Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önként gyerekvállalás fiatalon...

OwlLand kérdése:

Önként gyerekvállalás fiatalon. Vélemények?

Figyelt kérdés

Csak egy kis közvélemény-kutatás. Olyan emberek véleményét várom -leginkább, de nem kizárólag-, akik önszántukból vállaltak gyereket a 18-19 évesen vagy a húszas éveik elején. Már ha van itt ilyen.

Hogy reagált a döntésetekre a családotok? A munkatársaitok? Hogy csináltátok végig? Mit éreztetek? Hogy tudattátok a környezetetekkel?

Nem bántátok meg? Hogyan változott a kapcsolatotok a párotokkal?


Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

(a negatív kommenteket kérlek mellőzzétek! Köszönöm!)


2014. ápr. 19. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen szültem,de több ismerősöm is szült 16-20 év között.Megbánni senki nem bánta (egy gyerek létét szerintem nem is lehet) de a többség azt mondta,ha újra kezdhetné akkor várt volna még.Több kapcsolat be is fuccsolt,érdekes,hogy pont azok élnek a legboldogabban aki 16 évesen szült.


Miért kérdezed?Babát terveztek?

2014. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Mi most kezdtünk bele a próbálkozásba (mindketten 19 évesek vagyunk, én júniusban leszek 20, a párom augusztusban). Még senkinek nem szóltunk róla, de nem is igazán érdekel, ha a szüleink nem fognak neki örülni, mert mi szeretnénk, és tudjuk, hogy meg fogjuk tudni oldani.
2014. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Én csak olyant ismerek akinek becsúszott aztán megtartották, olyan aki direkt 18 évesen gyereket akart egyet sem.

Azt gondoljátok érettek vagytok hozzá, akkor nem mindegy ki mit gondol.

2014. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát igazából, egyéb okok miatt már 3 hónapja nem szedem a fogamzásgátlót. Úgy vagyunk vele, hogy ha jön, hadd jöjjön. Nagyon örülnénk neki. de nem célunk, hogy elforduljon tőlünk a család, mert hibásnak érzik a döntésünket.

Csak kíváncsi vagyok, hogy aki esetleg bevállalta, az hogy élte meg magát a terhességet, a lakás-kérdést, meg hasonlók.

2014. ápr. 19. 21:15
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Nővérem 16 évesen összeköltözött a 14 évvel idősebb párjával, úgyhogy nem nagyon kérte ki senki véleményét.

18 évesen tervezetten esett teherbe (ikrek lettek). 3 év múlva szétmentek a párjával.

Azóta férjhez ment, és lett még 1 gyereke.

Nyilván az ember nem mondja a saját gyerekére (gyerekeire), hogy megbánta, de a mostani eszével kicsit később szült volna, nem hagyja magát "elvakítani".

2014. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
20 eves voltam a fèrjemnek szultem a család orult neki eletem legjobb dontese volt.
2014. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

19 évesek voltunk párommal, amikor az első lányunk született. tervezett volt, fél évet kellett rá várni.

Most ő 22 én 21 vagyok, és napokon belül megszületik a második babánk. ő is tervezett volt, soha nem bántuk meg egy pillanatig sem. szerintem nem is lehet bánni egy gyereket ha valóban szeretnék a szülők :) családom örült nagyon, a páromé nem igazán díjazta, de hát a mi döntésünk és nem is nekik kell felnevelni őket :)

2014. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a szülőkkel éltek akkor valahol érthető, ha nem rajonganak érte. 20év után ki szeretne minden este munka mellett ötször kelni unoka sírására.
2014. ápr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

önként vállaltunk gyereket 23 évesen(senki nem tartott pisztolyt a fejünkhöz),igaz nem tervezetten:) Nem bánta meg egyikünk sem,azóta megszületett tervezetten a testvére is..Mi tanultunk belőle,pl. azt,hogy nagyon termékenyek vagyunk,ha nagyon nem akarunk gyereket,nekünk figyelni kell..

Kapcsolatunk ha lehet mondani,semmiben nem változott,fáradtabbak vagyunk,de ugyanúgy szeretjük egymást,talán még azt is mondanám még jobban összekovácsolt minket.

Családunk meglepődött,de nagyon örült mindenki,barátok szintén...Minket semmilyen negatív kritika nem ért sehonnan...

20 éves korunktól együtt éltünk már,szüleinktől sem függtünk,minden adott volt a gyerekhez,csak a tudatos elhatározás nem,de azt meg az élet megoldotta helyettünk szerencsére:)

2014. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Azt még hozzátenném, hogy külön lakunk kettesben egy albérletben, nem függünk senkitől. Ha szülőknèl laknánk még, eszembe se jutott volna.
2014. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!