Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S. Hogyan győzzem le a...

S. O. S. Hogyan győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok,van egy 4 hónapos kislányom.A párom Németországban dolgozik,pár napja ment ki,és az a helyzet h félek éjszakánként egyedül.Mindig ilyen parás voltam,régebben ha ilyen helyzet volt,anyukáméknál aludtam,kb 10 percre laknak,de most a babát mégsem cuccolhatom minden este,megszokta már a helyét itthon.Én viszont nagyon rosszul alszom így és nappal sem tudok pihenni hiszen itt van a babám.Mit tegyek h ne féljek?Szánalmasnak tartom magam emiatt,de nem találok megoldást.
2014. máj. 8. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pszichológus?

Mitől félsz konkretan?

2014. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is fordulj pszichológushoz, mert az okot kellene kideríteni.
2014. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Van egy homeopátiás szer, aminek a neve Sedatif PC, ez szelíd módszer, próbáld meg.

De a többieknek igazuk van: először konkretizálni kellene, mi aggaszt pontosan. Ha képes lennél felszínre hozni és kimondani a félelmeid okát, könnyebb lenne kiutat találni belőle.

2014. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazából volt egy rossz élményem még régebben,be akartak törni hozzánk,akkor még anyáméknál laktam.Az ajtót próbálták csak kinyitni,más nem történt de akkor is egyedül voltam otthon.
2014. máj. 8. 11:09
 5/18 anonim ***** válasza:
Értelek. És édesanyádék nem tudnak nálatok aludni? Vagy arra nincs mód, hogy ti is a pároddal tartsatok?
2014. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor szereltessetek fel extra biztonsagi zarat, az talán segít. Esetleg rendőrségen is jelző riasztó.
2014. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát anyukám dolgozik és alapjáraton is rossz alvó,volt már h itt aludt de szinte nem is aludt,új helyen ő nem tud.A párom nem egész évben van kint,májustól novemberig kb 4-5 heteket,és nem is egy helyen kb hetente mennek más városba illetve szállásra a többi munkással együtt.A kisbabának az se lenne jó.
2014. máj. 8. 11:15
 8/18 A kérdező kommentje:
Van itt olyan anyuka v kismama akinek szintén távol van a párja?Nektek hogy zajlik egy estétek egyedül?Sosem féltetek?
2014. máj. 8. 11:22
 9/18 anonim ***** válasza:
Szereltessetek fel rácsot, riasztót. Sajnos hozzánk is többször törtek már be, én is csak felkapcsolt villanynál, filmre tudok elaludni ha egyedül vagyok. Még pisilni is szó szerint szaladok. :) Minden zajra összerezzenek (ami nem óránként van, mert a kutya, macska zajong azért) a Riasztó, lakásban rács, kertesben pedig kintre mozgás érzékelős reflektor sokat tud segíteni.
2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én párom egész héten távol van, csak hétvégente van itthon. Én személy szerint nem félek. Van 2 kutyánk, ajtó kapu zárva, anyósék szintén 10 percre. A kutya nekem megnyugvást ad, jelez ha van valami. Valóban a rossz élményedet kellene valahogyan eltörölni/feldolgozni, mert ez okozza a stresszt. Zárkózz be alaposan, esetleg ha jobban érzed magad támaszd ki a kilincset is az ajtón. Citromfű tea nyugtató hatású, illetve a fentebb említett Sedatif is segíthet. Ha így sem megy valóban érdemes lenne legalább a háziorvost felkeresni, mit tanácsol.
2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!