Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Igaz az, hogy a tinédzserek...

Igaz az, hogy a tinédzserek napi kalória szükséglete kb.1900-2000 kcal körül mozog? 16/L

Figyelt kérdés
Lassan egy hete kalóriát számolok. 152cm es 57kg vagyok, átlagba 1400-1600 kcal körül eszem,és sosem vagyok éhes. Naponta fél órát tornázom, van amikor egy órát is. Ha ezt igy tovább csinálom, hatasos lesz? átlagba 120-150 gr szénhidrátot eszek.

2014. márc. 19. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Magasság,izomzat,csontozat súly függvénye :D

Ha valaki aktív életet él,vagy sportoló,akkor többet.

2014. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Súly,magasság,életkor alapján szokták megállapítani. Nekem kicsit soknak tűnik a 2000 kcal, inkább 1700-at mondanék átlagnak, de ez tényleg személyfüggő.


Ha az étrended rendben van, akkor biztosan lesz eredménye.

2014. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2014. márc. 19. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1400-1500 kcal tökéletes a te korodban.

Az 1900-2000 kcal sok.

2014. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy más is írta, ez függ egypár dologtól... De hihetőnek hangzik, illetve én hallottam már 2500 kalóriát is. Egy fiatal tini növésben van, több energiát igényel, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező idősebb, amennyire tudom, s ez logikus is.

(Én valamivel 2000 kalória alatt eszem, nálam ez a visszafogott szint, alatta kopogna a szemem az éhségtől. Alacsony vagyok, 37 éves és nem szoktam sportolni. Ha tudtam fogyni 2000 kalória fölött, logikátlan lenne, hogy egy fejlődésben levő, minimum ilyen magas tininek jóval ez alatt legyen a súlytartó szint. Bár tudom, hogy van, aki az én ételmennyiségemtől hízna.)

2014. márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt kifeledtem, hogy nekem azért lejjebb kellett vinnem a szénhidrátot a fogyáshoz. De a Te kalóriamennyiséged esetében, gondolom, nem kellett volna. Csak az nekem tarthatatlanul kevés.
2014. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Orvosi élettan tankönyve 2014 6. kiadás

2360 kcal/nap a normális kalóriabevitel egy 20 éves nő esetében, míg idősebb korra ez 2000 kcal alá csökken. 16 évesen ez az érték akár több is lehet, illetve 20 éves férfiak esetében a 3000 kcal a normális. (de lennék férfi)

Ezek az adatok normális BMI-vel rendelkező személyekre vonatkoznak, tehát ha szép karcsú szeretnél lenni, természetesen kevesebbet kell bevinned. Az előttem hozzászólók szerintem a napi alapanyagcserére gondoltak, mely nem foglalja magába a hőtermeléssel és fizikai aktivitással elégetett kalóriamennyiséget. A te BMI-d 24,67, mely a normális kategóriába esik, bár annak felső határához közelít.

A válaszom: igen, ha ennyit eszel és kitartó vagy, hamarosan látni fogod az eredményét.

2014. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!