Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jelentkeznek a megrázott...

Mikor jelentkeznek a megrázott baba szindróma tünetei?

Figyelt kérdés

Erre pontos adatokat nem találtam a neten, illetve csak annyit, hogy általában napok vagy hónapokkal az esetet követően.

Kisbabám 7 hónapos és tegnapelőtt egész délelőtt nagyon nyűgös volt, sehogy semmit sem akart és idegességemben sajnos kicsit megráztam.. Az egész egy pillanat volt, de azért a feje egyet hátra és előre hanyatlott.. Utána még sírt, de aztán elfáradt és elaludt. Mikor felébredt ugyanolyan volt, mint szokott, nem volt letargikus és étvágya is volt, a kedve is jó volt. Tegnap este (az eset után 1,5 nappal)viszont hányt és ettől nagyon megijedtem, de miután kijött belőle minden, megint jó kedve volt, úgyhogy nem tudom össze kell-e kapcsolnom a megrázással ezt az egyszeri hányást. Azóta minden olyan, mint régen, nem hányt azóta, jókedvű, a kutacsa sem domborodik ki,stb.

Szerintetek nincs ezek alapján semmi baja? De kérlek ne ítéljetek el nagyon, mert így is rettenetesen érzem magam.. Tudom, hogy ez kevés, mert nagyobb baj is könnyen lehetett volna, remélem nem történt.


2014. ápr. 24. 12:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a hányás tényleg nem jó jel...:/

nálunk is előfordult olyan,hogy megráztam,én is nagyon nagyon rosszul éreztem magam utána,de nem hányt a fiam egyáltalán utána 2-3 nappal sem...

Alap esetben azt mondanám biztos nincs baj,de ha durván hátra-előre biccent a feje és a hányást nem tudod máshoz kötni,akkor inkább tényleg vidd dokihoz!

2014. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Várjuk majd a fejleményeket. Drukkolunk, hogy minden rendben legyen.
2014. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Mennyire ráztad durván? Mennyire nyaklott a feje előre hátra?

ezt találtam

"Általában arról van szó, hogy a kisbaba nagyon sír, emiatt a szülő, vagy az, aki éppen vigyáz rá, elveszíti a türelmét, felkapja és durván megrázza. Mivel a babák feje a testükhöz képest nagy és nehéz, a nyaki izmaik pedig még nem elég erősek, a gyermek feje rendkívül erősen, gyakorlatilag csillapítatlanul előre-hátra leng, az agya pedig a koponyán belül nekiütődik a csontnak. Ennek az a következménye, hogy a koponyán belül vérzés alakul ki, illetve az agy állományában súlyos károsodások jönnek létre. Úgy kell elképzelni, mintha egy felnőttnél egy frontális ütközéses karambol történne. "


Ha csak annyit mint pl ha egy buszon utaznál ami egy jó rossz úton megy akkor nem hinném hogy bármi van, de a hányás miatt jobb lenne megmutatni egy dokinak.

Ne szégyeld, biztos láttak ők már cifrábbat is, ez a dolguk, hogy segítsenek.

2014. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező? Voltatok dokinál?
2014. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

nagyon eltünt!!!!!

remélem nem megfigyelésen van a gyermek mert ha igen akár eljárás indulhat az anya felé

2014. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
ne rémísztgessétek szegényt, így nem biztos, hogy tájékoztat majd minket.
2014. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Kiváncsiak vagyunk mindannyian kedves kérdező és drukkolunk, hogy ne legyen semmi baj!!!!!!


Amúgy nem is hinném, hogy annyira nagyon megrázta, olyan hihatetlennek tartom, inkább olyannak hinném, ha pl utazunk a buszon akkor az is ráz nem??????

A cikkekben durva megrázásról van szó, bár ő tudja tényleg úgy rázta-e meg és nem esetleg kicsit megpiszkálta a vállát.

2014. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
62%
a buszon utazás, nem okoz megrázás szindrómát....úr isten...
2014. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Rendben van minden? Voltatok dokinál?
2014. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Elvitted dokihoz?Minden oké?
2014. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!