Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régi, régebbi nevek?! Újra...

Régi, régebbi nevek?! Újra divat!?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és nézegetem a kórhàzakban, anyakönyvi hírekben a neveket. Egyre többször (szinte minden héten) làtok 1-1 Erzsébetet, Tímeàt, Erikàt, Màriàt, Edinàt, Anitàt, Csillàt. Szóval nem mai tucatneveket: Zoé, Hanna, Lilla, Luca, Anna stb. Kisgyerekes ismerösöknél ismerek Ferikét, Jancsikàt, és egy Józsefet - így. :) Én is ilyenben gondolkodom, szerintetek? Nem mindig vagyok bevàllalós. Nekem Tímea és Erzsébet tetszik.
2014. jún. 27. 08:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy nem csak nekem tetszenek a klasszikus nevek. :) A kedvenceim közülük a Júlia, Mária, Veronika, Klára és Magdolna, némelyekhez pedig vegyes érzelmek kötnek.

Erzsébet és Borbála: gyönyörű névnek tartom őket, mégsem adnám, mert a becézési formáiktól kiráz a hideg... Erzsi, Bözsi, Borcsa... Brr... Önmagukban pedig nagyon szépek.

Ilona: a hangzása nagyon szép, de nem tudok elvonatkoztatni egy idős hölgytől, ha kimondják.

2014. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
67%
A nagyon ódivatú neveken kívül (pl Erzsébet, Rozália) ami "divatnevek" voltak régebben... hát, őszintén örülök, hogy a legtöbbjük kikopott, számomra a legtöbb nagyon csúnya. Úgyhogy én nem gondolkodom ilyenekben. Egy kivétel talán, ami régebben népszerű volt, most viszont ritkábbnak számít és tetszik is, a Hajnalka. Igazából nem annyira régen néztem statisztikákat és ezen csodálkoztam. Én Hajnalként (-ka nélkül) adnám.
2014. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekes ismerősnél van Palkó, Janika, és Gyurika is. :)

Tetszik a Margit név, és az Éva is.

2014. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
71%
Az Anna nem tucatnév?? Hol nem az?? Évek óta a leggyakrabban adott lánynév. Amúgy meg a teljes lakosság körében is a leggyakoribb... Nem is értem mi volt a vita tàrgya, egyértelmű mindenki számára, hogy elcsépelt, unalmas tucatnév, legfeljebb nem ismerik el...
2014. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!