Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 6 hósan kell kezdeni a...

Ha 6 hósan kell kezdeni a hozzátáplálást hogy adjam bölcsibe?

Figyelt kérdés

el sem tudom képzelni hogyan működik ez az egész a még szopizós babákkal.

meg vigyek be anyatejet?

és mi garantálja, hogy nem mikrózzák, ami elvileg tilos?


ki hogyan csinálta?


2014. jún. 9. 14:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom de aki 6 hónaposan kénytelen bölcsibe adni a gyerekét, nem hiszem hogy a mikrózás a legnagyobb baja az életbe.
2014. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

nem csak a mikrózás

azt hittem itt le tudja valaki vezetni, hogy ha be van állva otthon egy szoptatási, altatási rendszer, szóval egy életritmus, hogy lehet ezt bölcsihez, munkához hangolni.hogyan lehetséges az átállás. vagy hogy borul e az egész.

pláne, ha hozzá akarom táplálni, ott még püréket is adnának neki, vagy egyáltalán hogy etetnék.


abszolut még elképzelésem sincs, hogy működik.



az a feltételezés, hogy mikrózzák, vagy tápszerezik, az már hab a tortán, hogy még a gyerek károsul is ez miatt

2014. jún. 9. 17:32
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
De felveszik, ha van rá fejlesztőpedagógus, vagy szakember ilyen picire, nem minden bölcsiben van, de elviekben kellene, legalább egynek.
2014. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

de azt sem tudom elképzelni, ha egy anyuka elmegy dolgozni, a napjai azzal telnének a munkában, hogy halálra aggódja magát és munka végén verítékezve rohan haza..

vagy hogy

2014. jún. 9. 17:39
 15/30 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem mikrózzák meg az anyatejet, mert egyáltalán nem is viheted be.
2014. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű az egész. Nem a te gyereked napirendjéhez igazodik a bölcsi, hanem a te gyerekedet formálják a bölcsihez. Korcsoportok vannak, nagyon ritka az ilyen picike, akit állami bölcsibe adnak, tehát a nagyobb babákhoz fogják igazítani a te gyereked evési, alvási rendjét.

Semmilyen élelmiszert nem lehet bevinni, van ahol megengedik a boltban vásárolt kekszet, ünnepségre süteményt, de házi dolgokat, így anyatejet sem. Az anyatej nagyon romlékony, a tárolása, melegítése odafigyelést igényel, 12 gyerek mellett nincs arra gondozónői kapacitás, hogy 2-3 óránként valaki szaladjon és anyatejet méregessen, melegítsen, etessen.

A babák sokszor háttérbe szorulnak, egy járókában vannak, ha sír, hát sír. Nem fognak rosszul, ridegen bánni vele, de ha éppen ebédeltetés van és 11 egy évesnek segíteni kell az evésben, akkor a baba marad utoljára és eszik akkor, ha van rá szabad ember.

Szopizós babákkal max. úgy lehet, hogy otthon, indulás előtt szopi, délután és este szopi, a többi vagy bébiétel vagy tápszer.

2014. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy hogyan képzelted el, hogy minden baba ritmusához hogyan tudnának igazodni? Nincs minden babához külön gondozónő, és nincs minden babának külön szoba sem. Sajnos ez ilyen, kompromisszumot kell kötni. De miért akarod ilyen hamar bölcsibe adni? Nem kötekedésképpen, mert én is visszamentem a fiam 7 hónapos korában dolgozni, de a férjem itthon van vele gyeden, máshogy nem tudtam volna elképzelni, nem adnám bölcsibe. Olyan pici még.
2014. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
különbem is 6hónaposan nem adhatod be a bölcsibe. 1éves kórtól veszik csak be.
2014. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol 1 éves a korhatár.. én kis városban élek, és 6 hónap a minimum.

Az anyatejet nem is viheted be, mert se nem mikrózzák, se nem tárolják, nagyon szigorú előírások vannak. A mi bölcsődénkben 1 éves korig tápszert adnak a kicsiknek. (menülap ki van függesztve, ott szoktam olvasni.) reggelire és tízóraira is azt kapnak télen, most nyáron csak a reggeli mellé, tízóraira gyümilé vagy gyümölcs+víz van.

2014. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

nem gondoltam volna, hogy én ritka esetnek számítanék, gondoltam sokan beadják 6 hónaposan

de ha ennyi görcsöléssel jár, nem értem miért írja a törvény, hogy 6 hónap tgyás után lehet menni dolgozni, akkor minek a gyed extra, ha nem is megvalósítható, meg a többség nem is él vele?

2014. jún. 10. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!