Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Légyszi megírnátok rossz...

Légyszi megírnátok rossz tapasztalataitokat a szülés utáni pár napos kórházi időről? Nem kell konkrétan, hogy hol történt.

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 20:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A helyi szokás szerint kötelező 3 napot voltam a gyerekágyas osztályon. A nővérekröl nem tudok nagyon nyilatkozni, mert nem nagyon zavartak minket.

A körülmények pedig enyhén szólva is borzalmasak voltak.

Két négy ágyas szoba között volt egy fürdő vc-vel. Tehát nyolc gyermekágyas kismama volt egy vc-re ami egyben volt a zuhanyzóval. Undorító volt az egész, és kb. csak félnaponta jutottam be pisilni és zuhanyozni.

A szobában iszonyat meleg volt (túlfűtve úgy 35 fokra) a folyosón viszont semmi fűtés, sőt hideg huzat, kb 5c. A saját jólmegfizetett dokimon kívül a kutya sem nézett rám 3 napig. Ez azt jelenti, hogy a szobatársamra akinek nem volt fogadott dokija szintén rá se hederintett senki.

2010. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló dolgokat tudnék írni, mint az előzőek, sőt... De én sem szülék itthon, mert ha így tettem volna, már egyikünk sem lenne! :S SZÓVAL MINDENFÉLEKÉPPEN KÓRHÁZ!
2010. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszi a sok sztorit, habár nem felüdítő olvasgatni őket. Tény, hogy a kórház az kórház és nem szálloda.


Az első babám 10 éve született, dec 3-án, ekkor folyt éppen a fűtéscsövek festése a kórházban. A 2000-es babák miatt (aki nem tudná, pénzt kapott aki éjfélkörül szült vagyis az első baba) az összes kórházban túlzsúfoltság volt, egy olyan részbe kerültem amit csak úgy összedobtak kórteremnek, minket is csak egy üvegfal választott el a festő munkásoktól. És hát ezen a helyen tárolták éjszaka a csecsemőket! Festékszagban.

Fürdőszoba és wc itt nem volt, csak a folyosón. Ami nem fűtött. Nővérhívó nem volt, de még egy kislámpa sem.

Vizit semmi, segítség semmi. A szobatársam mutatta meg, hogyan kell pelenkázni.


2008. június 29-én született a második babám, ugyanitt.

Most egy 6 ágyas kórterembe kerültem ahol volt fürdőszoba. A baj csak az volt, hogy nem takarították.

Az egyik lány férje hozott be domestost mert már nem bírta, meg domestos törlőt. Se a zuhany se a mosdó de még a véres wc sem volt kitakarítva.

Amit a felmosásról tudni kell, hogy az egész emeletet ugyanazzal a vízzel mosták fel. Tehát egyik szobából vitték a szemetet a másikba.

Másik, a hangoskodás. Alszanak a babák, de jön mindenki üvöltve. Az ajtókat ablakokat csapkodták.

Nyáron nem húztak semmit az ágyneműbe, csak úgy natúran az volt a takaró én meg majdnem megfagytam.

Minden este volt egy ilyen higiéniai "lemosás". Felmászol a vizsgálóra és valamelyik unatkozó nővér vagy a takarító valamivel leöntötte a gátsebedet.

A nő jött este ordítva, hogy "Kislányok" de valami borzasztót képzeljetek el. No én egyszer sem voltam nála. Nem is értem, hogy miért nem orvos csinál ilyet.


Még tudnék írni dolgokat, csak hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. jan. 3. 19:50
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szülni kell, akkor kórház. De én amin átmentem nem kívánom senkinek. :( Mikor hazamehettünk a bejárati ajtónál bőgve rogytam össze, hogy végre kiszabadultam! Soha többé nem akarok szülni ott!


Veszélyeztetett terhes voltam, ráadásul 4 cm-re nyitva ezért befektettek "fertőzés elkerülése érdekében". Na igen... olyan mocsok volt, hogy majd rosszul lettem.


50 nőre jutott 2 db koszos, véres wc amit nem is takarítottak rendesen! 50 nőre jutott 5 db zuhanyzó, a csempén és a zuhanyfüggönyön több cm-nyi penész, és ráadásul bokáig gázoltunk a csatornalében, mert el volt dugulva és állandóan visszafolyt!


Majdnem a folyosón szültem meg, mert meg sem vizsgáltak, nehogy már én mondjam meg, hogy jönnek a fájások stb címszóval! Kacsázva mentem át a szülőszobába, mikor már a baba feje teteje kinn volt!


A csecsemősök ordítottak velem, mert a gyerek nem tudott szopni. Begyulladt az orrnyálkahártyája, és vagy levegőt vett, vagy szopott. Hát ő inkább levegőt vett. Minden nap a sárga földig aláztak, mert nem tudtam szoptatni, hiába próbáltam ki mindent.


A babát mikor megvizsgálta a doktornő a csecsemős úgy dobta hasra, hogy visszapattant az ágyról, emiatt persze üvöltött. Besárgult a baba, és szó szerint térden állva könyörögtem, hogy rakják éjjelre a fény alá. Azt válaszolták, majd ha egy hét múlva rosszabb lesz akkor talán sorra kerül!


Nem egy egészségesen született picit láttam, hogy visznek fel a gyerekintenzívre, mert a fene nagy higiéniától beteg lett!!! Nem egy karikás szemű, kisírt és meggyötört anyukát láttam aki aggódva tipródott az ablaknál lesve a babát, hogy mi lesz!!!


Ez Magyarország VIDÉKI MEGYEI KÓRHÁZ SZÜLÉSZETE!

2010. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is ellenezném az otthonszülést,köszönjük meg szépen,hogy megadatott nekünk a kórházi ellátás biztonsága.Ezt én nem cserélném el akkor sem,ha egyébbként a dolgozók hozzáállása nem teljesen megfelelő.

Az én történetem attól érdekes,hogy én ott szültem ahol egy másik osztályon dogozom.Ismertem midenkit,kedveltem is őket,velem rendesek is voltak,de..

Ahogy azok más szülő nőkkel bántak,hát mélységesen csalódtam bennük.

A mellettem lévő kismamáért majd megszakadt a szivem,én istápolgattam.

Éjjel szült,bejött reggel a nővér mondta,h menjen ki vérvételre.Szerencsétlen lány mondja,hogy nagyon szédül,de megpróbál kimenni.Mondja a nővér,hogy a pofám leszakad,éjjel szült és még szédül?És otthagyta.A csaj felállt,és természetesen elájult.Kimentem szólni,h ne várja,mert a szoba közepén fekszik.Lefektették,levették tőle az ágyban a vért,majd pár perc múlva bejött a nővér kancsóval,és ágytállal,és mondván,hogy ha nem tud fellkellni akkor lemosom az ágyban,hogy legalább a LUKA tiszta legyen...

De legalább lemosta.

Szegény lány fiatal is volt,tapasztalatlan is,meg gyenge is.Elkelt volna neki a segítség.Az ágyból kikelni nem tudott,de a gyereket 5 pelussal meg cukrosvízzel kitették neki egész napra.Szoptatni nem tudott,mert fel sem tudott ülni úgy szédült.Én itatgattam szegény kisfiút,ha már nem tudtam hallgatni a sírását.Így ment ez 5 napon keresztül.Nem kapott ő semmilyen segítséget,szoptatáshoz pelenkázáshoz,fürdetéshez,attól még,hogy szült miért feltételezik,hogy ehhez ért?Én magyaráztam,meg mutogattam neki a dolgokat.Kiutalhattak volna nekem erre az 5 napra egy kis fizetést.:))

Ami felháborított az az volt,hogy SENKI nem kérdezte tőle,hogy van-e gondja.Attól még,hogy Ő nem szól egy nővérnek meg KELL győződnie arról,hogy a beteggel minden rendben van.Kutyát se érdekelte,láttam,hogy a nővérszobában kártyáztak,meg társasoztak,az lekötötte őket nagy unalmukban..

A tizstasággal,meg a szobákkal semmi gond nem volt,naponta 2x takarítottak,és ez egy új kórház volt nem egy lepukkant hely.

A másik gyerekem egy másik kórházban szültem,hát ott is tátottam a szám a rendszerre,de ez egy másik történet...

2010. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

Rettenetes, miken mentetek keresztül!

Összeteszem a két kezem, hogy nekem semmi ilyesmiben nem volt részem...


Fogadott dokim sem volt, sem szülésznőm, és nekem is első szülésem volt. Befektettek, mert túlhordtam a picit, és végül, a nyolcadik napon beindítottak. Addig több másik, veszélyeztetett terhes kismamával feküdtem egy kórteremben, és naponta felslattyogtam az emeletre ultrahangra.

Minden nap többször is ránk néztek, bármikor jöhetett látogató (csak arra ügyeltünk, hogy egymást se zavarjuk, így ha valaki aludt, kint beszélgettünk a látogatóinkkal a folyosón.)

Nekem is volt indián szobatársnőm, de le a kalappal előtte. A népes családja felváltva jött látogatni, így egyszerre maximum 3-4 látogatója volt, ebből az egyik mindig a tündéri, nagyszájú másfél éves kisfia volt...

Annyi kaját hoztak neki, hogy azon élt az egész kórterem, csoki, gyümölcs, innivaló, meg amit el tudtok képzelni. Én sokat beszélgettem vele, mert nekem ő nagyon nagy pozitív csalódás volt.


Minden doki foglalkozott velem, mivel nem volt "sajátom", és néha ott vitatkoztak fölöttem, hogy indítsanak-e már, vagy még ne, végül az osztályvezető főorvos mondta ki a végszót. Szülésznőm kettő is volt, volt egy saját kis gyakornokom, aki szinte el sem mozdult mellőlem. Még meleg vizes kádba is beraktak, és nagyon sokat segített. Problémamentes, könnyű szülésem volt. Arról nem is szólva, hogy Apa és Nagyi is bent lehetett a vajúdásnál, és a szülésnél is.


Mázlimra a szülés után egy, azaz egy ágyas szobába kerültünk a picimmel, rooming-in rendszerben. Onnantól az sem érdekelt senkit, ha Apa este 10-kor ment haza tőlünk. Minden nap megkérdezték, jól vagyunk-e, kell-e segítség, de mivel Apa ott volt, így megoldottunk mindent egyedül, egy percre sem adtam be a picit a csecsemősöknek. Sikerült szoptatni, rendszerint Apa pelenkázott (mert sajgott a gátam), és ha éppen egyedül voltunk, akkor aludtunk. :)

Nem kértünk segítséget, de tudom, ha kértünk volna, akkor kaptunk is volna, hiszen mindig kérdezgettek...


Még a hálóinget is a kórház adta, és engem a nővér kifejezetten lebeszélt róla, hogy a sajátomat használjam. Ellenben minden nap elkérte a koszosat! :)


A takarító minden nap a reggeli után jött, és nagyon kedves, és gyors volt. 3 szobára jutott egy fürdő (ez kb 8-10 anyukát jelent), de az mindig viszonylagosan tiszta volt, és ha szóltunk, hogy vér van, azt azonnal kitakarították.


Ha bármiért be kellett jönniük a nővérkéknek (pl.vért venni tőlem), mindig kopogtak. A csecsemősök között volt ugyan egy kevésbé szimpatikus, nagyszájú hölgy, de őt csak esténként láttuk 10 percig, amíg lefürdették a kisfiamat.


Ha valamit negatívumként kellene említenem, az egyedül a koszt. Nagyon kevés egy szoptató kismamának, és ha nincs kiegészítés a hazaiból, akkor biztos az éhenhalás! :)


Mindezek mellé lett volna lehetőségem magánszobát is kérni, ahol van tévé, saját fürdőszoba, és barátságos bútorok, napi 9000 Ft-ért. Nem kértük, mert így is egyedül lehettünk. :) Ellenben a megspórolt pénzt, és még többet is odaadtuk a dokinak, akinél szültem, és a két szülésznőnek, mert bebizonyították, hogy nem a markukat tartják, hanem teszik a dolgukat!


Utolsó nap bejött a szobámba egy hölgy, akivel elintéztük a babám irataihoz szükséges papírokat, tehát még erre sem volt gondom! :)


Csak azért írtam le a történetem, hogy az idelátogatók lássák, van még olyan kórház Magyarországon, ahol elkötelezett, kedves emberek dolgoznak, és ahol a szülés tényleg szép emlék marad.

A nevét is leírom: Bajcsy-Zsilinszky Kórház, Budapest.


Én mindenkinek ilyen kórházat kívánok, ha szülni megy! :)

2010. jan. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, utolsó vagyok. A szobatársnőm kisfia nem másfél éves volt, hanem 4. A másiké, egy hányós, 5 hetes kismamié volt másfél éves. Elírtam, mert már fáradt vagyok. :S
2010. jan. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!

Szép történet az utolsó, remélem sok kismama átélhet hasonló dolgokat!

2010. jan. 7. 11:16
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg borzalmas, amit az egyik válaszoló írt. Nem értem, hogy képesek ennyire ocsmányul viselkedni egyes eü dolgozók a nekik kiszolgáltatott betegekkel.Velem a szülőszobán voltak irtó bunkók (persze csak addig míg a férjem be nem jött), utána hirtelen angyalkák lettek, az addig ordítozós, sértegetős szülésznők. Ezért is mondtam ezután, hogy én nem szülök egyedül egy babát se, mindig ott kell legyen a férjem, mert ő helyre tudja őket tenni ha vmi nem stimmel.Egyébként nagyon sok ember nem való oda.Nálunk még a gyerekorvos volt irtó bunkó Csak úgy mellékesen megjegyezte undorkodva: Jaj pedig már hányszor megfogadtam, hogy nem nyúlok hozzá egyhez se... (miközben épp az egyik kisbabát vizsgálta.)Az ilyen menjen inkább kukásnak, ott nem kell babákhoz nyúlnia:-(
2010. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Hat nekem sincsenek jo tapasztalataim.

Kezdve azzal h a dokim az utolso honapba lelepett kulfoldre es igy utolso pillanatba kellett egy vadidegen orvost fogadnom mert kulfoldon igy szokas.

Szoval a dokim aki lelepett nagyon mondogatta az otthon szulest,a ferjem persze nem egyezett bele mert mint kiderult a dokinak eszebe se volt h O vezesse le a szulest hanem egy babat akart megkerni.

Direkt azert kerestem ezt az orvost mert magyar erre ilyen idiota volt velem.

Ha otthon szulok akkor egyikunk se eli tul se en se a kicsi.Ugyanis 25 orat vajudtam aminek a vege fogo lett a babam rosszul volt fordulva.

Kis hija h nem csaszaroztak.

2 ejszakat toltottunk a korhazba es borzaszto volt.

Beraktak egy 4 agyas szobaba,majd "megmutattak" hogyan kell szoptatni,bedugtak a mellemet a gyerek szobajaba.

Bunkok,erzeketlenek voltak a noverek.

Elvittek egy csomoszor a fiamat es mesztelenul,orditva hoztak vissza.Mire megnyugtattam megint vittek.Mar szabalyosan remegett szegeny amikor meghallotta a hangjukat.

Az elso ejszakat vegig orditotta.Nem indult meg a tejtermelesem,egesz ejjel ehezett.Hiaba mondtam a novereknek h ehes nem hittek el.Probaltam mellre tenni de orditott.

Egesz ejjel a folyoson,fel-ala jarkaltam vele a folyoson h a szobatarsaim es babai tudjanak aludni a noverek meg csak ott ultek es kajaltak meg nevetgeltek.

Hiaba mondtam h faradt vagyok es faj mindenem,nem erdekelte oket.

Hajnalba szegeny kicsim bealudt.

Almaba vittek merni.Na akkor volt nagy felfordulas.

A fiam sulya ugyanis atlagosnal jobban csokkent.

Akkor megtomtek tapszerrel es akkor meg azert orditott mert faj a hasa.

Elvittek egy kulon szobaba ami rohadt hideg volt mert h zavartam ejjel a tobbi anyukat es babat es kozoltek h hivjam fel a ferjemet h hozzon nekem enni mert itt nem kapok tobbet.

A ferjem egesz ejjel velunk volt h pihenni tudjak.

Mire elaludtunk mind a harman jottek megint es felvertek a babankat aki azt se tudta h mi van ilyenkor es probaltak megint megtomni.

Akkor mar zokogtam h hagyjak beken.

Orditott szegeny,hanyta ki az egeszet.

Harmadnap vegre hazamehettunk de sose fogom elfelejteni ezt az egeszet.

Lehet h azert bantak igy velem mert nem vagyok ottani allampolgar de fizettunk 6000 dollart amibe mindennek benne kellett volna lenni a kajanak is.

Szoval nekem sincsenek jo tapasztalataim a korhazzal de semmi esetre sem szulnek otthon.

2010. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!