Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaruhákat kölcsön adni?

Babaruhákat kölcsön adni?

Figyelt kérdés
Aki kölcsön adja, az miért teszi? Miért nem ajándékba adja? Anno nekem is akartak kölcsön adni, de értelmetlennek láttam. Inkabb megveszem, akkor nincs belőle probléma, ha foltos marad, vagy elszakad, stb. Tényleg, ha tönkremegy, akkor elvárod, hogy kifizesse, akinek kölcsön adtad?
2014. ápr. 29. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki azért adja csak kölcsön, mert még szeretne babát. Sok olyan ismerősöm, barátnőm van, ahol 1 év különbséggel jöttek a gyerekek, így oda-vissza forogtak a nővérek között a ruhák. Ráadásul még szerencsésen is jött ki, mert mind a két családnál fiú-lány verzió van.

Vagy több olyan barátnője, rokona van, akiknél pár hónap különbséggel jönnek a babák, ha az egyik gyerek kinőtte, megy a másiknak.

2014. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi nem kimondottan kölcsön adtuk, de valahogy mindenkinek egyértelmű volt, hogy ha jön a következő gyerek, akkor a rokonok, közeli barátok visszaadják. Így is lett. Volt, ami elkopott, foltos lett vagy eltűnt, de kaptunk új darabokat is "vissza", így nagyjából egál a mérleg. És a körforgás nem áll meg - vannak már nagyon retró vándordarabok is, amiket még mi hordtunk :)
2014. ápr. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem várom el, hogy kifizesse, ha tönkremegy. Amit féltek, mert emlék. pl. amiben hazavittük a lányomat, vagy az első kiscipőjét, nem adom kölcsön, megtartom.


Azért nem ajándékba adja, aki nem, mert valószínűleg még szüksége lesz rá. Aki meg elfogadja kölcsön, azért teszi, mert nem akar vagy nem tud megvenni egy rakás babaruhát. Gondolom, ezt valójában te is kitaláltad.

2014. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. a barátnőm rentegeteg ruhát adott, ahogy kinövik a gyerkőcök megpróblálom eladni viszont a kabátokat vagy keveset hordott ruhadarabokat kölcsönadom a kolléganőmnek, aki majd használat után visszaadja és akkor próbálom eladni.
2014. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmu ha a csaladban vkinek baba szuletik odaadom. Vigyaznak ra de ha megis tortenik vmi hat bumm, eszembe se jutna kifizettetni. De z ilyen, aki odaadja ezzel tisztaban van. Hordassal kopik. Ezen nem kell megsertiodni ha vki kolcson adja hem orokbe. En is rengeteg ruhacskat kaptam kolcson, nem lett kulon hozzateve h kolcson adja de mikor kinotte a kicsi mindjart kimostam, vasaltam es adtam vissza.
2014. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést. Ha valamit kölcsön adok azt azért teszem, mert pillanatnyilag(!) nincs szükségem rá, de később még lesz. Ez mindennel így van, nem csak a babaruhával. És nyilván tisztában vagyok azzal is, hogy az adott dolog mennyire használódhat és ennek fényében adom kölcsön.


A kedvenc babaruháimat nyilván soha nem fogom kölcsön adni, de a többi az lényegében "közkincs" a családban, attól függően, hogy a rokonságban épp kire jó. Ha elhasználódik valakinél akkor megy a kukába...


Te soha semmit nem adtál/kaptál még kölcsön?

2014. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg mindent kaptunk mi is kölcsön és adtunk mi is kölcsön. Aki kölcsön adja az azért kölcsönbe adja, mert vagy szeretne még gyereket, vagy másnak is szeretné kölcsön adni. Nagynénémék például adtak rengeteg ruhát kölcsönbe. Ők már nem szeretnének gyerkőcöt, de a legnagyobb lányuknál is nemsokára baba lesz, így majd neki is szeretné kölcsön adni. Én ebben semmi kivetnivalót nem találok.
2014. ápr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, babaruhat vagy ilyesmit nem kaptam kolcson. Ajanlottak, de nem eltem vele. En a gyerekem ruhait es felszereleseit elajandekoztam, az egyetlen, amit eladtam, az a babakocsi volt: vadi ujnak nezett ki, igy a bababizomanyiban majdnem a rendes eladasi arat adtak erte. Kolcson nem adtam semmit.
2014. ápr. 29. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!