Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adtok sokan 2 keresztnev...

Miért adtok sokan 2 keresztnevet a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

Semmi rosszindulat nincs a kerdesemben, nem vagyok ilyen tipusu ember. Csak erdekelne.

Foleg azert mert en most itt szenvedek hogy eltoroljek az elso keresztnevem mert gyulolom es sose hasznaltam, hivatalos helyen meg allando bonyodalmat okozott, hogy en xx vagyok nem xy... Es ugyanugy 10 ezer forint a valtoztatas, ha a gyermek ezt kesobb ki akarja kuszobolni mert eppen a masodik nevet hasznalja. A lanyomnak ezert van egy keresztneve, mert ha nem tetszik neki, akkor legalabb arra modositja ami neki tetszik.

Vagy ti milyen elgondolas szerint dontottetek igy? :-)


2014. máj. 29. 08:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is két keresztnevem van, és sosem okozott gondot. Nagyon szeretem, mert ha egyben kimondom, senki mást sem hívnak így, pedig a vezetéknevem elég gyakori. Az első keresztnevem kicsit különlegesebb, a második hagyományosabb, és mindkettőt használom. Mikor milyen kedvem van, de szoktak egyszerre a két keresztnevemen is szólítani.


A lányom is két keresztnevet kapott, mert ha van rá lehetőség, miért ne. Egy különlegesebb és egy szokványosabb neve van neki is, az egyik magyar név, amit nem lehet lefordítani más nyelvre, a másik pedig nemzetközi, külföldön is használható.

2014. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 ivilicious ***** válasza:
41%
Nekem is két nevem van, és tetszik - és a szülők neve megy ált. 2. névnek nálunk, a fiamnak is a 2.neve az apuci neve lesz:)
2014. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!! :-) Így már értem :-) Mindenkinek ment a zöld!
2014. máj. 29. 12:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem kettő volt, és nem szerettem. Hivatalos helyeken nekem is bonyodalmat okozott, ráadásul egyik sem tetszett, így én megváltoztattam egy harmadikra. Állítólag azért kaptam kettőt, mert apámnak az egyik tetszett, anyámnak a másik.


Én csak abban az esetben látom ennek értelmét, ha valaki iránti tiszteletből kapja a gyerek a másodikat. Az az indoklás, hogy ha nem tetszik az egyik, ott lesz helyette a másik nekem valahogy nem stimmel, ha az egyiket nem szereti valaki, elég kicsi az esély, hogy a másikat fogja. Én nagyon utáltam azt, amin mindenki hívott, de a másik meg teljesen idegen volt, nem éreztem hozzám illőnek egyáltalán, így ezért választottam egy teljesen újat. Azt hiszem, én egy nevet fogok adni, és ha esetleg nem szereti majd a gyerekem, támogatom abban, hogy olyat válasszon helyette, ami igazán ő. A saját példámból tudom, hogy ez mennyire fontos lehet.

2014. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi egy nevet szerettünk volna, de sajnos terhesség közben elhunyt apósom, így kisfiam megkapta az Ő nevét is, amit többször kért apósom amíg élt.
2014. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!