Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem vállal...

Szerintetek miért nem vállal egy nő 2. gyereket, ha minden adott hozzá? Nem önzőség ez a részéről?

Figyelt kérdés

Az egész család támogatja, a férje is szeretné, a meglévő gyerekkel is sokat foglalkozik. Anyagi gondok nincsenek. A kislány is szeretne kistestvér.


Akkor miért nem? Mindenkinek jó lenne, segítséget is kapna, de ő határozottan ellenáll.


2013. szept. 9. 12:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy miért nem vállalja, azt igazából csak ő tudja.


Én, személy szerint egyáltalán nem ítélem el, nem tartom önzőségnek. Ha nem akarja, hát nem akarja. Inkább azt nem értem, miért nem lehet ezt megérteni, és miért akarja az egész család erőltetni.

2013. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Az ő dolga, biztos megvan az oka. Szerintem egyáltalán nem önzőség. Ha Ő, mint az édesanya nem érzi a késztetést, kár erőltetni, hiszen ő hordja 9 hónapig a méhében és a baba megérzi, ha nem várják teljes szívből! Nekem is van egy ismerősöm, jól élnek, a család is támogatja, de mégsem szeretne babát. Nála az a helyzet, hogy problémás volt az első terhesség, a kislánnyal is mindig van valami egészségügyi aggodalom, neki ez elég, hogy ne akarjon újra babát. Neki is azt mondtam, hogy sose mondja, hogy soha, hiszen lehet, hogy 1-2 év múlva valami "kattan benne" és mégis babára fog vágyni! :) Nem egy ilyenről hallottam már, hogy valaki szinte egyik napról a másikra megváltoztatta a véleményét és mégis vágyott a babára.
2013. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem önzőség. Nem tenyészkanca, akinek a maximális kihasználtsága adja a profitot, hanem ember, nő, anya. Annyi gyereket vállal, amennyit testileg és lelkileg szeretne. Ezt senkire sem szabad rákényszeríteni! Nem csak anyagi körülmények vannak a világon, hanem emberi érzések is! Szerintem a környezetének illene ezt tiszteletben tartania!!
2013. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
mindenki maga dönti el az ilyesmit. nem erőltetni kell, hanem próbálni megérteni. az is lehet, hogy csak később akar majd...én utálnám, ha a családom vagy bárki más beleszólna ebbe, és kritizálná a véleményemet.
2013. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem kérdezed meg tőle? Valamit csak mond arra, miért nem akar másodikat. Amúgy én a kislány kedvéért mindenképp szülnék másodikat, ha lehet. Szerintem a legnagyobb kitolás egy gyerekkel, ha egyke marad. A szülők, mivel idősebb generáció, előbb meghalnak, ha van testvére, lesz utána is valaki, akivel számíthatnak egymásra. A párkapcsolat manapság már sajnos nem ad életre szóló biztonságot. Pasik/nők jönnek-mennek, de a testvér mindig testvér marad.
2013. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ok, az anya érzései fontosak - de mi van az apával és a gyerekkel? Az ő vágyaik, akaratuk nem fontos?
2013. szept. 9. 12:14
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem többségi szavazás kérdése, mint hogy mit csináljunk a hétvégén, és a többség nyer. Ez ennél azért súlyosabb dolog, és ha csak egy valaki nem akarja azt a következő babát, akkor szerintem nem lenne szabad belevágni. Főleg, ha ez az egy valaki a saját anyukája!
2013. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

És te honnan tudod ezt ilyen pontosan, hogy minden adott-e hozzá?

Az anyagiak nem minden!

Az, hogy apuka meg a tesó akar még egyet, az is még édes kevés!

Ha az anyuka nem akarja akármi miatt, akkor ne vállaljon gyereket! És semmi önzőség nincs ebben. Lehet hogy tudja magáról, hogy neki érzelmileg, türelmileg egy is elég. És akkor nincs mese, azért ne szüljön még egyet, mert mindenki más a környezetében így látja jól!

2013. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Attól, hogy megvan mindenük anyagi szempontból, még nem biztos, hogy lelkileg is készen áll az anyuka és azért ez egy elég fontos tényező. Lehet majd idővel szeretne másodikat, én nem tartom önzőnek.
2013. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

De ezzel megfosztja a gyerekét attól, hogy testvére legyen a férjét pedig attól, hogy újra babázzon. Nem értem, az ő véleményük miért nem számít?


Nem csak az ő feladata a gyerek felnevelése, az apa és a tágabb család is sokat segít.

2013. szept. 9. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!