Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek önzőség csak egy...

Szerintetek önzőség csak egy gyereket szülni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,férjem 32.Mindenünk megvan.Nagyon jó anyagi körülmények közt élünk,amivel sose lesz gondunk.Van egy 1,5 éves kislányunk.Mostanában mindenki kérdezgeti,hogy mikor jön a tesó stb..Én pedig felelem,hogy soha.Mi nem szeretnénk több gyermeket.Könnyű terhességem,és csodaszép szülésem volt,apával együtt,de annyira nehéz a lányunkkal,soha egy éjszakát sem aludt át,jó ha 2 órát alszik egyhuzamba,nagyon nyűgös,anyás,jön a foga,és cicifüggő is.Szóval én nem akarom ezt előröl kezdeni,és ujra végig csinálni egyedül.Férjem rengeteget dolgozik,segítsék minimális.

A férjem azt mondta,hogy rám bízza a döntést,neki elég csak a lányunk is.

Viszont apósom minden nap kérdi,hogy mikor jön már a másik unoka,és a kollégák is.Unom már...

Fejemhez vágják azt is,hogy más a semmire is szüli a 2-3-4 gyereket,mi meg milliókra sem,és hogy önző vagyok!

Tényleg az lennék??

Bocsi,ha hosszú lett,de annyit tépelődöm ezen...


2014. ápr. 30. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki maga tudja. Egyrészt még kicsi a gyerek, lehet még testvére idővel. Elképzelhető, hogy ez a nézeted változni fog, ahogy könnyebbek lesznek a dolgok, nő a gyerek, de az is lehet, hogy így marad. Ez a ti döntésetek, nem kell másokkal foglalkozni. Amíg ilyen kicsi volt a fiam, nekem sem kellett másik gyerek, pedig probléma mentes volt kicsinek is. Aztán ez idővel változott, rájöttem hogy jó lenne, ha lenne testvére. Nyáron születik, majd megmondom, jó döntés volt e :)
2014. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zabmester ***** válasza:

Megértem, hogy így érzel, és valóban zavaró lehet, ha valaki egyfolytában a kistesó témával nyúz. Miért lenne eleve törvényszerű, hogy 1-2 éven belül már második gyereket kell szülni? Még ha valaki akar is több gyereket, akkor sem értem, miért evidens, hogy csak ekkora korkülönbséggel?

Amúgy meg ti tudjátok, ha csak egyet szeretnétek, abban sincs semmi önzőség.

Különben sokáig én sem szerettem volna másodikat, öt éves volt már a fiam, amikor először gondoltam rá, hogy esetleg jó lenne valamikor, és hat és fél éves volt, amikor ténylegesen elkezdtünk próbálkozni. Előtte én is úgy voltam vele, hogy örülök neki, hogy egyre önállóbb, nekem meg bizonyos tekintetben egyre könnyebb (azaz már alhatok többet).

2014. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez csakis a ti döntésetek. Unalmas lehet hogy folyton kérdezgetnek, de majd leszoknak róla. Olyan ez mikor azt kérdezik egy pártól, hogy mikor lesz eljegyzés, aztán esküvő, gyerek, stb. Mindig többet "várnak". Ha nektek így jó, akkor ne foglalkozz mással. Idővel még változhat is a véleményed. :)
2014. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem önzőség.

Nekünk is egy van, úgy néz ki ennyi is marad.

Tőlünk is szokták kérdezni, hogy na, mikor lesz kistestvér. Én meg mondom, hogy úgy néz ki nem lesz. És akkor ilyenkor ki akarnak oktatni, hogy dehogynem lesz, biztos lesz, stb. Engem meg úgy ahogy van nem érdekel.

A mi életünk, mi tudjuk, hogy be tudunk-e vállalni mindenféle körülményt, tényezőt figyelembe véve még egyet vállalni vagy sem. És eddig az utóbbi helyzet van. Én nem érzem magam ez miatt önzőnek, mert nem elég az, hogy anyagilag vagy érzelmileg vagy minden téren rendben van minden. Ha egyszer az embernek így jó, vagy így van türelme, akkor inkább legyen egy gyerek, de az békében és nyugalomban cseperedjen fel, minthogy éppenséggel a két gyereket türelemmel, kitartással ne bírja az anyuka, ez miatt meg egy idegroncs legyen. Senkinek nem kell többet vállalni, mint amennyit elbír. És ha te ennyit bírsz, akkor ennyit. Nem önző vagy, csak tisztában vagy a saját helyzetetekkel. A többivel meg nem kell törődni.

Én is úgy érzem, hogy nem tudnám újra elölről kezdeni az egészet, de nálunk még más szempontok is szerepet játszanak (anyagiak, érzelmiek), hogy egyenlőre úgy néz ki, hogy egy gyerekes szülők maradunk.

2014. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én is így gondolom!Nem érzem,hogy önző lennék emiatt.

Ennyit birok,és nem többet!Egyenlőre...

2014. ápr. 30. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit vállalj amennyit vállalni tudsz.Ha egyet akkor egyet,függetlenül attól,hogy akár 5-öt vagy 10-et is elbírnátok tartani!
2014. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!