Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák gyerek (ek) mellett...

Anyukák gyerek (ek) mellett milyen fajta kutyátok van illetve odaengeditek hozzá? Mennyire tudtok megbizni benne?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 22:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Bordeauxi dog, a gyerekkel egy idős, együtt nőnek és egy tacskó. Imádják egymást, csak együtt játszanak, húzza nyúzza kergeti őket, a nagyon lovagol, ráfekszik, a kicsit ölelget. A 4év alatt még egy morgás sem fordult elő (koppkopp). Maximálisan megbízom a kutyáinkban.
2014. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2 spániel, megbízom bennük, imádják egymást, sőt, ha leszídom a fiam, még engem ugatnak meg.
2014. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

szintén bordeauxi dog...a kicsi csak fél éves, őt szaglássza, ha tehetné nyalogatnál...őrzi:)

nagyfiammal játszik, sétál...maximálisan megbízok benne

2014. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Palotapicsink van.Menhelyröl hoztuk,mert sokàig nem jött össze a baba.Ès pont akkor fogant meg amikor elhoztuk.Szôval nem vàlunk meg töle,bàr nem igan csipi a kutyus a babónkat.Fèltèkeny ra.Csak elvannak egymàs mellett vègül is.Etetni imadja,aminek nem igazan örülök,de a babànak tetszik hogy olyankor mindig követi.Sok mindent eltür neki a kutyus,de amikor a szemet akarna kiszedni a manô,vagy hasonlókat,akkor morog rà.Bàr nem bàntja.Harapni sosem harapta meg,de amugy nem is tudnà,a lapos orra miatt.Legtöbbször nem foglalkoznak egymàssal.Ö egy lusta tipusu kutya,legtöbbször csak alszik.De mikor polyàs volt akkor a akisàgy alatt örizte,ès idegeneknek nem engette felvenni.
2014. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Staffordshire és természetes,h. odaengedem, ez nem is kérdés.

Inkább a kutyát kell félteni a lányomtól, aki most 17 hónapos és felfedezte, milyen vicces dolog a kutya fülét-farkát húzni. Szerintem még legalább kétszázezerszer el kell neki mondanom, hogy ezt nem szabad... :)

A kutyánk nagyon engedelmes, türelmes, a kezdetektől úgy szocializáltuk, hogy ő a legutolsó a rangsorban és találkozott gyerekekkel is kölyökkorától kezdve.

Akár mi, akár a lányom bármikor kiveheti a szájából a játékot, hozzányúlhat etetés közben, eltűri,ám mindezek mellett egy kutya csak ösztönlény, tehát soha nem szabad benne 100%-osan megbízni.

2014. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Óriás schnauzer, ivaros kan.


A kicsivel egyidős (két éves), és van még egy nagyobb gyermekünk is (4 éves). Az első perctől kezdve úgy neveltük a kutyát, hogy a gyerekek is fölötte állnak a rangsorban, azaz az ajtón sem mehet ki őelőttük. Egyszer, kb fél éves volt, amikor fellökte véletlenül a nagyobbik gyereket, játék hevében, akkor nagyon leszidtam, kizártuk a falkából pár percre, na azóta még jobban figyel.

Végtelenül türelmes velük, mindent eltűr tőlük, a nagy lábtartónak, sámlinak használja, a kicsi meg rá szokott ülni (amíg a kisebbik gyerkőc baba volt, és a földön pokrócon feküdt, úgy helyezkedett a kutya, hogy egy picit mindig hozzáérjen :)).

Mindent kivehetnek a szájából.

Teljesen megbízom benne, de természetesen nem engedem a gyerekeknek hogy vegzálják, amikor eszik vagy alszik.

2014. máj. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

chau chau csajszink van. illetve már vénlány.

gyerekként kaptam, már öregségére született a fiam.

nem szereti a gyerekeket, de azért összebarátkozott a gyerkőccel, nem is értem miért "tűri meg", elég gonosz a fiam néha vele. már alig tud járni a kutyus, a fiam meg biciklivel kergeti, én ordibálok, a kutyus meg boldogan próbál elugrálni előle (persze nem megy neki soha, akkor inkább elesik). maximálisan megbízok benne, egyébként soha senkit nem bántott csak ugatni szokta a gyerekeket.

mindketten szabadon jönnek-mennek a kertben, gyerkőc eteti itatja... :)

2014. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
keverék kutyusunk van,nagyon jámbor, jól nevelt,sokat foglalkoztunk vele. vezényszavakat megért,követ,nagyon játékos. DE! 100%-osan nem bízom meg benne és nem miatta,hanem a gyerek miatt. mert a gyerek még nem tudja,mit szabad és mit nem,milyen erővel stb. tépi a fülét,nyulkál a szájában, fülében,belékapaszkodva áll fel,ráül a hátára, belenyúl az edényébe,amikor eszik, sorolhatnám. természetesen mindig mondom neki,h. ezt vagy azt nem szabad,csak simogatni szabad,olyankor meg is simogatja,de még azt is olyan csapkodósan :D gusztustalanul smárolnak egymással,mikor nem látom, a hideg ráz,mikor rajtakapom őket... szóval láthatóan szeretik egymást,de a gyerek nem mindig tudja hol a határ,hiszen egy éves. így próbálom rajtuk tartani a szemem. a legcukibb,mikor egymásnak dőlve ülnek a fűben és nézik ahogy a libák fürdenek a vízben :) cukik :)
2014. máj. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Németjuhász 4 éves, gyerek másfél.kertesben, a kutya általában szabadon, de most telepítettük át és kenelt is kap, mert nemrég sajnos véglegesen megvakult,így már nehéz neki a szabadság, mert mindig nekimegy a tárgyaknak.De ha kint van a gyerek nem merem egyedül hagyni,mert rögtön a kutyánál van,és a popója látszik csak ki a házból.A vizébe kezet mos,és mindig csupa kutyaszőr,plussz jön a kistesó 1 hó múlva, így biztonságossá kellett tenni a kutyát, ha véletlen bennt kell lennem néhány percre ne érje semmi baj a gyereket.
2014. máj. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

puli

ha a lányom tépi a szőrét, vagy a szájában turkál, akkor inkább fogja magát a kutya és elvonul a házába. féltem tőle egyébként, mert elég heves természetű kutya, de ahogy telt az idő és láttam, hogy egyáltalán nem bántó jelleggel játszik a lányommal, így egy kicsit megnyugodtam, de a fél szemem mindig rajta van.

2014. máj. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!