek,így abbahagytam. Többször voltunk együtt és mindig védekeztünk,egyetlen egyszer pedig megfeledkeztünk róla a "pillanat" hevében. Hibáztunk,tudom,de ezt már kár hánytorgatni,mert terhes vagyok. Mindegy,hogy hogy alakul,velem/velünk marad a baba.
2014. ápr. 17. 12:00
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha akaratod ellenére elveteted, mert a férjed nem akarja, akkor is tönkremegy a kapcsolatotok.


Ha egyedül is fel tudod nevelni, tartsd meg.

2014. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!