Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy bírjátok egyedül...

Anyukák, hogy bírjátok egyedül egy vagy több picivel?

Figyelt kérdés
Férjem külföldön dolgozik, hetente vagy kéthetente jön haza. Van egy kiscsoportos ovisom és egy 3 hós babám. Időnként iszonyú nehéz. Segítségem egyáltalán nincs. Hogy lehet ezt hosszútávon bírni, úgy, hogy ne fásuljon bele az ember? :(
2014. ápr. 17. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem az egyik meg pici a masik meg kicsi anyukake. En keptelen lennek ket gyereket gajdirozni, nekem a majdnem egy eves kisfiammal is eppen eleg nehez, bar azert o nem olyan nehez eset. Mondjuk most mindketten betegek vagyuk, valoszinu ezeh rt is gyengebb most az idegrendszerem, plusz a csodas idojaras miatt mar harom napja nem voltunk kint. :-( Nekem itthon van a ferjem, jo hohy neha oda lehet adni neki a gyerkocot, de amugy nem nafy segitseg sajnos. Nagyszulok nincsenek vagy mas rokon, barat, bebiszitter, akik besegitenenek neha par orara?
2014. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyi, hogy pont ma mondtam, hogy semmi de semmi penzert nem kezdenem ezt ujra elolrol. Persze ki tudja mi lesz par ev mulva de az tuti hogy en a nagyobb korkulonbseg hive vagyok. En szedek beres cseppet c vitaminnal plusz meg lehet elkezdem melle a magneb6-ot is, ezek jot tesznek a kimerult idegrendszernek. Szerintem probald ki te is! Kitartast
2014. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na 1 ev mulva lehet en is ezt a kerdest fogom feltenni. Augusztusba lesz 3 a kislanyom es december elejere varjuk a kistesot,az en parom is hetezni jar. Mar nekem is az a kerdes jar a fejembe hogy mi lesz ha meg lesz a kisteso? Latom nem lesz konnyu dolgom........ez melle az is jarul hogy panelban lakunk a 4.-en es nincs lift se......az lesz majd az erdekes hogy ha ket gyerekkel megyunk az oviba,plusz teli lesz a pici,segitseg nincs es nem is lesz. Csak kitartast tudok irni,nem konnyu az biztos,lassan majd en is tapasztalom. Lesz nehezebb is.....
2014. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat van el a férjem(sokszor éjszakás)2 kicsivel vagyok én is itthon.Hát nem egyszerű az biztos...főleg ha egyáltalán nincs segítsége az embernek!

Nálunk is előfordult már,hogy nem volt itthon 1-2 hétig...nekem az segített sokat,hogy összeismerkedtem helyi anyukákkal,és még ha nem is lettek a "legjobb barátnőim" azért jókat tudok velük beszélgetni.

E mellett kell erőt merítened valahonnan,nekem is sokszor van egy pont,amikor megállok mély levegőt venni és rájövök,hogy változtatni kell,mert totál monoton és robot minden nap.És ilyenkor igyekszek tudatosan figyelni arra,hogy élvezzem velük a napokat!De nehéz,és kell a felnőtt társaság,beszélgetés,szóval szerezz barátokat!

2014. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehezen. Egy lányom van, 15 hónapos kora óta egyedül nevelem. Az apja heti 2x viszi el, nehány órára (hét közben 3 óra csak). Néha hétvégén is. Nagyszülők nincsenek (Anyósék az ország másik felén, 80 évesek, apukám a szomszédban, de iszik, anyukám sajnos nem él), sem más rokon. A szép, hogy a volt férjem megy ki misszióba, mert katona. 7,5 hónapig lesz kint...

Nagyon bele lehet fásulni. Legalábbis nekem vannak időszakok, amikor nagyon padlón vagyok. Monoton, minden nap egyforma. Megyünk ugyan minden felé, de azok is ismétlődnek. Nem könnyű.

2014. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak. Néha én is nagyon kivagyok. Igaz az én férjem a közelben dolgozik, de reggel 6-kor megy, délután 5-kor jön, fáradtan. Elég fárasztó a 2 gyerkőccel, 1 évesek. próbálok sokat sétálni velük, ilyenkor ha ismerőssel találkozok, jólesik beszélgetni velük. Anyukámék szoktak legtöbbször hozzánk, de ők is dolgoznak, így nekem se nagyon van segítségem. Akkor a legnehezebb, ha valamelyik beteg és nyűgösek, vagy nem alszanak éjszaka, így én sem alszok. Nehéz nagyon, de neked lehet még nehezebb, mert nem egyidősek, mindkettőnek más az igénye. Én már alig várom a jó időt, hogy ki tudjunk menni az udvarra. Kitartást!!!!!!!!!!!!!!
2014. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ennyien írtatok. Hát, én most nagyon magam alatt vagyok. Semmihez sincs kedvem, elkeserít ez a vacak idő, ma például kimenni sem tudtunk. A férjem jön ugyan haza hétvégére, de az egész hétvége rohanásból fog állni, hiába itt a húsvét, megint nem fogunk tudni normálisan együtt lenni. Menni KELL a rokonsághoz, mert ha nem, megsértődnek, holott csak arról szól az egész, hogy a szüleim elmondhassák JóskaJulis szomszédoknak, meg egy-két ismerősnek, hogy voltak ám itthon a gyerekek...

A szüleim a világon semmit nem segítenek, 15 km-re lakunk egymástól, tehát nem egy őrült távolság. Anyósomat inkább nem is említem, gyakorlatilag a szomszédban lakik, de semmiben nem számíthatok rá. Ma mindkét gyerek nyűgös volt, a kicsi alig aludt valamit, a nagy folyton azért nyúzott, hogy miért nem játszok már vele, a végén elbőgtem magam, becsaptam egy ajtót a lakásban, és kimentem két percre levegőzni, mert úgy éreztem, hogy nem bírom már tovább.

Ha a férjem itthon van is, a kisfiunk lóg rajta egész hétvégén, ha épp nem, akkor babázik, két normális emberi mondatot nem tudunk olyankor váltani. Többet tudunk beszélni, ha nincs itthon, és telefonon beszélünk.

Na, jól kipanaszkodtam magam, bocsánat, de most tényleg nagyon-nagyon kilátástalannak látom ezt az egészet, fáradt is vagyok, és pillanatnyilag nem vágyok semmi másra, mint egy nyugodt fél-egy órára, pedig imádom a gyerekeket, de most mégis sok lett egy kicsit ez az egész. :(

2014. ápr. 17. 19:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen. Van egy hölgy, akire számíthatok, bébiszitter szerűség. Leginkább akkor szólok neki, ha a kicsire vigyázni kell, mert a nagyot vinnem kell valahová, vagy fordítva, ha a kicsit kell vinnem, a nagy nincs oviban, és jobb, ha nem jön. De az ilyen alkalmak is mindig csak rohanásból állnak, mert mindent behatárol a szoptatás, szóval ki van számolva minden megmozdulás, hogy mikorra kell hazaérnünk, hogy a kicsi is ehessen, a nagy is rendben lehessen.
2014. ápr. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!