Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most jár le a gyesem, a...

Most jár le a gyesem, a munkahelyem megszűnt időközben, életemben először leszek munkanélküli. Nagyon félek!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagyon tartok ettől a helyzettől,soha életemben nem voltam munka nélkül,de most más a helyzet,mert kis gyerekem van aki sokat beteg,sokat hiányzik,és hát nem tudom mire számítsak.Nem is fővárosiak vagyunk,ez is nehezíti.érettségivel,3 szakmával rendelkezem,de szinte bármit elvállalnék.Mennyire nehéz?
2014. máj. 5. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a párod dolgozik, akkor meg lehet élni.

Hidd el, beleszoksz hamar ebbe az életbe.

Sajnos rengetegen vagyunk így, akiknek évek óta nincs munkahelye, üdv Magyarországon :((

2014. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szinte bármit elvállalnál, akkor attól függ, hol laksz.


Errefelé sok ipari park van, lasszóval nem tudnak embert fogni. 100-200 km-ről, határon túlról hoznak munkást.

Két kezüket összerakják, ha találnak egy értelmes embert, aki tud is dolgozni, meg akar is.

Három szakban nem egyszerű, nem tudom, van-e segítség, párod hogy dolgozik .... és sokan itt húzzák meg a határt. (Inkább dolgozik egy irodában valami csicskamunkát havi nettó 70-ért, minthogy elmenjen egy gyárba, és keresse esetleg a dupláját...)

Véleményem szerint még mindig jobb egy gyári munka (és fizetés) mellett keresni egy optimális munkahelyet, mint munkanélkülinek lenni.


A másik lehetőség, hogy kevés munka van a környéketeken, és akkor tényleg bármit el kell vállalni.


Mindkét esetben azt javaslom, hogy beszélj ismerősökkel, szólj minél több embernek, hogy állást keresel.

Én nem átalltam pl. facebook-on átnézni, ki hol dolgozik, és megkérdezni, hogy tud-e arról, hogy lenne náluk felvétel. Kis cégeknél nem annyira, nagy multiknál így lehet kapni jó tippeket, egy-egy belső pályázatra is beadják az önéletrajzot a (tényleg) kedves ismerősök.

2014. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem félni kell hanem keresni munkát. Félelemből még senki nem élt meg. Gyereknek van apja ő is mehet táppénzre ha beteg lesz.
2014. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Férjem nem mehet táppénzre,mert olyan munkája van,hogy a lehető legkevesebbet hiányozhat még maga miatt is,nemhogy ő menjen a gyerekkel táppénzre.

Egy műszakban tudok csak dolgozni,van segítség,de csak korlátozva,és kiszámíthatatlan.

Én egy gyárban is eldolgoznék,nincsen semmi bajom vele.

2014. máj. 5. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be munkanélkülire gyes után, 3 hónap munkanélküli járni fog. Más nem akad akkor elküldenek egy tanfolyamra azért is fizetnek, vagy mész közmunkára. Szerintem a közmunka sem szégyen, főleg hogy most van aki könyvtárba könyveket pakol meg ilyesmi.
2014. máj. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!