Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az orokbeadás konnyebb megoldás, mint az abortusz?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdésre a válaszokat,hogy az abortusz helyett az orokbe adást válassza a kérdezo.Aki ilyen tanácsot ad ,már tapasztalatbol adja,vagy ha nem,akkor honnan tudja,hogy az konnyebb megoldás?Nem bántásbol kérdezem ezt,csak kiváncsi vagyok hányan vannak kozuluk ,akik orokbeadták a gyerekuket a szulés után.Na meg arra is kiváncsi lennék,hogy a kornyezet hogy viszonyult a dontéséhez?Nemtudom mi a jobb egy 17 éves lánynak,ha titokban elmegy abortuszra vagy nyilvánosan kihordja a gyerekét és orokbe adja,kitéve magát a kivulállok véleményének.Nem bántásként írom,csak kiváncsiság.28 hetes km
2009. jún. 15. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Tulajdonképpen egyik sem jó.Az abortusszal megöl egy emberi lényt,és lehet,hogy soha nem lesz többé gyereke.Sok ismerősöm volt,aki később mindent megadott volna egy gyerekért,de nem tudta kihordani.

Az örökbeadás ettől egy fokkal jobb,segít azoknak,akiknek nem lehet gyerekük,és a gyerek is jöbb környezetbe kerül,mintha egy róla gondoskodni nem képes anyánál van.

Az egyetlen jó megoldás,nem létesíteni gyerekfejjel kapcsolatot,vagy ha mégis,elkerülni a terhességet.

2009. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem könnyebb, csak nem képes megölni, hiszen egy élet ő is, és nagyon sokan várnak egy kisbabára mindhiába, és így méltóságteljes teljes biztos életet nyújt gyermekének, minthogy megölné. Kinek a pap, kinek a papné. Természetesen sokkal könnyebb megcsinálni, aztán meg kaparni. Nem is értem komolyan ha erre képes, akkor védekezni miért nem? Na mindegy, nem hőbörgöm.

Én 4 (!) kisbabát veszítettem el, lehet ezért nem tudom felfogni mindezeket. Most az ötödiket várom, és remélem megmarad.

A környezet elítél. Kit nem ítél el? Sajnos inkább olyan családban-kultúrában élünk, hogy akármit teszünk az nem jó, az nem tetszik. Ha elveteti az a baj, ha nem veteti el akkor meg az. Nem a környezetnek kell megfelelni, hanem önmagunknak, de sajnos..... sokan azért döntenek így vagy úgy hogy "mit szólnak".

na tessék, le lehet pontozni.... azt meg nekem ne írja senki hogy nem tudom milyen ha el kell venni, hogy a körülmények stb.....amikor nem akartam gyereket fiatal koromban volt eszem védekezni, és jééé nem lettem terhes.... előbb kellene gondolkodni a kislányoknak is.

Na kidurrogtam magam.....

Egyébként ez jó kérdés, lapokat lehetne erről a témáról diskurálni. Hogyhogy ez az eszedbe jutott?

Üdv:

21hetes

2009. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazad van,de a kismama szempontjábol miért jobb abban a tudatban,hogy valahol a világban él egy gyereke?így is úgy is buntudat fodja gyotorni egy életen át nem?Ilyen dolgot,bármelyik megoldást választja,nem lehet egy no életébol kitorolni.Vagy csak én gondolom így?
2009. jún. 15. 20:11
 4/13 A kérdező kommentje:
a 2. válaszolonak.Azért tettem fel a kérdést,mert egyesek olyan konnyen mondják,hogy ha nemakarja megtartani adja orokbe.Miért konnyebb az a megoldás?Mit érez az aki így dont?Szerintem,akik ezt tanácsolják,még nem voltak ilyen dontéshelyzet elé állítva.Szerintem is az a jo,ha egy nonek nem kell az élete során ilyen dontéseket meghozni,legyen az a 2 kozul bármelyik.
2009. jún. 15. 20:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek ojan nöt,akinek már volt egy gyereke,és a második már nem kellett neki!azt a kisbabát megszülte,és nem is látta,de apjának kellett és ö neveli!és nincs semmi lelki ismeret furdalása a nönek..
2009. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én akartam ezt a kérdést írni!!!

Én is elcsodálkozok rajta, mert egyik félnek sem jó. Ott a gyerek, egyszer vagy így vagy úgy de megtudja, nem anya az anya. Mit érezhet, "nem kellettem neki".

Vagy vegyük az anyát- én vártam ugyan a babát, de ha nem szerettem akkor most a vége felé, mikor már úgy hullámzik a pocak tőle, hogy az már fáj, és látni a talpikáját, beleszerelmesedtem a csemetémbe, nincs az a pénz amiért másnak adnám, 40hét távlatából- oda adja egy idegennek, aki elviszi tőle, és lelke mélyén ott lesz mindig, hogy utána fordul az Xévesnek és fájhat mikor eszébe jut Xéve nekem is van egy gyerekem, akielé sose állhatok, hogy az anyukád vagyok...


Az abortusz a másik, nekem is volt, sajnos, és azóta ha lehet még inkább ellenzem. Egy életen át tartó bűntudat, kell a fenének, úgy érzem magam, mint akire bélyeget nyomtak, és sose lehet ezt lemosni, az a picur igen is él!!! és nem játék, és ha már ott van, akkor igen is joga van az élethez.


Megoldás nem kívánt gyerekre, a megelőzés, biztonságos szex, az esemény utáni, ha már minden kötél szakad, az hogy a mai fiatalok tudják mi mivel jár, hogy nem elég a majd vigyázok duma, meg ilyenek. Mert ha az apróság ott van, akkor nem lenne szabad ilyenekről beszélni, hogy na vajon melyik a humánusabb.


Szerintem: az egyikben él egy picur valakikkel, és egy Nő aki "meghalt", a másikban él egy Nő aki ha nyiltan nem is, de "meghalt", humánusnak egyik sem mondható.

2009. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én elhiszem,hogyilyen is van,de egy olyan no,aki nehezen szánja rá magát az abortuszra és még évek múltán is buntudatja van miatta ,ha úgy dontott volna,hogy megszuli és orokbe adja,gondoljátok akkor,nem volna akkora lelkiismeretfurdalása?Mit konnyítene meg az o buntudatán az,hogy él valahol egy gyereke,akit o eldobott,csak azzal a kulombséggel,hogy élve?
2009. jún. 15. 20:23
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Az én véleményem az,hogyha megszülnék egy nemkivánt gyermeket,már biztos inkább megtartanám!Nem tudnám odaadni senkinek se,mert az én vérem és bennem nő 9 hónapig,az én részem!Lehet gonoszul hangzik,de ha nem lehet az enyém valamilyen oknál fogva,akkor másé se legyen!Inkább abortusz,pedig ellenes vagyok!Sőt még önző is ilyen téren!Lehet ezek a mondatok sokmindenkinek nem fognak tetszeni,dehát mindenkinek más a véleménye!

2009. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Látom kirobbant a 3. világháború! Gratulálok kedves leendő és már kismamák, én voltam az aki tegnap az örökbeadást javasolta a 17 éves lánynak! Nem azt mondtam neki, hogy ezt kell tennie, hanem azt hogy érdekes hogy a kb. 20 válaszolóból egyik sem javasolta, és ez szerintem akkor is humánusabb megoldás mint az abortusz!!! Ha nem lehetne gyereketek akkor örülnétek ha örökbetudnátok fogadni mi? Akkor tetszene, hogy van egy 17 éves lány aki véletlenül teherbe esett! Köztetek biztosan nincs olyan aki 6-7 éve vár arra, hogy teherbeessen, neki valószínű, hogy csak az a RÉMSÉGES örökbeadás marad!
2009. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
21.26-osnak.Nekem is pont ugyanez a véleményem.De látod olyanok nemírtak,akik tényleg orokbe adtak gyereket ,nemírták meg tapasztalatbol miért jobb ez a megoldás.Bocs,hogy csak most válaszolok,de dolgoztam.
2009. jún. 16. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!