Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért utálják az energiaitalt...

Miért utálják az energiaitalt a szülők? Mi rossz van benne?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 22:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
Koffein, amitől hamar függővé lehet válni. Meg egy rakat cukor vagy ami még rosszabb, édesítő.
2013. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Tele van olyan anyaggal, amit nem kéne inni, pláne ilyen mennyiségben és főleg nem egy fejlődő szervezetnek. A koffein még hagyján, de sokkal több cukor van benne, mint a kólában, nem beszélve a többi vegyipari hulladékról...
2013. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

én meg visszakérdezek, hogy miért szeretik a fiatalok?


egyszerűen nem értem hogyan lehet inni nap mint nap. sőt napi többet belőle.

gusztustalan az íze is.


ráadásul a mai fiatalok annyira suttyók, hogy utána sem tudnak olvasni a dolgoknak.


te is megtehetted volna például, hogy beírod a keresőbe: energiaital ártalma vagy hasonlót.

2013. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sok mesterséges anyag van benne, szerintem az íze is gusztustalan, a koffeint be lehet vinni egy finom tejszínhabos capuccinoval is és mennyivel más életérzés :) és a szervezet sem szenved tőle.
2013. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

koffein?


Általában ezért nem szeretik ha a gyerek energia italt, kólát vagy kávét iszik..

2013. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

Sokk szenny van benne és nem is egészséges ha valaki vízhelyett issza. De koffein a teában is van azt pedig babák is isznak, a kisgyerekek is kapnak tejeskávét. Szóval nem lehet a koffeinre tényére fogni, inkább a benne levő mennyiségre. Több ilyen italon figyelmeztetés is van,hogyha bizonyos egészségügyi bajaid vannak, (többnyire szív és érrendszerrel kapcsolatos dolgok) akkor hanyagold a fogyasztását.

Ha valaki normális mennyiségben fogyasztja akkor semmi baja nem lesz és párhetente egy doboznyi ital nem árt meg, na meg a szülők sem ellenzik jó esetben.

Én is szeretem, kb 1-2 havonta iszok ilyesmit. Mert drága és őszintén szólva az élénkítő hatásából én semmit nem érzek.

2013. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Mert sokkal több koffein van benne, mint egy kávéban például (ha jól tudom).

Néha én is megiszok egyet, bár sokszor ketten-hárman egyet. Ha délután iszom, akkor nehezebben tudok aludni, ezért inkább nem iszom :D Az íze se jó annyira.

A rossz benne az, hogy hamar függővé válhatsz a koffeintől (fáradtabbnak érzed magad, és tudod, hogy attól felpörögsz) valamint sok sz*r van benne. Pizzázásnál kiöntöttük a Hellt pohárba, elég természetellenes színe volt :D

16/L

2013. szept. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
2013. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor fiatalabb voltam 23 éves akkor sokat ittam.

Három műszakba dolgoztam és éjszakás héten barátnőmmel iszonyat sok energia italt ittunk meg.Volt,hogy egy este alatt 6 dobozzal is.Nagyon hülyék voltunk sajnos.

Nekem a szívemet tönkretette.Már olyan szinten nem bírom a koffeint,hogy szagától is fáj a fejem.És kezdetleges cukorbetegségem is van.Már egy korty colától rosszul vagyok.

Sajnos nekünk az ismeretségi körünkbe van egy család,ahol az 6 és a 4 éves gyerekek is rendszeresen isznak energia italt,sajnos a felelőtlen hülye szülők tönkreteszik a gyerekek életét.

2013. szept. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
11%

# 7


Egy rendes kávéban nagyjából 2-2,5x több koffein van.:) (Persze van aki ennél erősebbet iszik!)


Egyébként én imádom az ízét, ellenben igyekszem nem napi szinten fogyasztani. Sok benne a mesterséges anyag, de nem ezért ártalmas, hanem főleg a magas cukortartalma miatt. (A másik meg, hogy forró napokon is fogyasztják, és könnyen elájulhatsz, ugyanis nagyon vízhajtó hatású és kiszáradsz!) Szóval meg vannak a veszélyei, és rosszat tesz a szervezetednek.

2013. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!