Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a 27 hónapos gyermek...

Mennyi a 27 hónapos gyermek kalória szükséglete?

Figyelt kérdés
Csak mert aggódom hogy keveset eszik, és szeretnék erről meg bizonyosodni. Kiszámolnám valóban úgy van-e, vagy csak én gondolom úgy.

2014. máj. 4. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Most ez komoly? Miért, ha nem elég a könyv szerint amit megeszik akkor megtömöd? Még a felnőtteknek sem egyforma az energiaszükséglete, nemhogy a gyerekeknek. Miből gondolod hogy keveset eszik? Milyen magas? Hány kiló?
2014. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy tömöm! Nem is lehetne! Mikor kisebb volt evett rendesen naponta ötször. Reggel tápi, (doktornő javaslatára, mert az ő gyerekei nagyobbak mint az enyém, de még mindig a tápszert isszák) tízórai banán, joghurttal és keksszel, aztán ebéd, ami főtt étel, (ez az amit már nem hajlandó megenni sajnos) uzsira kenyér szalámi, vagy májkrém és paradicsom. Vagy péksüti, kifli. Este tápi. Ez volt. Most reggel kb. 360 ml tápi, aztán talán eszik egy kis banánt, vagy kiflit. Az ebéd nem kell. Legközelebb talán 3-5 órakor fogad el egy kis szendvicset vagy péksütit. Este tápi. 95 cm és 14 kiló. Köszönöm a segítő szándékot!
2014. máj. 4. 19:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Képes egész nap étel nélkül ellenni! Napközben nem eszik semmit olyan is van sűrűn.
2014. máj. 4. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:

próbáld csökkenteni a tízórai adagot, hogy ebédre egyen rendesen, főtt ételt. nem éhes, azért nem ebédel.

ha nem megy,akkor vacsorára kapjon főtt ennivalót.

nem baj, ha néha kimarad az ebéd, de ugye nem ez a normális/kiegyensúlyozott étrend.

2014. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sok reggelre a 3,5 dl tápszer. Amúgy sem értek egyet a tápszerezzünk a végtelenségig tendenciával, de nem ez a lényeg. Képzeld hogy te meginnál majd 4 deci tejet vagy kakaót. Te sem ennél már utána. Ebédre mást sem eszik meg a főtt ételen kívül? Szendvics, vagy gyümölcs pl? Tudom hogy nem ez a tökéletes, de a gyerekeknek vannak ilyen korszakaik, mikor pl csak virslit, csak sültkrumplit, vagy mittudoménmit akarnak enni. Az én lányom 4,5 éves, 98cm és 15 kiló. Nem túlzottan vékony, pont jó. A doki szerint is. Tudod gyerek még nem halt éhen ha volt a közelében kaja. Ha neki elég amit megeszik akkor elég. Lényeg hogy ne egyen rendes kaja helyett naphosszat chips-et meg édességet, a többi idővel változni fog.

Én nem csinálok nagy ügyet a kajálásból, saját rossz példámból okulva. Én 6 éves koromig nagyon vékony voltam, és édesanyám elmondása szerint teán, meg vajaskenyéren éltem. Meg csokin és téliszalámin mert azzal tömtek anyuék, mondván éhen fogok halni. Ez olyan jól sikerült, hogy 6 éves koromtól folyamatos túlsúllyal küzdök. Szóval szerintem eszik az a gyerek annyit amennyi neki szükséges.

2014. máj. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen nagyot változott, mert régen mindent meg evett, most maradt a kenyér amit nagyon szeret, virsli, bundás kenyér, tejbegríz, banán, joghurt, péksüti, kifli. Feltétnek sajt, vaj, szalámi, májkrém, paradicsom. Ennyi a választék amit szeret. Édességet nagyon ritkán kap, csipszet még nem evett soha.
2014. máj. 5. 05:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tök jó. Akkor eszik az a gyerek:)

Ne erőltesd a főtt kaját. Kóstolja meg, ha nem kell, nem kell. A péksüti ezekkel a feltétekkel simán jó.

2014. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm meg nyugtattál! :-)
2014. máj. 6. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!