Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyváltás gyerekvállalás...

Munkahelyváltás gyerekvállalás tervezesekor?

Figyelt kérdés

Van állásom tobb mint egy éve. Állami cégnél dolgozom. Tudom ilyet nemlehet mondani, de biztos a munka. A fizu lehetne több is, de nem panaszkodom. Szeretnenk gyereketvállalni hamarosan. Korban most lenne ideális. Nem szenvedünk hiànyt, de nem élunk nagylàbon. Jut azert minoségi ételre,ruhara stb. Viszont kaptam egy lehetőséget. A munka tetszene a fizu kicsit tobb lenne, de utaznom kéne. Valamint jelezték hogy remélik nem akarok szülni egyhamar. Burkoltan közölték hogy ezt ök nem toleràlják. Màr nagyon vàgyunk egy picire. És nehez döntés. Ahol most dolgozom van bölcsöde lehetőség es akik eddig szültek mindenkit vissza is vettek. Bar volt aki nem jott vissza.

Mi a véleményetek? Tudon nekem kell dönteni,de azért kivàncsi vagyok más mi tenne.


2014. ápr. 18. 04:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt ezek szerint tényleg dönteni kell: gyerkőc vagy munka.

Ha nagyon szeretnétek hamarosan gyereket, szerintem nem tanácsos váltani - most biztos helyed van, ami úgy tűnik biztos lesz a gyed/gyes után is, gyerkőcöt nem kell utaztatnod, ha bölcsibe akarod adni - kevés ilyen munkahely van. De ha a másik munka jobban érdekel, mint a mostani, akkor váltás esetén bizony fel kell vállalni, hogy le kell tennetek a baba-projektről, ráadásul ha jól vettem ki az írásodból nem kis időre, és ha összejönne is a baba, ki tudja, foglalkoztatnának-e tovább, ha vissza akarnál állni munkába (a leírtak alapján nem biztos), ráadásul ha utaznod kell (nem írtad ugyan mennyit), és gyerkőcöd bölcsibe adod, az vagy örökös rohanás lesz, vagy bumlizhat veled együtt nap mint nap (attól függ, mik a lehetőségek). Egy szó mint száz, én maradnék a helyedben a mostani helyen - és engednék a gyerkőc utáni vágynak.

2014. ápr. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a közeljövőben szeretnél gyereket akkor ne válts munkahelyet, mert a biztosítási jogviszpnyod, ami kell a tgyas, gyed d és gyes számításához, azt az új szabályok szwrint csak az új munjahelyeden eltöltött idő és megkeresett nunkabér alapján számolják ki. Igy az eddigi munkavidzonyod elveszik és nagyon kevés ellátásban részesülhersz.
2014. ápr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!