Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van a második...

Mi értelme van a második keresztnévnek?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy miért adnak 2 keresztnevet egy gyereknek.Egyik ismerősöm most szült kiírta,hogy megérkeztem a nevem Ádám Péter

A következő kép címe meg Kisfiunk Petike.Ez most csak 1 példa volt,de tényleg nem értem


2014. jún. 14. 15:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az öcsémnek és nekem két keresztnevünk van.

A másodikat egyikünk sem használja, csak a hivatalosa iratokon.

Én egyik gyerekemnek sem adtam második keresztnevet.

Az öcsém gyerekének viszont kettő van.


Tulajdonképpen úgy gondolom, abszolút ízlés dolga csak.

Akinek tetszik, kettőt ad, akinek meg nem, az egyet.

2014. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem támadott senkit, szimplán megkérdezte, hogy mi értelme van a két névnek.

Nekem 3gyerekem van, és mind a háromnak csak egy neve van. A második mikor született, nagyon szerettem volna még az apukám nevét is adni neki, hagyománytisztelés címszóval, de végülis nem adtuk, mert annyira nem passzoltak össze a nevek. Nagyon nem jól hangzott.

A harmadiknál meg mondtam férjemnek, hogy legyen a 3-nak két neve, az ő nevével kiegészülve. De egyrészt nem akarta a saját nevét adni a fiunknak - még 2. névnek sem, másodsorban meg mondta, ha már a másik kettőnek 1neve van, akkor a 3-nak is legyen csak egy.

Így végül egy - egy név maradt mind a háromnak.

Nem kötekedésnek, és nem leszólásnak mondom- ne értéstek fére, de nemek nagyon tetszik, mikor mondják, hogy ha majd a gyerek felnő, választhat a két névből, hogy melyiket szereti. Pl valaki felnő úgy, hogy Petikének hívják, és nagykorában azt mondja, hogy hívjatok holnaptól Ádámnak, mert nekem mégiscsak jobban tetszik az Ádám. Ezt valahogy nem tudom elképzelni.

EGy ismerősöm volt még, aki két nevet adott a gyerekének, Kristóf Bence, és minden alkalommal úgy hívta a gyerekét, hogy hol vagy KristófBence? Mit csináltál már megint KristófBence.... Olyan fura volt!! :))))

2014. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A fiamnak 1 neve van, bár kettőt szerettem volna. Az valahogy tök egyértelmű volt hogy az apja nevét kapja, de nekem tetszett a másik is. Mivel én altatásban voltam így apa mondta a nevet és a nagy idegességben megfeledkezett a másodikról. :)


Viszont ha lányunk született volna akkor kiejtés könnyítés miatt lett volna két név. Már 10 évesen elhatároztam hogy ha egyszer lányom lesz Gréta lesz a neve, ebből nem is engedtem volna. Csak hogy a férjem vezeték neve g-re végződik, így a két g miatt nehéz a kiejtés, ezért iktattunk volna be egy olyan nevet ami könnyíti a kiejtést.

2014. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

12-es: nekem tényleg van egy ismerősöm, akinek két neve volt, és mihelyt eljött otthonról dolgozni egy másik városba, elkezdte a másik keresztnevét használni, azt mondta, világ életében gyűlölte azt a keresztnevet, és tényleg nem is illik hozzá egyébként.


tök fura, otthon még mindig x-nek hívják, mindenki más pedig y-nak :)

2014. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14- ez tényleg tökfura!!!

Főleg hogy otthom ő még mindig x, csak másoknak y!!

:)

MIndegy- minenki azt csinál, amit akar- szíve joga!

12voltam! :)

2014. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Oviba ikerklányok - egypetéjűek ráadásul.

Adél Emma

Aliz Réka


MIndkét kislánynak mindkét nevet mondják a szülei!! De úgy összevissza- nem úgy, hogy csak az első vagy csak a második nevükön szólítják őket, hanem Adél- Aliz, vagy Adél-RÉka, vagy Emma-Adél, Emma-Réka szóval valamelyik variációban- mikor hogy jut eszükbe. :))

Nekem konkrétan fogalmam sincs melyik-melyik, és hogy melyik két név tartozik a lányokhoz- de az ovonénik sem boldogultak sokáig.

:D

2014. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Anyukám azért adott nekem és nővéremnek is 2 keresztnevet, mert nagyon gyakori a vezetéknevünk (más, mert féltesók vagyunk, viszont egyikünkéből még több van, mint a másikból). Szóval hogy ne legyünk annyira keverhetőek. Mert pl. Kiss Enikő rengeteg van, Kiss Enikő Boglárka már kevesebb, vagy akár csak egy.
2014. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
hát nekünk fiúnk lesz. azt akartuk hogy legyen saját neve, de én akartam hogy az apja nevét is megkapja, még ha nem is használja majd. ha lány lett volna akkor meg egy egy nevet adunk neki. a párom és én is ragaszkodunk egy névhez, szép mind a kettő és együtt is. így ha lesz lányunk akkor már tuti a neve.
2014. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szavaitokat.

Tényleg nem kötekedésből írtam,csak meg szerettem volna tudni,hogy miért adnak 2 keresztnevet.

Aranyosak vagytok! :)

2014. jún. 17. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!