Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tartósan beteg gyerek...

Ha tartósan beteg gyerek akkor a MÁK küld egy kártyát amivel jogosultak leszünk a kedvezményes utazásra? Maguktól küldik? Vagy mikor igénylem az emelt csp-ot akkor kell ezért külön szólnom? És a közgyógyellátás?

Figyelt kérdés
Tartósan beteg, közgyógyellátás, emelt családi pótlék, utazási kedvezmény
2013. márc. 7. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igénylés nélkül semmit nem fogsz kapni.

Itt a közgyogyós papír.

[link]

2013. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az utazási kedvezményhez a kártyát nem kell külön igényelni, azt automatikusan küldik, kb. az emelt családis határozattal egy időben */- néhány nap, mert a kártyát nem a MÁK készíti, hanem készíttetik.

A közgyógyellátást eddig az önkormányzatnál kellett intézni, most a területileg illetékes Kormányhivatalban. De a helyi kormányablaknál segítenek. A közgyógyhoz a házi orvosod adja ki az igazolást, pontosabban egy lezárt borítékot kapsz, amiben ő felírta a javasolt gyógyszereket, ezt a borítékot kell leadnod és kitöltened a megfelelő papírokat ott helyben. Legalábbis eddig így volt, most biztosan változott.

2013. márc. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1 hónapja intéztem ezeket.

Az emelt csp-s határozattal együtt kaptuk meg az utazásra jogosító kártyát is, nem kellett külön kérni.

Ez a határozat, a gyerekorvos által adott boríték és egy kérelem kell a közgyógy igényléséhez. Ezt a járási hivatalban kellett intézni.

Ha lenne még kérdésed írj nyugodtan, megpróbálok segíteni.

2013. márc. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért.

Mi is nem rég kaptuk meg az utazási kártyát,de még nem használtuk.Csak azt szeretném tudni,hogy utazásnál csak ezt kell felmutatni mint egy bérletet és a sofőr tudja?Vagy kell más is?

(a helyi járatokra gondolok most,ahol ingyenes utazást biztosít a kártya,nem a távolságira,mert tudom ott 90%-os kedvezménnyel használható.)

2013. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én első alkalommal mutattam a sofőrnek, hogy ilyen kártyánk van a kicsire, mi a teendőm. Mondta hogy semmi, csak fel kell mutatnom. Azóta így utazunk.
2013. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4.vagyok,köszönöm a választ!
2013. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gyerekorvos azt mondta csak akkor tudja kiállítani a papírt, ha már betöltötte a 2.életévét, akkor az emelt csp így csúszik v visszamenőleg is megkapjuk? Ti is így voltatok? Jövő héten megyünk.
2013. márc. 8. 22:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Ma két éves.:)
2013. márc. 8. 22:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk januárban írta alá a pulmonológus a papírt, a kiscsaj májusban lesz 2.

Visszamenőlegesen 2 hónapot fizetnek, ha azt írja be, hogy akkor is fent állt a betegsége.

Mi a baja a gyermekednek?

2013. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok


Véletlenül nem ételallergia miatt kapjátok az emeltet? Mert az jár pl. 2 éves kor felett. Biztosan van más is, de bennünket érint ez a téma (bár nem ez a legnagyobb problémája a fiunknak, nem erre kapjuk az emelt családit), így ezt konkrétan tudom.

2013. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!