Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a szülő mindenáron megvédi a gyerekét, ha az bűnt követett el?

Figyelt kérdés

Megvédés alatt azt értem, hogy eltussolni, rejtegetni azt, amit tett. Nem abban segíteni, hogy vállalja a felelősséget a tetteiért, hanem, hogy megússza, amit tett.


A született feleségek tele van ilyenekkel, és szerintem károsan hatnak a közerkölcsre, mert azt sugallják, hogy ez a helyes.


2014. jún. 17. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ja lemaradt ha a gyerekemről kiderülne,hogy pedofil én magam vinném be a börtönbe, ha az ember igyekszik jó példát mutatni,jól nevelni, a gyerek fejében minden klappol akkor nem hinném,hogy megbocsájthatatlan bűnt követne el pl gyilkosság.
2014. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is erkölcsösen kéne nevelni, de mit vársz egy olyan szülőtől, aki már a játszótéren sem következetes a 2 évesével. Nap, mint nap látom, hogy a gyerek, elveszi/kitépi a másét, a sajátján nem osztozik, esetleg még kupán is vágja az enyémeet, anyuka meg jót mulat rajta, hogy "milyen élelmes, meg talpraesett" a gyereke. Szerintem nézőpont kérdése. Én az enyémet élelmesnek, talpraesettnek tartom, de nem engedem, hogy engedély nélkül elvegyen más játékét, és bántani sem bánthat mást. Szerintem egész mást jelent az erkölcsösség a talpraesettség sok-sok felnőtt fejében. Úgyhogy, kinek-mi a normális.
2014. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért ott már régen baj van, ha egy gyerek nem tud különbséget tenni a filmbeli dolgok és a valóság közt. Szóval én elhiszem, hogy sok műsort levennének a műsorpalettáról, mondván, hogy károsan hat a gyerekekre, de most őszintén, mi is néztünk gyerekként egy csomó mesét, filmet, amit ma már 6-os, 12-es, 16-os karikával adnak, de mégis normális emberek, felnőttek lettünk.

A másik, hogy amit kérdeztél, nem, egyáltalán nem jó.

Én ismerek egy ilyen családot, ahol ezt csinálták. Nem igazán nevelték soha a gyereket, mert anyuka a fiuk stiklijeit állandóan eltussolta, hogy apuka ne tudja meg, így volt dolga nem egyszer már a pasinak a törvénnyel, jelenleg börtönben ül. Szóval sokkal célravezetőbb, ha valóban nem eltussolnák a szülők az ilyet, hanem megtanítanák a gyereküknek, hogy vállalja a tettei következményeit és akkor nem lenne ennyi szégyenkeznivalója némely szülőnek.

Amúgy nem vagyok egy nagy Majka rajongó, de a Belehalok című száma egy kicsit erről is szól és van benne bőven igazság.:)

2014. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezek hipotetikus dolgok. Szerintem senki nem tudja megmondani, hogy egy durvább helyzetben védené-e gyerekét vagy vinné rögtön a rendőrségre. Ez nem feltétlenül nevelés vagy erkölcsiség kérdése. Egy szülő mindig szülő marad, aki megpróbálja megvédeni a gyerekét.
2014. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Most nagyon sok mindent szeretnék egyszerre leírni, de az nem fog menni.

1. Igen, ez egy hipotetikus kérdés. Nekem van gyerekem, és én sem tudom biztosan előre megmondani, hogy mit tennék egy ilyen esetben. De azt hiszem, a felelősség vállalásában igyekeznék támogatni őt. Nem is kell nagyon rossz szülőnek lenni ahhoz, hogy vkinek a gyereke pl. gondatlanul közlekedési balesetet okozzon.


1. Bűn alatt bűncselekmény elkövetését értem. Igen, a hozzátartozó ellen nem vagyok köteles vallomást tenni. De akkor az ő érdekében sem. Nem lehet választani, hogy csak a jót mondom el, a terhelőt meg nem. Legalábbis így volt, amikor én tanultam.


2. Én sem kedvelem, és óvakodom az olyan szülőktől, akik csak a saját kölykeiket ajnározzák, akármilyen rosszul is viselkedik az másokkal. Sőt büszkék, és díjazzák is ezt a másokat eltipró magatartást, mert, azt akarják látni, hogy milyen életrevaló a gyerek. Ezek borzasztó egoista emberek, és sajnos a gyerekeik is valószínűleg olyanok lesznek.


3. Sajnos nem csak felelősségteljes, okos emberek nézik a tévét. Ami tele van szennyel. Már egy ideje megy a népbutítás és az erkölcsök rombolása. Ez tény. Lehet, hogy a leghatásosabban pont a valóságshow-k meg az efféle sorozatok rombolnak. Ezekben a sorozatokban a szereplőket nagyon is lehet kedvelni, és könnyű velük azonosulni. Én is kedvelem pl. a Született feleségeket, de arra gondolok, hogy nálam fiatalabb és/vagy lazább erkölcsű embertársaimnak ez vajon mit tanít.

2014. jún. 17. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!