Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert, vagy...

Ismertek olyan embert, vagy hallottatok róla, aki örökbe fogadott gyermeket és tudta szoptatni? Tehát nem ő szülte, mégis lett teje.

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 09:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Elég sok cikk van róla a neten is, nekem hitelesnek tűnnek, főleg, hogy biológiailag adott lehet hozzá minden. Természetesen leírják azt is, hogy ritka ilyen esetben az elegendő mennyiségű tej termelődése, és hormonbevitel is szükséges lehet. Tudom, furcsa összehasonlítás, de az állatvilágban nem ritka, pl kutyák esetében, vagy a hiénáknál bevett szokás, hogy a csapat nőstényei is táplálják az alfa nőstény kicsinyeit. Az is csak biológia.
2014. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, de olyankor a "szoptatós dajka" állatnak is vannak saját kölykei
2014. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Némi szakirodalom a dologhoz. Íme:


[link]


Nem lehetetlen. A hormonokon túl borzasztó fontos az érzelmi ráhangolódás és a kitartás.

2014. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
egyetlen egy esetet hallottam. Akkor több hónap kellett, hogy megjöjjön a tej. És utána szoptatta. De nem tudom azt, hogy kapott-e gyógyszert vagy sem. biztos igen.
2014. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az lll cikket is. A barátnőm tanácsadónője is lll-es. Most több teje van mint múlt héten és már nem átlátszó, hanem fehéres-sárgás. Oxiról szó sincs.

Nem tudom meddig tartható fent ez a helyzet. Jó lenne, ha már nem csak fejhetne, hanem szoptathatna is.

2014. máj. 20. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!