Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tele van gombával a kertünk...

Ha tele van gombával a kertünk, kicsi gyerek mellett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy nem kicsit vagyok hipochonder, ezért kérem, hogy olyanok ne írjanak, akiket ez irritál. Van egy kis teraszunk és azzal egy szinten egy picike kertünk. Amikor ma kimentem kiteregetni a ruhákat, nem vettem észre, hogy tele van kis barna gombákkal az egész kert. 40 nm2-en kb. 200 gomba van. Nem tudom, hogy mérges-e vagy sem, kb. 3 hete volt utoljára nyírva a fű, így eléggé elszaparodtak. Elképzelhető, hogy a Párom olyan trágyát használt amiben gombaspórák lehettek? Szóval kiteregettem a gombáktól kb. másfél méterre a 2 és fél éves gyerekem ruháit és most parázok, hogy talán nem kellett volna. Két szomszédom is azt mondja, hogy mossam ki újra a ruhákat, mert a spórákat fújja a szél és rámennek a ruhákra is. Szerintetek? Az már csak hab a tortán, hogy amíg szedtem le este a ruhákat, a gyermekem térdig gázolt a gombák között mire észrevettem, úgy kellett felmosni engem.
2014. máj. 19. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd, hogy a gyerek fogdossa vagy megegye a gombát. A spórától -ha nem allergiás rá- semmi baja nem lesz se a gyereknek, se a ruháknak.
2014. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A penészgombák spóráira allergiás, aki allergiás rá, illetve betegséget okozó gombák is a penészgombák közül kerülnek ki.

A ruhát nem kell újra mosnod, ne aggódj, egyrészt a szél nem fúj úgy, hogy a földön növő kalapos gomba spórait pont mind belefujja a szarado ruhaba, masreszt a levegoben viragok pollenjeiből joval tobb van es az ugyanugy belemegy a ruhaba, sot kint a szabad levegon naponta rengeteg viragport es port vagy rosszabakat lelegzunk be es vidaman elunk.

Az emberi szervezet csodalatos. Az en hyerkocom is ket es fel eves. Egyedul arra kell nagyon odafigyelni, hogy megtanitsd neki, semmilyen gombat nem szedhet le a tudtod nelkul, ha leszedte, nehogy megegye, ha megis megette, mondja el... (na mondjuk lehet ez nem dackorszak idejere valo okitas:-)), mindenesetre ha ot nem erdeklik ne hivd fol ra a figyelmet, ha erdekelni kezdi, akkor meg komolyan beszelj vele.

Ha valaha enne gombat, olyat amit nem iamersz, azonnal menj orvoshoz, de a gombabol is vigyel egyet (lehetoleg tönkjével, kalapjaval), arra az esetre ha megis mergezo lenne.

Most a sok eso utan, ahogy hirtelen nagy meleg lesz a gombak mindenhol beindulnak. Ez normalis. A sporakbol ilyenkor kezdenek a gombafonalak kinoni, szovevenyes modon gombatestet kepezni. Egyszeruen a levegobol erkeznek a szel utjan es a talajban is eleve korabbrol ott lehetnek. Műtrágyabol biztos nem.lesz gomba, rendes tragyaban lehet gombaspora + gombak szerethetik a tapanyagban gazdagabb helyeket (ugyanis ők se maguknak allitjak elo a szerves tapanyagokat, hanem felveszik azokat, ergo

2014. máj. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg közönséges kerti gomba, nem veszélyes, a spórái meg főleg nem. Te is tudod, mennyire nem normális az állapotod, és gondolom nem szeretnéd, ha a gyereked is ettől szenvedne, ha majd felnő, úgyhogy engedd neki, hogy normálisan éljen.
2014. máj. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!