Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8-10 évesnek energiaital?

8-10 évesnek energiaital?

Figyelt kérdés
Ma majdnem dobtam egy hátast a boltban, mikor az előttem sorban álló gyerekcsapatban mindenki energiaitalt vett. Nem voltak több 10 évesnél. Mondta a pénztárosnő, hogy naponta ez van, ő is el van képedve, de szó nélkül ki kell őket szolgálnia, mert semmi nem tiltja, hogy megvegyék. Ez Ausztriában történt, de Mo-on is ennyire gáz a helyzet? Teljesen elképedtem.
2014. máj. 22. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szülő/városfüggő. Van, ahol nem ennyire durva, de igen, a gyerekek baromira rászoktak erre a löttyre. Cukros, szénsavas, felpörget, és nem kóla, mer az már ciki. Plusz semmi tiltott dolog nincs benne, szóval anyu se mondhatja, hogy nem. Mondjuk ennyire kicsiket még nem láttam, de 12 éveseket már simán.
2014. máj. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Én már 6-7 évesen is ittam napi szinten, nincs ebben semmi rossz szerintem. Illetve a kóla miért lenne ciki?
2014. máj. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hallottam róla, hogy már egyre fitalabbak isszák, és ez szerinem nagxon gáz. Én személy szerint nem szeretem ezt a löttyöt és a gyerekeimnek sem adok ( bár még csak 8 éves a nagyobbik). Nemrég voltam egy előadáson, amit orvos tartott és ő mesélte, h látott már 17 éves gyereket energiaitaltól majdnem meghalni, az egyik legkárosabb dolog. Szóval amíg rajtam múlik az én gyerekeim nem is fognak inni, az biztos.
2014. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez elég gáz,de igen én is láttam már itthon is,sok kisgyereket energiaitalt venni,de sajna alkoholt inni is 12-14 éves gyerekeket,mikor 6ra jártam gyakorlatra 12-15 évesek feküdtek hétvégén részegen a padon..
2014. máj. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,ennyire gáz.A kamaszok ráadásul alkohollal keverik,láttam olyat (vendéglátásban dolgoztam) hogy egy éjszaka alatt vagy 8 whiskey redbull-t ivott meg a kölyök,csodálom,hogy életben maradt.És ez mindennapos volt.
2014. máj. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az engergia italokban koffein van. Az én gyerekkoromban kávét nem adtak a gyereknek.
2014. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy viszonylag kis településen élek és dolgozom, tanárként.

Nálunk a felső tagozatban jelentkezett ez egy időben problémaként, de szerencsére a szülők többségét sikerült meggyőznünk arról, hogy figyeljen oda arra, hogy a gyerek mit vesz, mert egy 10 évesnek se energiaitalt, se kávét nem kellene innia. Az energiaital egy darabig pörgeti a gyerekeket, aztán ingerlékenyek lesznek. Pláne, ha 2-3-at megisznak még mindjárt reggel valami édes péksüteménnyel, tuti jó kombináció!


Kedves akárhányadik válaszoló, aki oly hevesen véded az energiaitalt, és gúnyosan nyilatkozol az azt ellenzőkről: a szerfogyasztásról beszélhetnénk komolyabban is, mert bizony erre is ugyanúgy rá lehet szokni (nyilván nem heti 1 energiaitalról beszélünk); és ami függőséget okoz, az kábítószer, legális vagy illegális, de kábítószer! Lehet, hogy most meglepőt mondok Neked, de a szerfogyasztási szokásokról szóló kérdőíveken, amit például nekünk, tanároknak ki tölteni az orvosi alkalmassági vizsgálatok alkalmával, szerepel az energiaital is a kávé, cigaretta, dohány, szeszes ital és egyéb kábítószerek mellett.

És akkor is azt mondom: mi a fenének kell egy 8-10 évesnek energiaital?! Mi ellen? Iskola után, amikor csak lehet a szabadban kell tartózkodni, le kell feküdni időben, és ennyi. Nem hiszem, hogy kb. 9 óra alvás után még szükség lenne reggeli stimulálószerre.

2014. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!