Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik egyedül vagytok...

Anyukák akik egyedül vagytok otthon a gyerkőccel, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Mennyit vagytok teljesen egyedül? Hány lurkóval? Mi a legnehezebb? Milyenek a gyerek/ek mikor apa hazaér?

2013. máj. 17. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Most a 2 éves fiammal vagyok itthon, de egy honap mulva már mind az öt gyerekem itthon lesz egész nyáron. A férjem este 7-kor jön haza, szombaton egy kicsit előbb , ugy délután négy körül. Napirend kell , és nem kell mindenen idegeskedni . Az apjukat körberajongják , mindegyik azt szertné , ha vele foglalkozna.
2013. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek olyan a munkája,hogy sokszor itthon sem alszik...2 fiú van, 2,5 éves és 6 hónapos.

A fürdetés a legnehezebb,mert míg a nagyot intézem rend szerint a pici ordít...illetve az éjszakák rosszak nagyon nekem mikor dolgozik párom.

2013. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekkel vagyok itthon, 11 hónapja, senkit sem ismerek, a rokonok nagyon messze vannak. Napi 12-13 órát vagyok egyedül a babával, éjjel alszunk. Elég gáz. A házimunka nem vészes, csak a baba játékait kell este összekotorni, mosni, főzni, de nem vészes, inkább csak monoton. Az a rossz hogy nincs kihez szólni egész nap. Iszonyú magas a telefonszámlám :) Netezni meg alig tudok, a gyerek utálja, nyavajog közben és szándékosan tépi ki a hajamat (most is), nagyon ideges vagyok miatta. Ja és nem tudom levezetni a felgyülemlett feszültséget sehogy, elvégre a gyerekkel nem ordibálhatok, és én egy elég idegeskedő típus vagyok. Már vannak is emiatt gyomorproblémáim... A baba sikongat amikor a férjem hazaér, nagyon örül. Aztán gyorsan vacsi, fürdetés, alvás és vége a napnak...
2013. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as mi sokmindenben hasonlítunk csak az a nagy különbség,hogy én 1-2 hétig vagyok a kicsivel egyedül! Aztán pár napott együtt apával! Én nemem is nagyon nehéz! Leginkább akkor ha nyűgös és nincs kinek "lepasszolni" csak 5 percre!
2013. máj. 17. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedülálló vagyok. Leginkább az hiányzik, hogy a budin egyedül lehessek :). Hogy ne kelljen napirendi pontnak lennie egy hajmosásnak, vagy akár csak a szemét levitelének, hogy elugorhassak a boltba kenyérért. A gyerek azt hiszem élvezi, hogy nem kell "osztoznia" rajtam, és számára a világ velejárója, hogy én csak az övé vagyok :). 11 hónapos
2013. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem reggel 7-re megy dolgozni és este 10-11 körül jön haza. Két napot dolgozik, kettőt szabad, de akkor sem velünk van, mert építkezünk, és azt csinálja, meg minden héten valamelyik szabadnapján délután elmegy zenélni, és csak este 10 körül jön haza.

A kisfiam 11 hónapos, imádja az apját, mindig menne vele, sokszor előfordult mostanában, hogy ha az apja kiment, elkezdett sírni.

Ma például itthon volt, csinálta a lábazatszgetelést a házon, négykor elment egy megbeszélésre, utána zenélni, kb. 10-re ér haza. Holnaptól 3 napot dolgozik egész nap (vendéglátás), a gyerek nem is fogja látni őt.

Az a helyzet, hogy szeretnénk kistesót (kb. 2 év legyen a korkülönbség), de engem elkeserít, hogy még 2-3 évig egyedül itthon legyek a gyerekekkel.

Nekem az a nehéz, hogy én imádtam dolgozni, és most nagyon kihasználatlannak érzem magam. Sajnos engem nem elégít ki az anyaság, meg a háztartás. Igaz, ez legyen az én bajom.

2013. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, én is szerettem dolgozni, pörgős életet éltem, sportoltam, kirándultunk, és tervezzük a kistesót. Ja és építkezünk, holnap kerítést betonozunk éppen, szerencsére ideutazik anyukám 2 napra, ő vigyáz a gyerekre (havi egyszer), így én is tudok segíteni a betonozásban. Nem egyszerű... :) De én így is várom hogy megfoganjon egy kistesó, akkor pörgősebb lesz minden, végülis a fiam már így is egyre értelmesebb, jobban lehet vele játszani, talán hamarosan beszél is. Akkor lesz kihez szólnom :)
2013. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

2 gyerek van. A nagyot elviszi reggel az apja a suliba, a kicsivel még itthon vagyok. Apa estig dolgozik, 8 körül jön meg, akkor már fürdetés van. Tehát napi 10 perc az átlag együtt töltött idő, de túlzok, mert sok olyan nap van, amikor egyáltalán nem is látják az apjukat. Ezen kívül rendszeres elfoglaltságai is vannak, mert biztos túl sok az ideje :(

Bevallom, elegem van, de már belefáradtam az állandó vitákba. Ha nem érzi, hogy ez így gáz, akkor én hiáb mondom úgyis.

A legnehezebb az, amikor a naggyal valami program van, vagy készülni kell valamiből, kikérdezni, stb.

Amikor itt van, imádják, istenítik. Tök olyan, mintha el is váltunk volna, bár akkor talán többet látnák.

2013. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
ú, ahogy olvastam itt az előttem lévőket, én inkább nem is panaszkodom. Én is egész nap egyedül vagyok a gyerekkel, mert férjem reggel 5-kor megy munkába és délután 4-5 felé jön csak haza. Ekkor játszik kicsit a gyerekkel, meg az esti fürdetés is az ő dolga. Ezt születésétől kezdve vállalta és imádja is csinálni. Nagyon nehéz lehet annak, aki pár napig vagy 1 hétig se látja a párját és teljesen egyedül van a gyerekre. Minden elismerésem az övéké. 6 hónapos kisfiú anyukája.
2013. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen nagyon nehéz egyedül a kicsivel de valahogy ki kell bírni!
2013. máj. 22. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!