Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekszobába ez jó? 2 egymáss...

Gyerekszobába ez jó? 2 egymással szemközti fal, amin nincs magas bútor: halványsárga,2 szemközti, amin ablak, ajtó, nagyszekrény van: narancssárga (nem rikító, közepes erősségű).

Figyelt kérdés

Vagy jobb lenne, ha az egymás melletti falak lennének azonos színűek?

Az egyik halványra festeni fogok egy kb. 2*2,5 m-es mintát, az nem lesz csupasz. A másikon meg a 2 ágy van.


2014. máj. 9. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nagyban függ a bútorok színétől is- pl. a narancssárgához jobban el tudom képzelni a fenyő/alma/körte/juhar világosabb színeket, mint a calvados/wenge/cseresznye árnyalatokat.


Nem hangzik rosszul- de azért legyen jól érzékelhető különbség a sárga és a narancs között, én élénkebbre hagynám a narancsot és lehet, hogy nem halványsárgával, hanem valamilyen más, inkább a komplementer színéhez közelebbi tónusú színnel kombinálnám, ha mindenképpen több színben gondolkodsz.


A falfestés is szerintem attól függ, hogy mennyire lesz zsúfolt a szoba (mérete miatt vagy a bútorok miatt stb.)


A gyerekek szeretik a színesebb környezetet, esetleg szőnyeget lehet választani más színűt is.

2014. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én ha lehet egyáltalán ugy akkor a szekrényeket egy falra tenném és a másik falra meg a kiságy.arra a falra tenném a butorokat amely sötét szinü világos szinűhoz a kiságyat
2014. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha már 2 szín, én egymástól eltérőt választanék. arra is gondolnod kell, hogy nem fested minden évben, így fakulni fog. a halvány sárga 2 év múlva szürkés lesz, a narancssárga meg sárgás lesz.

mondjuk élénkebb sárga és alma zöld.


ahol az ágyak vannak ott szerintem nem praktikus a halvány sárga mert piszkos lesz a fal, összefogdossák, kakaós lesz, mit tudom én, de nagyon kényes mind a halványsága miatt, mind a sárga szín magában.

nálunk a gyerekszoba élénk napsárga, 3 éves festettük, majd idén átrendeztük a szobát. ahol szekrény volt ott élénk színű a fal, ahol nem, ott sokkal világosabb, az ágy körül meg mocskos :/

mi is most készülünk egy nagy festésre, én úgy szeretném, hogy keresztben osztjuk majd meg a színeket és oda teszünk valami szép dísztapétát, kb. 10cm vastagot

2014. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A bútor vadkörte színű, sárga díszítéssel, tehát színben passzol.

A bútoroknak ez a legjobb , amit ki tudtunk találni. A nagy suliba megy, nagy hely kell az íróasztalnak (kicsit feng shui-s vagyok). A szoba 16 m2, két gyerekre.

2014. máj. 9. 11:51
 5/9 A kérdező kommentje:
A falkoszolásra nem gondoltam, eddig nem dzsuvázták össze, de valóban megfontolandó. :)
2014. máj. 9. 11:52
 6/9 A kérdező kommentje:
2014. máj. 9. 11:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyszekrény alsó karikái közül a leghalványabbra és az alulról másodikra gondoltam, mint falszínek.
2014. máj. 9. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:

ez a ti gyerekszobátok? nagyon szép ez a zöld fal, én csak áthúznám ugyanolyannal :) és ahol alacsony bútorok vannak, ott narancssárgával falmatricáznék :)


[link]

2014. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, gyönyörű ez a zöld, csak már 6 éves :) És egy árnyalatnyit sem fakult.

A bútorok meg tökéletes állapotban vannak, úgyhogy még az íróasztal is azért lesz egyedi gyártású, hogy teljesen passzoljon.

Szerintem horror összegért gyártanák le azt a falmatricát, amit én megálmodtam... Kénytelen leszek én megcsinálni :)

2014. máj. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!