Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jelentkeznek a megrázott...

Mikor jelentkeznek a megrázott baba szindróma tünetei?

Figyelt kérdés

Erre pontos adatokat nem találtam a neten, illetve csak annyit, hogy általában napok vagy hónapokkal az esetet követően.

Kisbabám 7 hónapos és tegnapelőtt egész délelőtt nagyon nyűgös volt, sehogy semmit sem akart és idegességemben sajnos kicsit megráztam.. Az egész egy pillanat volt, de azért a feje egyet hátra és előre hanyatlott.. Utána még sírt, de aztán elfáradt és elaludt. Mikor felébredt ugyanolyan volt, mint szokott, nem volt letargikus és étvágya is volt, a kedve is jó volt. Tegnap este (az eset után 1,5 nappal)viszont hányt és ettől nagyon megijedtem, de miután kijött belőle minden, megint jó kedve volt, úgyhogy nem tudom össze kell-e kapcsolnom a megrázással ezt az egyszeri hányást. Azóta minden olyan, mint régen, nem hányt azóta, jókedvű, a kutacsa sem domborodik ki,stb.

Szerintetek nincs ezek alapján semmi baja? De kérlek ne ítéljetek el nagyon, mert így is rettenetesen érzem magam.. Tudom, hogy ez kevés, mert nagyobb baj is könnyen lehetett volna, remélem nem történt.


2014. ápr. 24. 12:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
37%
2014. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Nézd! Én elhiszem, hogy nehéz elmondani a dokinak, hogy megráztad a babádat, de nem tehetsz mást, mint, hogy elviszed. A hányás nem gyerekjáték. Az én kisfiam csak egyszer hányt, a hozzátáplálás elején egyszer túlette magát. Annyira megijedtem, hogy körbetelefonáltam dokit, védőnőt, mindenkit.

Esetleg mondhatnád azt, hogy leesett az ágyról. Nem vagyok orvos, de szerintem hasonló tünetei lehetnek egy esésből származó agyrázkódásnak. A gyereokorvos pedig úgyis alaposan megvizsgálná.

2014. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Ezt láttam már.. Azóta folyamatosan a netet bújom,mindent elolvastam a témában :(
2014. ápr. 24. 12:56
 14/34 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
71%
ne a netet bújd, hanem irány a gyerekorvos, kórház!!!
2014. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Szia az én babám koraszülött és ahol fejtem neki e kórházba, egy jó nagy plakát volt erről, és a neten is utána néztem. Nyugodtan mond meg hogy megráztad, mert a kis agyát is megnézik, így biztosan és máskép is kezelik (mondhatod esetleg, hogy kicsit erősebben ringattad, ha nem szeretnéd a tudomására hozni) Viszont minden kép vidd el orvoshoz, mert nagyon komoly bajok is származhatnak belőle, ami esetleg most még nem látszik. A hányás valószínű agyrázkodásra utal. Remélem jobban lesz a pici és ne aggódj, de inkább vidd el szakértő kezekbe, mint hogy tényleg baj legyen.
2014. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
[link] Utolsó vagyok minél előbb vidd orvoshoz ,itt azt írja hónapok, évek múlva is jelentkezhetnek a tünetek, bevérzések lehetnek az agyán és a szem fenéken.
2014. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
24%

Ha hányt, kérlek vidd orvoshoz. Egészen atípusos tünetei is lehetnek, lássa valaki. Ha félsz, mondd, hogy nagyot fékeztetek, és megbicsaklott a buksija, de az ő érdekében zárják ki a rosszabb opciókat.



A továbbiakra pedig preventív céllal keress meg egy pszichológust, és keressetek megoldást a stresszre. Sokat fog még sírni.


Egy neurológus

2014. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz, az a legjobb. Te is megnyugszol és meg is vizsgálják. Biztos nehéz lesz elmondani mi is volt. Amikor a fiam esett egy nagyon nagyot, már járt csak nem előre nézett és megcsúszott nagyon beverte a fejét, mi azonnal vittük az ügyeletre. De ott megnézték és semmi bajt nem láttak rajta, akkor mondták nekünk is hogy mire figyeljünk, pl hányás. És semmi tünet nem jelentkezett pl nem hányt. Így nyugodt voltam.

Nem ítéllek el, biztos a sok fáradság, a hónapok alatt kialakult dolgok, hogy nem tudod kipihenni magad, nincs esetleg egy szabad perced magadra, türelmetlenséghez vezetett.

Én soha nem ütném meg a gyerekem, mindig azt szoktam hogy ha hisztizik, üvölt valamiért (nem fájdalomból) akkor várok kicsit, pont azért hogy megfelelően reagáljak, úgy értem, hogy inkább nyugodságot érezzen rajtam, viszotn így nem is idegesít a visítás, mert úgy érzem van még időm reagálni, ha hisztiből teszi.

Szóval gondolj arra, hogy türelem kell!!!! Semmi más csak türelem. Mégcsak 7 hónapos, gondold el mikor már járni fog és semmiképpen nem arra megy amerre kéne, hisztizni fog, fetrengeni az utcán üvöltve, de ezeket te is láthatod mikor sétáltok. Vagy egyszerűen nem akar eljönni a játszótérről pedig muszáj és emiatt üvölt. szóval hidd el sokminden vár még rád, kérj segítséget, pihenj, a párod is legyen a gyerekkel, addig kicsit ülj be a kádba vagy csak úgy sétálj egyet. Hidd el egy kis pihi után te is jobban érzed magad és nagyobb türelmed lesz.

2014. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

ezt találtam

"Mert nem a szülők börtönbe juttatása a cél, hanem a megelőzés, hiszen általában a szülők nem is sejtik, milyen súlyos sérüléseket okozhatnak a csecsemő durva megrázásával! Ha a kétségbeesetten síró baba a rázásra abbahagyja a sírást, akkor baj van, ez annak a tünete, hogy sérülés történt a koponyán belül. Viszont ha már megtörtént a baj, akkor legalább azonnal kórházba kell vinni őt, és elmondani, mi történt, mert ha időben megkapja, az ilyenkor szükséges orvosi ellátás életmentő lehet, illetve a későbbi károsodás is megelőzhető vagy csökkenthető vele."

A te babád a rázásra abbahagyta a sírást?

Bár ez nem jelenti hogy semmi bajt nem okozhattál neki.

2014. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!