Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az abortusz "jobb" megoldás az örökbeadásnál?

Figyelt kérdés
2014. máj. 30. 17:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

"Amúgy bennem az a kérdés merül fel hamarabb, hogy melyikük babája vesztett többet.. az aki meg sem tapasztalhatta az életet, vagy aki teljes családban nőtt föl."

És te honnan tudod, hogy aki elveteti a gyerekét, az ha megszülte volna és örökbe adta volna, annak nem lett volna olyan sanyarú sorsa egész életében, hogy azt kívánta volna, hogy bár meg sem született volna?

És lehet hogy te képes vagy kihordani és megszülni egy gyereket, akit te eldobsz magadtól, de te meg azt fogadd el, hogyha más erre nem képes! Mert nem mindenki képes erre.

És most légyszíves veregesd meg a hátadat, hogy milyen csodálatos ember vagy, csak mert eldobtad magadtól a gyerekedet, akit kihordtál és megszültél, de azzal véded magad, hogy legalább jó helyen van. És reméljük mindig is jó helye lesz. De majd ha egyszer szembenéz veled és megkérdezi, hogy miért tetted, amit tettél és ha mondjuk egyszer a képedbe mondja, hogy mit gondol rólad, amiben esetleg semmi pozitív nincs, majd akkor is gondolj erre vissza!

Persze. Én szerencsére soha nem voltam ilyen helyzetben, meg remélem nem is leszek, de ezért mondtam korábban, hogy nem kell ítélkezni senki felett. Mert valaki így gondolja helyesnek, jónak, valaki meg úgy.

2014. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Az örökbeadás jobb az abortusznál ha a szüle lemond róla és békén hagyja a gyereket. az abortuszt gondolom azért választja félti a gyermekét milyen helyre helyzetbe kerül a gyereke. Bevallom állami gondozotnak nemjó lenni de az élet még boldog éveket is tartalmazhat. ahol én jártam köszegen iskolába sok állami gondozot gyerek volt és most nemkármilyen szakmájuk let nagyon soknak. tüzoltó ápolo stb, az is igaz a családi szeretetet nempotolja semmmi. Én ellenzem az abrtoszt és törvényileg is nagyon bekeményiteném.
2014. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
5%
Mert önzőek,nekik kényelmesebb a gyerek megöletését választani,sokkal egyszerűbb,olcsóbb,és később nem kell arra gondolni,hogy van valahol egy gyerekük,az fel nem merül bennük,hogy tulajdonképpen esélyt sem adnak az életnek...
2014. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy olyan helyzetben voltál, amiben azt érezted, nem tudod megtartani a gyerekedet és mások gondjaira kell bíznod. Ez egy számomra elképzelhetetlenül rettenetes horderejű történet.

Azonban azt gondolom, ha már meghoztad ezt a döntést ne keress önigazolást sem itt, sem máshol. Te így döntöttél, gondolom jól meggondoltad. Ezen most már nem változtat az, hogy valaki szerint ebbe bele fogsz pusztulni, valaki szerint meg egy szent vagy.

Magadban kell elrendezned,azonban ezt anélkül kell megtenned, hogy közben elítéled azokat, akik nem így döntöttek. Az ő rémületük, az ő kilátástalanságuk más döntést szült, ami vagy jobb, vagy rosszabb, vagy egyforma a tiédhez viszonyítva, de mit sem változtat azon, hogy Neked a Te döntéseddel kell együtt élned, nekik pedig a sajátjukkal.

Azt gondolom, hogy az, hogy az abortusz jobb-e, vagy az örökbefogadás, az attól függ, hogy valaki elfogadja e, hogy az élet a fogantatástól kezdődik, vagy azt gondolja, hogy az élet a 6.-10.-12. hétben válik életté.

Akik az előző állásponton vannak, azok számára az abortusz nem opció.

A legjobb, ha egy nő megtartja a gyerekét és örömmel, szeretetben tudja nevelni, szívből sajnálom, hogy vannak olyan nehéz sorsú nők, akik úgy érzik, erre semmi esélyük...

Mielőbbi testi lelki felépülést Neked.

2014. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nemsokára lessz abortuszom, és mint mindenkinél, nálunk is felmerült az örökbeadás, de én semmilyen körülmények között nem lennék képes örörkbeadni a terhesség után. Egyéni ez teljesen, szerintem akit tényleg megvisel az abortusz, mint engem is! az persze, ha tudna jobb megoldást, azt választaná...Sokszor azonban nincs. Szerintem kell ahhoz egy befolyásoltság, hogy ilyet tegyen, hogy örökbeadjon. Lehet indokolni, meg védekezni, de nem tudom elképzelni azt a helyzetet, hogy megszülöm és odaadom. Könnyebben elfogadom, hogy egy kilátástalan helyzetben nem tudja valaki vállalni, elveteti, majd egy idő mulva szeretne, és jó körülmények között boldogan vállalja ezekután a már tervezett babáját!
2014. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

19 éves lány vagyok, örökbefogadott.


Az örökbefogadott gyerekekért nem kell aggódni, csak olyanok fogadnak örökbe, akik tényleg nagyon fogják szeretni a gyereket. Rám is 4 évig vártak az örökbefogadó szüleim, míg végül hazaértem hozzájuk.


És - bár nem ismerem a biológiai anyám - elmondhatatlanul hálás vagyok neki, hogy élhetek.


Aki pedig arra hivatkozik, hogy "nem akarom örökbe adni, hogy utána azon aggódjak, mi lehet vele" az irigységből mondja. Mert inkább megöli a gyerekét és magát sajnáltatja, az gyáva és gyenge ember.


És üzenem minden örökbeadó szülőek (hátha az én biológiai anyám is olvassa): ÉLNI CSODÁLATOS (ÖRÖKBEFOGADOTTKÉNT IS). KÖSZÖNÖM

2017. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!